1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. kolumnistot

    kolumnistot Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    2.009
    Допаѓања:
    14.343
    Пол:
    Женски
    IMG_3110.jpeg
     
    На LoveRain, minne992, Tinaaa и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Hisha

    Hisha Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.460
    Допаѓања:
    5.263
    Пол:
    Женски
    Ligle
     
    На Purpleheart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    И не знам само, дали, ако некогаш, случајно се сретнеме, ќе ми биде сеедно, или пак срцево ќе чука како лудо.

    :*:
     
    На Badii, st-el, Oriental и 6 други им се допаѓа ова.
  4. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    2.397
    Пол:
    Женски
    Уште си најмил мој... Би сакала да те видам, иако нашата последна средба не испадна како што планирав. Барем да знам дека си добар, само тоа ти го посакувам. Сакам да можев да те мразам, да те колнам, но и покрај се, јас си останувам мила во душата. Го чекам денот кога срцето ќе престане да копнее по тебе.
     
    На Badii, Nela678, bicycle и 2 други им се допаѓа ова.
  5. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.094
    Пол:
    Женски
    Харизматичен си, во бестрага... Привлекуваш доста внимание, и погледи полни со симпатии... И јас сум харизматична, и јас привлекуваме се исто како тебе. Секакви будали. Како еднаш не се погодивме да се привлечме јас и ти.... Небиднина.... Небиднина душо!

    А убав пар би биле, кога би биле....

    Ама заеби.
     
    На Badii, Eunoia, Hisha и 4 други им се допаѓа ова.
  6. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    905
    Пол:
    Женски
    Не знам како можеше... КАКО МОЖЕШЕ? Како можеше толку да не си искрен? Зошто???? Како можеше да испаднеш таква јуда?
    ЈУДО!!!
     
    На Cutiepie1 и Polyincognito им се допаѓа ова.
  7. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.995
    Пол:
    Женски
    Мојата новогодишна желба е наредната Нова Година да ја дочекаме тројца со третиот човек внатре во мене! :!:
    2024 е брзо да, ама 2025 МОРА да ме направиш мамичка! :l:
     
    На babygurll, H.VAGA, poi и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Dark Moon

    Dark Moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2022
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    После толку години, само ти успеа полека, но сигурно, да го освоиш моето срце.
    Уште од самиот почеток кога те запознав, успеа да предизвикаш збунетост кај мене и да се однесувам како загубена тинејџерка, таа моќ ја имаш само ти :inlove:

    Прекрасно ми е со тебе, и овој пат знам дека е вистинско, срцето не лаже, секој момент кога сум покрај тебе ми е магичен, и ти благодарам за се' што имаш сторено до сега за мене, а имаш многу.

    Да бев мачка со 9 животи, сите 9 животи би избрала да ги поминам со тебе :hug:
    Те сакам до бесконечноста слаткише мое :l:
     
    На poi, Cinnamon Bun, Eunoia и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.320
    Допаѓања:
    17.488
    Пол:
    Машки
    @sj *O* Среќен да ми ти е роденденот, секогаш да си насмеана, весела и среќна! Те сакам најмногууу, бебеееее. :inlove:
     
    На Mrs. right, sj *O*, Cinnamon Bun и 6 други им се допаѓа ова.
  10. _Naumche_

    _Naumche_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.264
    Пол:
    Машки
  11. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.269
    Пол:
    Женски
    Одамна не го користам форумот за пишување но одвреме - навреме си читам мои мислења поврзани со тебе, поврзани со нас (и генерално на форумов I'm a reader not a writer). Понекогаш ќе ја посетувам темава да "шкртнам" по некој збор за нас. Нека е како времеплов на спомени.. Неколку години заедно. Убави моменти, препреки, предизвици, промени. Се преселивме од Мк и сега повторно имаме идеја за една нова преселба, нов почеток. Не наидовме на поддршка од оние со кои ја споделиме веста. Но не дозволуваме негативната енергија и лошите зборови да влијаат на она што сме замислиле. И знам дека ќе го оствариме замисленото. Неверојатна сила и храброст имам покрај тебе. Се што сум посакувала кај еден партнер го најдов кај тебе. Нашата љубов ми е двигател во животот. И љубовта кон едно мало слатко човече кое ни се придружи и не облеа во уште поголема среќа. Хаос од нови обврски, смеење до бесвест, неспиење, лудории, бакнежи и гушкање. Многу гушкање. Ги обожавам нашите нови улоги на Мама и Тато Те обожавам тебе и нашето мало човече. Cannot wait to start our new journey together. The three of us.
     
    На Badii, poi, Wh@tev3r и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    2.456
    Ме изненадиии:drunk:
     
  13. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.131
    Допаѓања:
    2.997
    Пол:
    Женски
    Јас те сакам уште поќе! :* :hug:
     
    На st-el, Milobebence, Stark и 2 други им се допаѓа ова.
  14. ruben-neves

    ruben-neves Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2020
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    407
    Пол:
    Машки
  15. kolumnistot

    kolumnistot Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    2.009
    Допаѓања:
    14.343
    Пол:
    Женски
    Да може Дедо Мраз да донесе бришење на стари мисли , чувства, очекувања и разочарувања,
    на старо бреме што тежи и претежува, на комплекси што се будат неконтролирано ,
    на слабости и болки
    ќе му посакам само секоја трошка што после тебе таков - никаков останала да ја избрише ….

    Од желби толку …

    Другите желби сите можам сама да си ги исполнам …
     
    На izabela.nik, st-el, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.094
    Пол:
    Женски
    Синоќа те сонував... После изгрејсонце... Сонот беше глупав, вообичаено, но беше поврзано со тебе.... Беше насмеан, од шеска до шеска, онака среќен... Прочитав во таа сина тетратка дека си знаел грчки јазик... Глупости во боја... Не ти го слушнав гласот, или во најмала рака не ти го памтам... Ама небитно... Кога се разбудив бев среќна што прв пат те сонувам, среќата беше тука дури и кога сконтав дека сонот е жива глупост... Ама среќна бев бе.... Плус по неколку минути ја слушав песната:

    Nocas sam te sanjala i pitala gde li si sad i ko da sam te prizvala, prokleto mali je ovaj grad ja stojim tako sigurna, a drhtim bas kao tad i na tvoje kako sam, kazem ti nikad bolje do sad A jos kad bih disala, jos kad bih disala razum bih izdala, sve bih ti priznala.

    Прв пат ја слушам, и не знам од кај и како испадна... Ама си се пронајдов, ептен...

    Некој би рекол случајност, ама јас не верувам во случајност, најмалку во вакви, навидум без значење...

    Ти посакувам среќа нова, да си среќен и успешен како и досега, да имаш повеќе храброст да ми пријдиш.... Ти посакувам и да ја имаш до себе вистинската личност, ЈАС!
     
    На Herrera, st-el, Mrs. right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.388
    Допаѓања:
    59.804
    Пол:
    Женски
    Дури трае овој ден не сакам да си ја заборавам традицијата. Во 2023 го отворив срцето, нема веќе скршеници, напротив чука се посилно и посигурно во тебе.

    Можеби се караме често, ама затоа знам дека кога ќе си легнам вечер на перница имам човек што лежи до мене, човек кој го сакам повеќе од се.

    Те сакам гомно едно.
    Силно.
    Моќно.
    Непрекинато.
     
    На senjorita-v, Sleepy, bicycle и 11 други им се допаѓа ова.
  18. _Naumche_

    _Naumche_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.264
    Пол:
    Машки
    Велат денес што ќе правиш - тоа ќе правиш цела год. Тогаш јас одлучувам да те сакам.
     
    На poi и bicycle им се допаѓа ова.
  19. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    Посакувам во новата година да бидеш стариот ти како што те запознав. Да ги имаш сите тие силни чувства за мене како прво.
    Да си добар со убави мисли.
    Посакувам да сме среќни како пред една година
    И дека нема да се откажам така лесно од нас, од тебе колку и да е тешко и знам дека таму некаде има сонце за нас и дека се ќе биде најдобро. ❤️
     
    На carangigia, st-el и penelope10 им се допаѓа ова.
  20. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    8.002
    Допаѓања:
    135.900
    Ти си ми вистински партнер низ животот. Секогаш и за сѐ можам да се потпрам на тебе, во најтешки моменти си покрај мене. Само да сме здрави и живи и уште долго да уживаме заедно…
     
    На senjorita-v, carangigia, tamche995 и 6 други им се допаѓа ова.