Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.490
  Колку само ти мене ме обожаваш, дури и името кога ми го изговараш поубаво звучи. Успеа да ме скротиш и да испадниш на крај со мене :lol:.
  Сакам само да ти кажам дека и јас тебе те сакам безгранично, а тие едни навидум обични кафени очи, за мене се најубавото нешто што сум го видела во животот :l:.
   
  На popeto, prominent, Rama и 19 други им се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Само свадба може да биде причина да не можам да те видам, а си ми секогаш "на дофат".
  Вреден тој.8-|
   
  На mileystar, Rama, blackpanter и 12 други им се допаѓа ова.
 3. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  141.183
  FB_IMG_1567885054114.jpg
   
  На mileystar, Rama, IM.TMKQ и 10 други им се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Женски
  I miss you ...
   
  На Herrera, popeto, Rama и 14 други им се допаѓа ова.
 5. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  637
  Пол:
  Женски
  Нешто што намногу посакувам во моментов е ти да си тука до мене, да те фушнам најсилно што можам....
   
  На mileystar, Rama, blackpanter и 12 други им се допаѓа ова.
 6. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски
  8 дена бевме заедно, и ете сега ми фалиш да ме гушкаш додека заспијам:inlove:
   
  На Rama, blackpanter, Dream-Girl и 12 други им се допаѓа ова.
 7. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Ајде иди си да те изгушкам :inlove: :hug:
   
  На popeto, Rama, Carolin. и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
 9. Next

  Next Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  946
  Пол:
  Женски
  Синоќа убаво се искаравме, викавме, и на крај лути си легнавме. Не издржавме лути цела вечер. Ме гушна одзади, ме бакна по косата и рече
  ,,Извини сонце, во право си". Ти ја фатив раката во знак знак на океј е и ти реков
  ,,Батали, небитно е, ајде да спиеме"
  Ме гушна уште посилно и ми рече ,,Добра ноќ месечино''
  -,,Добра ноќ сонце"

  Знам дека никогаш нема да ни успее да спиеме лути еден на друг. Толку се сакаме, едноставно е невозможно. Не си стално дома, и кога ќе дојдеш често избувнуваме и двајцата, но толку се сакаме...никогаш неверував дека постои волкава љубов:inlove::l:
   
  На Avery, Ang_ela, Amellie13 и 30 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.842
  Пол:
  Женски
  Ајде дојди си...
   
  На popeto, Rama, Ostaveniot и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Ти си тој што најмногу заеш да ме расположиш насмееш но истовремено и налутиш.
  Во еден миг толку многу те сакам што и душата би ја дала за тебе а, во друг миг сакам сите твои коски да ти ги искршам.
  Добро е што повеќе владее она првото :inlove:
  "Те сакам многу"
  Љубов моја една и единствена:*
   
  На Glossy-girl, Herrera, Rama и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.428
  Допаѓања:
  115.958
  Пол:
  Женски
 13. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Дознав дека си раскинал со неа , мислев дека ќе ми биде полесно ама не е. Уште полошо е. Сега пак , уште полошо е. Знам дека ти е тешко и иако те сакам , би била до тебе да те утешам. Нема врска што сме бифши , никогаш не престанав да те сакам
   
  На hermosa, Ang_ela, happygirl11 и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.346
  Допаѓања:
  9.578
  Пол:
  Женски
  Ме интересира само, дали ја сакаш со истата јачина како мене што ме сакаше?

  Дали и ги држиш дланките и постојано и ги бакнуваш и и ' кажуваш дека не сакаш никогаш да и ги пуштиш?

  Дали и се воодушевуваш на насмевката и секогаш кога ќе се насмее ја гушкаш бидејќи ти е совршена?

  Дали при секое гледање ја пречекуваш насмеан затоа што ти е најубавото нешто што го гледаш?

  Дали излегуваш за да ја видиш макар и средбата да е максимум 30 минути?

  Дали се смеете на истите работи? Дали целосно и' се отвараш и доверуваш? Дали и' веруваш доволно за да бидеш она што беше со мене? Дали те мотивира да се градиш во подобра личност?
  Дали е ОНА женската верзија од тебе..?

  Ме интересира, а не треба. Јас и ти го имавме своето и го зезнавме максимално. Секогаш ќе бидеш мојата втора половина колку и да не сакам да е така. Ти си машката верзија од мене, ти го кажав тоа пред 5 години и ќе остане така. Знам дека и јас сум твојата..или можда бев. Биди среќен..
   
  Последна измена: 9 септември 2019
  На Ang_ela, Aschenputtel, carangigia и 18 други им се допаѓа ова.
 15. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  53.642
  Пол:
  Женски
  Ќе биде ли се ок???
   
  На Rama, Milobebence, Herrera и 8 други им се допаѓа ова.
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  16.510
  Пол:
  Женски
  Ти текнува кога ме касна куче и ти ја чувствуваше болката во ногата? Се смеевме тогаш колку сме поврзани. Епа твоето раскинување со мене не ја прекина таа емоционална врска. И ме боли многу тоа што не си океј, го чувствувам исто како што го чувствуваш ти и немам како да ти помогнам кога ме туркаш. И ова не си ти, не си личноста која ја сакам толку многу, никогаш свесно вака не би ме повредувал. Или можеби јас се лажам, веќе не знам. Само сакам да си океј.
   
  На Herrera, Ang_ela, Rama и 15 други им се допаѓа ова.
 17. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  43.684
  Ајде јави се:l::wasntme:
   
  На Rama, Glossy-girl, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  141.183
  :emo:
  FB_IMG_1568027419129.jpg
   
  На Rama, Milobebence, Love 83 и 8 други им се допаѓа ова.
 19. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  1.123
  Почна да избледуваш и тоа ме радува...
   
  На Rama, Lana93, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.428
  Допаѓања:
  115.958
  Пол:
  Женски
  Сакам што побрзо да те видам.
  Ми требаш.
  :hug::hug::hug:
   
  На Rama, Glossy-girl, MrenaRiba и 13 други им се допаѓа ова.