Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. happygirl11

  happygirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Само ти ме разбираш, сакам те <3
   
  На Rama, Peperutce1115, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
 2. popeto

  popeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.516
  Пол:
  Машки
  Сакам засекогаш јас да бидам тој, кој ќе ја црта насмевката на твоето лице.
   
  На Rama, Dadusicka, jasbi и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Fauhxy

  Fauhxy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  1.810
  Пол:
  Женски
  Само што се разбудив и одма почнав да мислам на тоа вчера, не е фер што ми правиш значи :tmi:
   
  На me again, Rama, Brinetka и 6 други им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.841
  Пол:
  Женски
  Она што го видов денес во твојата насмевка, тоа е нешто што долго го немав видено во никој друг.
   
  На Rama, Dadusicka, Glossy-girl и 11 други им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.268
  Пол:
  Женски
  0_yUqqs5lOURyqm3tv.gif
   
  На Lana93, lolo1166, Ang_ela и 15 други им се допаѓа ова.
 6. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  17.490
  Знам дека си разочаран, ама кога знаеш дека таков е животот тука нема што повеќе ниту да очекуваш. Јас сум горда на тебе и сум до тебе и кога си на врвот, но и кога си на дното. Не се секирај, тука сум и никој и ништо нема да ме тргне. Знам јас зошто :l:.
   
  На Ang_ela, Rama, Glossy-girl и 14 други им се допаѓа ова.
 7. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.064
  Пол:
  Женски
  Многу ми недостигаш..сега сме 3000км оддалечени ..
   
  На Rama, Glossy-girl, jasbi и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.428
  Допаѓања:
  115.958
  Пол:
  Женски
  Утре ќе те смачкам од гушкање. :hug::hug::hug:
  Брзо помина една недела овојпат. :)
   
  На Rama, Glossy-girl, mileystar и 15 други им се допаѓа ова.
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.898
  Пол:
  Женски
  Како Бинго ми си, ко ќе добиеш нешто изненадно, не те пуштам никаде, нема шанса.
  Фала ти и покрај се шо одделваш време за мене ова ми значи ептен.
  Се молам само вака нека е се како досега, златен ми си.
  Прекрасно е чувството да имаш ваков човек покрај себе.
  Сакам да се гушкаме, да се гушкаме и да си имаме време за нас само, да си бидиме некаде сами.
  Неможам да заспијам од среќа :$
  Душа моја :l:
   
  На Rama, IM.TMKQ, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.346
  Допаѓања:
  9.577
  Пол:
  Женски
  Толку се осеќам среќно и исполнето со сама себе што ниеден од вас во ниедно сценарио не може да ме скрши. Cheers to that :beer:.
   
  На Ang_ela, Rama, Purplelilac и 11 други им се допаѓа ова.
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  141.183
  :bandit:
   
  На Rama, Dadusicka, ninja35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.105
  Пол:
  Женски
  И ти мене бе цуци. :*
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.528
  Допаѓања:
  23.224
  Пол:
  Женски
  Што ми требаше пред некое време да и кажувам на баба за тебе :doh: (facepalm) сега ме прашува ова она, а јас ич не сакам да разглабам на таа тема, оффф :drunk:
   
  На happygirl11, Herrera, Amellie13 и 15 други им се допаѓа ова.
 14. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  I like you,што не е јасно?:$
   
  На Rama, Hellobeautiful, Purplelilac и 7 други им се допаѓа ова.
 15. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  3.137
  Знаеше се', и дека уште го сакам него и не можам да го заборавам, и која катастрофа од живот живеам, и дека немам што да ти понудам, и дека се плашам од секој што ќе ми се приближи... И никогаш не се откажа, а толку пати те имам "лупнато од земја" и повредено со моите директни зборови. Ме направи да верувам дека всушност таму некаде постоел некој кој би можел мене да ме сака најискрено, баш онаква каква што сум, дури и во време кога ниту сама себе не се сакам.

  Со што ли те заслужив јас тебе? :inlove: Дури и во ова проклето време кога мислев дека не ми треба никој, ти ми го докажа спротивното. Сега сфатив дека всушност, ми требал. Ми требаш ти, многу, најмногу. :inlove: Каква ли супермоќ имаш што успеа да ми ја вратиш вербата во љубов и среќа и да ми го разубавиш животот :inlove:
   
  На Peperutce1115, Ang_ela, Aschenputtel и 12 други им се допаѓа ова.
 16. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  10.715
  Пол:
  Машки
  Знам дека си преморена од работа и затоа често ми заспиваш додека збориме на телефон и намерно не спуштам за да те слушам како дишеш, а и подзакркоруваш на моменти, да знаеш. :rofl: Не ми смета, воопшто, напротив слатко ми е.

  Можеби не се сеќаваш, ама вчера после два часа се разбуди и ми рече: " Били? Тука си? Гушни ме. "
  И од кога ти реков дека те гушкам, продолжи да спиеш.
  Ех, да знаеш дека едвај чекам да ми дојдеш, да ми легнеш на гради, во мојата прегратка и така да ми спиеш гушната цела ноќ. :hug::hug::hug:
   
  На Ang_ela, Amellie13, Rama и 13 други им се допаѓа ова.
 17. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  Глупчо си ама мој глупчо си кога се смееш онака наивно кога знаеш дека си ја утнал работава, па и уз пат ти се прават тоа дупчињата на лице.
  Глупчо најсакан:inlove:
   
  На Aschenputtel, Rama, Hellobeautiful и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Утрово тивко се извлекувам за на работа. Тивко станувам и се спремам пробувајќи да не те разбудам. Веќе готов, отварам врата од спална да излезам, отвараш очи и со поспан глас ми викаш:
  -А каде одиш ти без да ме бакнеш?
  _Те бакнав но ти спиеше, не си осетила.
  -Епа тогаш дојди сега јас да те бакнам.
  Седнувам до тебе и те бакнувам, и ти мене, неможеме да прекинеме. Еден бакнеж се претвора во 10.
  _Морам да одам сега, ќе закаснам
  -Знам, ајде оди. Извини, неможам да те испратам, знаеш....
  _Знам, уживај. И поспиј уште малку, рано е.
  -Ок.
  Одам накај вратата и шепнуваш:
  -Љубов?
  _Да?
  -Чувај се
  _Важи

  Толку обичен и секојдневен муабет, нели? Со тие муабети, реченици, сваќам дека на оваа наша љубов и нема крај. Имаме љубов, почин и разбирање! Најважните работи! Се имаме еден со друг. Секој ден дур сум на работа ми се вртат низ глава некој наши заеднички моменти. Среќен сум што те имам. Горд сум што те имам. Ај сега да се гушнеме и да спиеме:hug::hug::hug:
   
  Последна измена: 13 септември 2019
  На Ygritte, Stark, Ladybug98 и 16 други им се допаѓа ова.
 19. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.099
  Пол:
  Женски
  Престани да ми фалиш... Тргни ми се од главата веќе ;(
   
  На blackpanter, Rama, Hellobeautiful и 12 други им се допаѓа ова.
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Повторно се затворив дома и повторно 7 дена те немам видено, а живееме на 15минути оддалеченост во мал град.
  Не знам што ми е, ама убаво ми е дома.
  Чудно е што не знам колку ќе ме извади од дома и потребата да те видам...
  :worried:
   
  На blackpanter, Oxymoron, Ang_ela и 10 други им се допаѓа ова.