Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.873
  Допаѓања:
  13.209
  Пол:
  Женски
  Насмевката ми е доаѓа нормално... Ете чим погледнам во некој така спонтано се насмевнувам... Со срце со душа со сите заби напред....
  Ама тебе не.... Години не сум те пресретнала со насмевка....
  Мислиш сите емоции што не ги изживеав околу вратот ми се...
  Мислиш ако те погледнам ќе ги видиш пеперутките кои не дозволи да летаат во мене...
  Мислиш ако те погледнам ќе ги видиш восхитот и љубовта за тебе што ги заменив со горчина...
  Мислиш ако те погледнам ќе видиш колку се каам што ме убедуваше дека не вредам...
  Мислиш ако те погледнам ќе видиш колку патев за допир, за милост, за тебе...
  Мислиш ако те погледнам ќе ги видиш ноќите сама што ги минав долго откако престана се со тебе.... Годините кои сама ги поминав....
  Мислиш ако те погледнам ќе видиш се....
  И го вртам погледот и не се насмевнувам..... Само тебе не ти се насмевнувам... Онака детски, онака искрено, онака слободно... Како што не веруваше дека може... Како што не веруваше дека постои на светот човек....
   
  На Ang_ela, Rama, blackpanter и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Ти си како виножито кое го разубави сивото небо.
  Беше сиво,како и срцето мое.
  Дојде ти и го обои тоа мое сивило во најразлични разиграни бои.
  Ми стави насмевка на моето лице.
  Јас сега како благодарност за се,ти испраќам ѕвезден прав а ти,посакај желба и верувај дека таа твоја желба ќе се оствари.
  Мојот ѕвезден прав е магичен и исполнува желби.
  Добра ноќ љубов моја спиј ми мирно и сонувај слатки сни.
   
  На Rama, Oxymoron, Peperutce1115 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.266
  Пол:
  Женски
  Ти не си посебен:|
   
  На Rama, IM.TMKQ, La.RagazzaMisteriosa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  141.174
  FB_IMG_1567804226945.jpg
   
  На Ang_ela, Love 83, Maja** и 15 други им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.436
  Допаѓања:
  137.480
  Пол:
  Женски
  Ради тебе почнав да пцујам |(
   
  На Rama, Milobebence, ninja35 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Ми значиш,ама не сакам да имам нешто повеќе со тебе:(
   
  На Rama, buba4e89, IM.TMKQ и 2 други им се допаѓа ова.
 7. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Фала за денес ❤
   
  На Rama, IM.TMKQ, Next и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  9.098
  Дека го сакам.
  Многу го сакам.
  Среќна сум што направивме бебе.
  Уште посреќна ќе сум за кратко, кога ќе се роди и двајцата ќе си го чуваме и ќе се грижиме за него.
  Посакувам да исчезне сета негативност и нервози.
  Доаѓа среќен и убав период за нас.
  Долго го чекавме,да уживаме.
  Извини за денес,беше посилно од мене...
  Среќна сум со тебе:inlove:
   
  На Rama, Milobebence, Oxymoron и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  8.078
  Пол:
  Женски
  Јас и ти сме најтрапавите луѓе. Толку ми доаѓа да се смеам што не ми се верува дека лани планиравме да се вработиме како келнери. Колку пати се имаме сопнато на прав пат, како и вечерва, и јас и ти. :rofl:
  Те сакам бе.:l:
   
  На Rama, Milobebence, Oxymoron и 5 други им се допаѓа ова.
 10. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Премногу те сакам:l:
   
  На Rama, Milobebence, Peperutce1115 и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.099
  Пол:
  Женски
  Јас и ти сега одма.
  Ама нема
   
  На Rama, buba4e89, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 12. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  4.652
  Пол:
  Женски
  Жал ми е што беше само летна авантура. Малку ми беше летово со тебе. :)
   
  На Rama, buba4e89, Oxymoron и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Јас: "Не можам да си го замислам животов без тебе!"
  Ти: "Те фати штокот?"
  Јас: "Не ми одбегнувај романтика, сериозна сум. Многу"
  ......
  И потоа ТИ ме гушкаш одзади и ме бакнуваш на главче.
  Нема нешто што сакам повеќе од гушкање и бакнување на чело...
  Дискусијава од вечерва ќе ми е врежана во паметот секогаш.
   
  Последна измена: 7 септември 2019
  На Rama, Milobebence, Oxymoron и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Depresivna333

  Depresivna333 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Не ни помислував дека некогаш ќе ми биде волку сеедно..
   
  На Rama, Milobebence, Oxymoron и 9 други им се допаѓа ова.
 15. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  2.379
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1567855234802.jpg Дури и кога не мислам дека мислам
   
  На Ang_ela, Rama, buba4e89 и 15 други им се допаѓа ова.
 16. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  43.676
  Заедно ќе оствариме се' :inlove: Среќна сум што те имам како безрезервна поддршка и знам дека ништо нема да не' запре:l:
   
  На Oxymoron, MeAfterYou, Someonespecial и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  9.327
  Пол:
  Женски
  Ах што би правела јас без тебе .. Фала ти што постоиш!! :l::l:
   
  На Rama, buba4e89, Oxymoron и 11 други им се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.527
  Допаѓања:
  23.223
  Пол:
  Женски
  Ми треба прегратка.. од оние твоите :hug: :hug: :hug:
   
  На Herrera, tirkenbal, Rama и 16 други им се допаѓа ова.
 19. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Ти си мојот диазепам. Мојот лек за се. Викаат нема посмирувачко нешто од мирисот на мајката, нејзината прегратка. Затоа и бебето кога ти ќе го гушнеш одма се смирува. Мајка немам сега, но имам жена како тебе. Кога ќе легнам до тебе, кога ќе ме гушнеш, погалиш...тогаш и јас го осеќам твојот мајчински мирис, одма се смирувам и како бебе заспивам во твојата прегратка. Ми треба таа прегратка вечерва, тој мирис
   
  На joy1, Herrera, Maja** и 10 други им се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.387
  Пол:
  Женски
  Као... сите те сметаме за зрел, паметен, али понашањево??? Озбилно? Или прекини да се понашаш како 10 годишно темпераментно дете или иди у курац. Па и мене ми е преку кур више. Коњ.
   
  Последна измена: 8 септември 2019
  На Rama, MeAfterYou, anggell и 9 други им се допаѓа ова.