Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  103.620
  Пол:
  Женски
  Што ли криеш цело утро хм?:^)
  Нестрплива сум за вечер. :emo::hug:
   
  На Next, Milobebence, Glossy-girl и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  3.995
  Пол:
  Женски
  Осеќам дека за скоро ќе ни се сретнат погледите, имам некои знаци...
  Не сум те видела од 8-ми јули.
  Како ли ќе се чувствувам ако се случи таа средба, ох господе цела треперам...
   
  На Next, Glossy-girl, Cinnamon Bun и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  tenor.gif
   
  На Cinnamon Bun, Rama и Brinetka им се допаѓа ова.
 4. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Ќе биди се во ред ♡
   
  На Glossy-girl, buba4e89, Cinnamon Bun и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  103.620
  Пол:
  Женски
  Колку си оригинален. Кај ти текнало, ме изненади ептен. :inlove::inlove:
  Ете затоа те сакам. Зошто си најпосебен! :sun::hug:
   
  На samovila.red., Next, Glossy-girl и 12 други им се допаѓа ова.
 6. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  131.943
  20190905_053103.jpg
   
  На samovila.red., Glossy-girl, Oxymoron и 10 други им се допаѓа ова.
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Женски
  Секое сабајле кога се будам прво нешто што правам е отварање на твојата порака, која секое сабајле ми намамува насмевка на лицето. Не знаеш колку сум посреќна откако те имам во животов. Те сакам и премногу ми фалиш:hug:
   
  На Next, Glossy-girl, Love 83 и 15 други им се допаѓа ова.
 8. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски
  Зошто не можам да те заборавам? зошто ми оди тешко? не е дека не сакам, не можам, а се обидувам.. со сите сили.
   
  На hermosa, La.RagazzaMisteriosa, sweet-cherry и 14 други им се допаѓа ова.
 9. littlegirl_

  littlegirl_ Нов член

  Се зачлени на:
  20 јули 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Те сакам, уште! ❤️
   
  На Next, Glossy-girl, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  52.557
  Пол:
  Женски
  Од истото се плашам и јас...
  правам ли грешка со тебе:|
   
  На Herrera, Glossy-girl, Oxymoron и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.678
  Пол:
  Женски
  I've never felt more connected with someone. Нам не ни се потребни зборови, и во молк се разбираме.
  Има нешто меѓу нас што не можам да си го објаснам, нешто кое го немам почувствувано со никој друг.
  И најлошиот ден завршува убаво кога ќе те видам тебе, а убавиот уште поубаво!
  Thank u for existing! :inlove:
   
  На blackpanter, Alisa22, Glossy-girl и 7 други им се допаѓа ова.
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  20.619
  Пол:
  Женски
  Тензија огромна, го чувствувам и погледот твој на мене.
  Случајни допири, потаен флерт и некоја хемија во воздухот.

  Но знај, забранета тема си..на тоа само и ќе остане.
   
  На blackpanter, Alisa22, La.RagazzaMisteriosa и 14 други им се допаѓа ова.
 13. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Кога би можела да ти кажам се, а притоа да не се срамам, сега можи тоа што сакаше да се "смени", а не можи, ќе го сфатеше.
  Кога би можела реалноста да ти ја сервирам, а не да бегам од неа..
  Всушност ти стравот ми го знајш, но не го разбираш, не знајш како срцето брзо чука и не знајш како очекуваш секој момент нешто да се случи, како трепериш, како кажуваш секоја вечер пред спиење молитви, како се плашиш да живееш..
  Колку многу би сакала да го слушниш сето тоа, а притоа да останиш покрај мене, да ми го сфатиш стравот.
  Не ми треба пиштол за да ме заштитиш, заштитена сум со самото твое присуство..
  Еден ден, во блиска иднина ќе слушниш се што никој незнае, ќе дознајш се за тоа што ми се случило, а притоа не осудувајќи ме мене, знам, тогаш ќе сакаш да останиш, тогаш ќе бидиш маж, не само машко дете.
   
  На blackpanter, Dadusicka, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  103.620
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам што беше до мене во овие моменти и за целата поддршка, мотивација и сила што ми ја даваше.
  Се додека те имам тебе до мене, се ќе биде лесно.
  Те сакам највеќе, единствен си. :hug::hug::hug:
   
  На MrenaRiba, piksooki, Ingvild и 12 други им се допаѓа ова.
 15. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  8.458
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тебе најискрено те сакав од сите до сега, па дури и поискрено од оној со кој 10 години се мачам. Жал ми е што дозволив да дојде до ова. Дека вака пак искрено ќе сакам, нема.
   
  На Purplelilac, Alisa22, Next и 9 други им се допаѓа ова.
 16. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.527
  Допаѓања:
  6.268
  Пол:
  Женски
  Овие денови ми е убаво,преубаво.
  Ти правиш да се осеќам посебно.Се враќа и си доаѓа на место она што мислев дека ќе го нема.А,тоа е добро.Стануваме подобри особи,за нас.
  Стварно те сакам многу,не би знаела што би било без тебе.
  Се запишав и ме примаа на факс,успешно поминав на полигон.Со моите дома и со тебе имаме здрава врска.
  Почнува се да си доаѓа на место полека,но сигурно.
   
  На Herrera, Someonespecial, blackpanter и 12 други им се допаѓа ова.
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.561
  Пол:
  Женски
  Како мое дете си те чувам.:l:
   
  На Rama, Someonespecial, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
 18. N.2106

  N.2106 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  17.755
  Пол:
  Женски
  До кога со лаги
   
  На Rama, Tea678, Brinetka и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Ichbinschmetterling

  Ichbinschmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Prazna mi e dusava tesko mi e periodov....
  Druga se budi pokraj tebe,druga se raduva na tvoite uspesi....Poslem samo
  5 meseci vrska slusam si se resil da zivees so nea,kaj da e i kukata ke ti bide gotova ke si se vselite zaedno...
  Ke si go ispolnis sonot da stvoris familija naskoro.

  Jad bev najsreknata devojka na svetot koga vo dekemvri 2016 me pobara za zena,si planiravme idnina dekake imame deca,deka ke bideme najsrekni na svet...Kamo da bev svesna deka toa bile samo zborovi,i deka samo po nekolku meseci
  ke se otkazes na prvata precka od nas.

  Uspesen si,samo 30god imas,dosta se snajde tamu kade sto si....Taa e studentka od Tajland,pomlada e od mene,
  kako kec na 10ka i si....

  Dusata me boli,ovaa godina na Badnik i Bozik ke mi bide najtesko,priviknav da gi minuvam so tvojata
  familija i so tebe vo izminative 3god;(;(;(
  Gospode bre sto me kaznuvas tolku,mi go zede covekot sto mi e se.
   
  На Rama, blackpanter, Tea678 и 7 други им се допаѓа ова.
 20. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  1.109
  Можам да замислам како сега се дуваш како паун! Те исполнува тоа? Си велиш, „леле што мажиште сум“? Поубаво ли е тоа чувство од оргазмот?
   
  На Love 83, Rama, Згодната и 2 други им се допаѓа ова.