Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  52.558
  Пол:
  Женски
  А, да се поздравевме :angel:
   
  На Milobebence, Glossy-girl, LiliBoz и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Женски
  Барем ти да беше крив, полесно ќе ми беше...
   
  На Glossy-girl, Lady D ❤️, Sejfullai и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  Планови,планови,планови... Едвај чекам да почнеме да ги остваруваме еден по еден:inlove:

  Ах да, многу ми е мило што вчера излеговме, баш се чуствував како на состанок од кој вришти љубов, од оние нашите на почетокот, знаеш како да ме изненадиш кога најмногу ми треба:hug:
   
  На Harper, blackpanter, Elisabeth и 16 други им се допаѓа ова.
 4. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  7.122
  Пол:
  Женски
  Колку ми фалиш.....неможам да дочекам после ова да се шетаме.
   
  На Brinetka, Carolin., blackpanter и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.399
  Допаѓања:
  8.277
  Пол:
  Женски
  Многу си сладок кога си нервозен затоа што губиш на игра :devil:
  Тогаш си ми најинтересен за закачкање да те викам noob (lalala)
  Немој да ми се лутиш најсладок си тогаш не можам да ти одолеам :inlove:
   
  На Herrera, Carolin., blackpanter и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Уште ги паметам песните кои сакаше да ги слушаш гласно, а не можеше раат да слушаш музика од мене, тогаш ти велев да го намалиш звукот, ми сметаше гласна музика тогаш, и само што ќе слезев од кола, ќе ја откачеше до крај музиката, е тоа е единствената работа за која ме послуша некогаш- да ја намалиш гласната музика додека си со мене, и тоа е успех, нели :D
   
  На Brinetka, Carolin., blackpanter и 13 други им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  103.621
  Пол:
  Женски
  Значи пак ќе имаме прилика да се видиме во понеделник. :party:
  Се преизрадував. :inlove::inlove::inlove::inlove:
   
  На buba4e89, Carolin., blackpanter и 13 други им се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.389
  Допаѓања:
  241.600
  Пол:
  Женски
  Да ме ушушкаш и стоплиш..Да ме стиснеш најсилно на свет за да исчезнат сите мои стравови...Да се присеќаме на нашите глупости додека лежам на тебе и на гради со прст го испишувам твоето име...
   
  На Brinetka, Harper, Carolin. и 13 други им се допаѓа ова.
 9. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Има многу нешта и ти знајш.
  На пример, болка?
  Ја имаш почуствувано?
  Добро, разбирам, знајш како изгледа, ама дали ја имаш почуствувано?
  Жал ми е, не за тебе, за мене, што дозволив да поминат 2 години, а притоа да не ми текни порано крај да клам.
  Изборот шо го напрај се надевам дека ќе те усреќи понатаму во животот.
  И не почнувај со тој клише муабет "Кој ја доби битката", незнам да ти одговорам, ама едно знам, ти изгуби нешто највредно, а тоа е, самиот себе.
   
  На Brinetka, Carolin., Nigredo Odor и 7 други им се допаѓа ова.
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.469
  Допаѓања:
  3.843
  Пол:
  Женски
  Сакам да те видам барем уште еднаш. :)
   
  На Brinetka, Carolin., blackpanter и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Мачкетина

  Мачкетина Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Реши се веќе еднаш, што сакаш да правиш..
   
  На Brinetka, Carolin., sweet-cherry и 5 други им се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Зошто не си посебен?Зошто не сум среќна?Дали јас барам премногу?Дали сум незадоволна од се што имам?:(
   
  На Brinetka, Carolin., ForeverYoung и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  8.458
  Пол:
  Женски
  Случајност или што е, не знам. Длабоко во себе и денес и завчера знаев дека ќе те видам. И покрај цела гужва буквално патот ми се чистеше во моментот кога ти поминуваше, како намерно за да те видам. И песните ми имаат поинакво значење после тебе. Мило ми е што те видов.
   
  На Brinetka, Carolin., blackpanter и 10 други им се допаѓа ова.
 14. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1568513581749.jpg
   
  На Згодната, Ang_ela, joy1 и 9 други им се допаѓа ова.
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  31.606
  Пол:
  Женски
  Си ми набрал цвеќиња и покрај тоа што поленот ти смета. Па ми ги донесе едвај држејќи ги. :hug:
  Само затоа што знаеш дека многу сакам цвеќиња и дека тоа ќе ме израдува. :inlove:
  Абе душа моја си. :l: :l:
   
  На mal.ecka, Love 83, Brinetka и 19 други им се допаѓа ова.
 16. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  39.806
  Пол:
  Женски
  Пренајмногу те сааааакаааааам:music::sun::music:
   
  На Harper, Carolin., blackpanter и 9 други им се допаѓа ова.
 17. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  131.945
  20190915_091616.jpg
   
  На Love 83, Brinetka, Harper и 13 други им се допаѓа ова.
 18. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  1.109
  Помислуваш ли некогаш на мене?
   
  На Aschenputtel, Мачкетина, Carolin. и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  4.143
  Пол:
  Женски
  :l:
   
  На Ladybug98, Carolin., IM.TMKQ и 3 други им се допаѓа ова.
 20. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  7.099
  Пол:
  Женски
  Тежок живот.....
  Требеше ли толку години да поминат,па да ми го кажеш ова што ми го кажа денес.
  Дали е вистина,не знам,стварно не знам да читам туѓи мисли.
  Можеби требеше да го очекувам ова,ова кое јас ни во бунило не го очекував.
  И сега што е следно?
  Помина 00.00 часот,дали ми се спие,не знам....ништо не знам.
  Малку сум збунета:(
   
  На Carolin., cresa-jagoda, blackpanter и 4 други им се допаѓа ова.