1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    па ти не си свесен какво друштво имав и имам јас глупаку еден. Друштво на кое јас му свртев грб две ипол години ради таа говно врска со тебе, никаква,токсична, лажна, цело време си ме лажел дека си сериозен….
    Друштво кое повторно ме прими меѓу нив друштво кое го склонив од себе ради тебе во кое исто така имам бивш! Бивши за кој никад не ти споменав, бивш на кој многу му значев а мислам и дека сеуште му значам и е околу мене тоа го осеќам. Бивш кој секад тепал за мене макар и да сме биле разделени некој период. Бивш на кој не му здосадив да се забимава со мене 10год. Бивш со кој израснав…Во овој град...Ти моеш само за да сонуваш таква љубов.
    Е да јас сум она која неможеш сега да ме препознаеш, јас никад не ти споменав да не ти кажав дека имам бивши бидејќи несакав да ти зборувам за бивши и не сум тип шо се курчи као ти на мене што ми се фалеше и провоцираше со бившите и со друштво. Ме навреди дека јас сум повлечена и неиживеана така ли? :rofl: Брате јас од коа се вратив повторно на нив не сум ти го споменала ни името твое зашо лошо ќе биде за тебе. Ете тоа е моето друштво а твоето само да те користи и да ти маане клоца а потоа ми кукаше на мене а јас бев таа која дома седеше и те чекаше доцна да се вратиш. Ти си мизерија горка! Ти никад не си ни имал друптво само се к*рчеше према мене и ме оставаше сама ради нив. Ете токму ради тоа и милион глупости што ми направи јас ќе го оставам моето друштво да те “среди” без око да ми трепне! И како пто не ми излегува таа слика од памет таа вечер, као шо ми е напукана душата верувај јас ќе се пожалам. Толку сум гневна што јас би те задавила со свои раце :@ Ти си утепан веќе но прво карма ќе ти врати па јас ќе те дотепам на крај :!:
     
    На Трагедијаупмм и DenisZ им се допаѓа ова.
  2. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Толку блиску,а сепак далеку.
    Сите мисли и чувства ми се помешани.
    Каде бевме а каде стигнавме.
    Како?
     
    На Purpleheart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ♡ Cinderella ♡

    ♡ Cinderella ♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2023
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    2.942
    Пол:
    Женски
    Многу често почнавме да се сретнуваме.
     
  4. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.444
    Извини, дал се знамо или само ми се чини?
     
    На Purpleheart му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Heavy Feather

    Heavy Feather Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    You’re a constant buzzing in the back of my head.
    (се извинувам за англискиот)
     
    На Purpleheart му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DenisZ

    DenisZ Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2022
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Да знаев дка животов ке ми биде оволку убав и после тебе ич немаше да тагувам за тебе!
     
    На Realist1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Што има да ти кажам,би ти кажала дека ништо не трае вечно!
     
    На kolumnistot му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    Onaj ko te ljubi sretan je :)
     
    На Realist1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Навечер ми е најтешко,во тишината размислувам за минатото, сегашноста и иднината.
    Има ли светлина во темнината?
     
    На Godisloveee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ♡ Cinderella ♡

    ♡ Cinderella ♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2023
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    2.942
    Пол:
    Женски
    Се е веќе кажано,а пак сакам да ти кажам нешто.
     
  11. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.932
    Допаѓања:
    41.091
    Пол:
    Женски
    Курчало :lol:
    Устата ќе ти изгризам.
     
  12. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Chuck-Palahniuk-sad-quote-about-love.jpg
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SanMichel

    SanMichel Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2024
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    484
    E203634A-76FE-46E1-8996-902EF2190F93.jpeg
     
    На kolumnistot му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.457
    Допаѓања:
    54.925
    Пол:
    Женски
    Пусто женско проклето, не види и не чује, и во мушки лажи верује:tmi:
     
    На senjorita-v, Hrita, Anneliese и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Љубави камо да можев да ти кажам, се преселувам во близина на твојата населба, воедно да ги исчистам сите гадни спомени од овој стан. ;( Многу ми фалиш се надевам после многу долг период повторно ќе се сретнеме. Знам дека сеуште ме следиш :P дознавв :l: исто и дека си сам дознав :l:
    Повеќе не ми пречи ни тоа што си гнаса проблематичен, причина поради која се разделивме но никад не се разделивме поради неверство, бидејќи такво нешто и не постоеше никад у наша врска. Кога ќе се присетам на се многу јако љубави као Бони и Клајд сме со лудо детство. Сме оставале врски само за да се споиме повторно and the end its him and i :rofl:
    Не ми се верува љубави колку години напунивме сеуште сме истите и само Јас и Ти :l: Доволно е само името да ми го чуеш се вадиш од патикии :rofl: а исто и јас :$ И кога не беше тука љубави никогаш не те изневерив додека сме биле заедно ти добро го знаеш тоа. Имавме многу силна врска од доберба. Знаам дека си гнаса за својот сопствен живот кој си го упропастуваш но си најбољи за мене од сите до сега што сум ги имала. Ти си мојот херој сите овие години. Би сакала да се вратиме љубави :l: Не ме интересира досега со која си бил. Фифти фифти сме посекако.
    Се мрзам сама себе сега ради тоа што сум верувала на некој кој не требало всусшност. Ти нема замена љубави жалам многу жалам :( Извини љубави за се но не заборавај никад не те изневерив, нормално коа сме разделени да пробам со друг врска и самиот знаеш со кого и да сум била тебе не те заборавам никад :l: За да не биде тоа така љубави најбоље да се помириме и веќе никад да не се разделуваме :l:
    Не ми пречи тоа што си мафијашче битно да си лојален со мене.
    И да приметив дека си го “средил” другарчево наше ради тоа што се шалевме за тебе ти измисливме надимак :lol: се тресе од страв ако те споменам. Абе заборави ли он на надимакот? како така? :o Он многу се смееше премногу значи ,паѓавме од смеење коа ќе те споменевме љубави :rofl: веќе неколку дена еве уста не отвара другарчево :rofl: хахаххахахах Јас те спомнувам намерно тебе под надимакот а он кјути као говно да има у уста :rofl: Зашо си го искарал љубави убаво си се смеевме на твоја сметка :rofl: не беше со лоша намера тоа дека си ми одамна хаххахсха крајј…. :rofl: Лошо си сватил љубави. Те сакам сеуште :*
     
  16. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240722-060245_Chrome.jpg
     
    На blackpanter му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ♡ Cinderella ♡

    ♡ Cinderella ♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2023
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    2.942
    Пол:
    Женски
    Леле кога ќе ми текне оти денес ќе се сретнеме.
     
  18. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240723-072106_Google.jpg
     
    На Tinaaa и Manako2 им се допаѓа ова.
  19. Hrita

    Hrita Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2024
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Фала што ме изневери со таа плавушата додека мислев дека си зрел паметен и борбен човек што зрело и храбро ги решават проблемите околу себе а не спасот да го бара со друга. Фала што ми ја даде оваа слобода и што ми овозможи нови дружења познанства,искуства,многу шетање и авантури. Да беше ти немаше да има ништо од ова сега, тек сега се чувствувам исполнето и слободно..
     
  20. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    Да знаев дека тоа шо ти го напишав толку ќе те исплаши,одамна ќе го напишев истото,а секако дека нема да го направам.
    Ах идиоте гаден,те мислев поразличен,ама ти си бил бетер,цел ден се смеам хахааааааа
    Сега не една,две позадини да опниш,бедо
     
    На Hrita му/ѝ се допаѓа ова.