1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Смачено ми е веќе од се,камо да се врати времето,колку би сакала.
     
  2. MladiotPropast

    MladiotPropast Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2022
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Машки
    Falish..
     
    На Hrita му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    02BA85FD-D2B2-443E-95B9-BC1694C0CD04.jpeg
     
    На carangigia, SummerGirl, Wh@tev3r и 2 други им се допаѓа ова.
  4. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Ми текнува коа бевме мали…. Кога беше детенце срце :l: А сега колку израснавме но сеуште сме со детски ум и дух…Прва љубов си ми а и последна :hug: Ми текнува на сите шали и вицеви. Ми текнува на вицот кој ти го кажав на кој многу се смееше и у реалност у кафич си побарал шумеча таблета у чест на вицот 8) :rofl: Ми текнува кога се фалеше со математика дека си решил задача на табла у средно :lol: Ми текнува најмногу на тоа кога си ја украл мојата сликичка од полуматура и со неа си се фалел низ цело средно училиште а и корпи си мавал “знаеш ли која ми е девојка? Види колку е убава” :lol: (јас коа ќе се погледнам као компир со тенки веѓи :rofl:) Ми текнува кога ти испратив писмо во училиште зашо бев лоша и на тебе солзичиња веднаш ти се стркалале.
    Ми текнува кога дојде за прв пат во мојот град со моторот и јас се уплашив од тебе :rofl: Имаме премногу дешавки шали и смеи се во позитива цели 10 години. И последно пред три години најмногу што ми остави впечаток е тоа што ти и покрај се не си ја тргнал истата таа моја слика од полуматура која ја извади во голема слика и ја урами во твојата соба дома велејќи ми “ јас не сум чепнал ништо не сум сеуште тука во мк но незнам дали ја чува свекрвати” :sweat: :o :hug: Љубави те сакам, засекогаш ќе останеш дубоко во моето срце. :l:
     
    На blackpanter му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Од лето нема само тој Јуни и ×××× година да ги заборавам никогаш а ти знаеш зошто.
     
  6. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    7779A3DD-FB60-4812-9155-FE54AF627FBB.jpeg
     
    На Antebellum, Purpleheart и Wh@tev3r им се допаѓа ова.
  7. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Мислам дека те сретнав вечерва со моторот :o но не сум сигурна знаам дека имаш и нов у друга боја, ноо сигурно и стариот го возиш сеуште :!: Ахамм да, и мислам дека намерно збиче два пути кога помина за да се свртамм :o Ми е криво шо не стоев свртена кон улицата да видам убаво и дали ме гледаш, дали ме примети… :^)
    У дилема сум сега :lol: Можно е да беше ти пошо бев у близина на твојата населба. А може и да бил друг доколку не си вратен мкд :( Ама моторот ист… :worried: Океј и тоа не си единствен со црвен мотор :worried: Охх бее ке соберам ли храброст да прашам ваљда дали си тука или не…Ама се ти се другари друштвово е поточно е твое, може намерно никој не те издава дали си тука или не. Океј Ф****е сега ќе ме зезаш ама некој ден налет што те сакам главата ќе ти ја скршам. :devil: Пак ми е инста окупиран со бубашваби и бубачки :rofl: Поточно од една голема као тебе тоа знам но другово дали си тука незнам но и тоа ќе биде :nod: Љубави ако, се што е од тебе убаво ми е и знаам дека никој ништо не ми може :* i am safe :l:
     
  8. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.581
    Допаѓања:
    9.155
    Пол:
    Женски
    Тоа што доби отказ од работа не е моја вина
     
  9. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Секој заслужува нов почеток.
     
  10. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Многу обожавам да пишувам за тебе, до тој степен што неможам ни да се искажам доволно никад. Од една реченица секад искача реферат.
    У план сум да ти напишам писмо но не на социјалните мрежи туку као некад на лист хартија и со пенкало… Потоа ќе го предадам да ти го даде другарчево на тебе. Има срце да те стегне као некад. ]:)Овоа е поромантично од твоето провалување на инста и цел жиот не дознав као ти успева :bandit:
    зачисти ми де у дм таму од бубашваби мене ме мрзи барем некаква корист да имам :rofl:

    Утре,исто ти, со твоето “јас знам све!” По ова те паметам највеќе но и ми прија. Љубави :hug:
     
  11. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Понекогаш дозволувам само за момент да ми влезеш во сон за да се измиеш во чиста љубов во една друга приказна за нас.
     
    На Hrita му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Кармата е кучка.:makeup:
     
    На ♡ Cinderella ♡ и Hrita им се допаѓа ова.
  13. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.312
    Допаѓања:
    17.458
    Пол:
    Машки
    Blagodaren sum na drugar mi sho na nekoj nachin ne spoi da se dopishuvame poshto ete me bendisa po sliki i gore dole ti kazha kakov sum.. otsekos sakav da se zapoznaam so crnkinja, ushte koga bev Anglija..

    No, za zhal ce moram da prekratime so pisuvanje, ne se cuvstvuvam.dovolno komforno i ne gledam deka nekako bi ni se povrzale patishtata..


    Ti blagodaram premnogu so beshe na nekoj nacin hrabra i pocesten sum od komplimentite tvoi deka sum ti simpatichen i dobrodushen.. teshko mi e vaka, ama podobro e vaka.

    Ne znam kako ce me.sfatis ama najdobro namerno i planiram dovecer da ti go kazham ili najkasno utre..
    Isto taka se nadevam drugar mi nema da mi zameri ili da ima problem so devojka mu negova (posto drugarka nejzina e ) . :f:
     
  14. Trexane

    Trexane Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2023
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ќе чекам и 10 години ако треба. Не ме интересира колку далеку живееш. Дури си жив се е во ред. Не си ти тој што кажува дали јас заслужувам подобро, јас веќе одлучив одамна. Нема подобро и цел свет да го изорам, пак ќе те барам тебе во другите. Ти си тој што заслужува квалитетна нега на здравјето и подобар живот. Секој еден има право на тоа. Жал ми е што претходно не си презел никакви мерки. :(
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.220
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    Вечерва си поминав преубаво. После толку време, за првпат лице в лице со човека, насамо со некој нов, со некој кој успеа да ми ги сруши ѕидовите за толку кратко време. Ти благодарам што си нежен, што си трпелив со мене, што будиш чувство на пролет во мене.
     
    На mal.ecka и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  16. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Подршка ти сум :muscle: да знаеш, и јас чекам еден за кој вреди да се чека. Го затнав форумов пишувајќи за него :rofl: Ние 10години се бркаме и повторно се сакаме :hug: И секад го барав во друг но тоа не вреди зашо пак го дакам него. Најдобро е вие двајца си се споите :l: Среќно!
     
    На Trexane му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.765
    Допаѓања:
    2.787
    Пол:
    Женски
    Ништо не сфаќаш срцка, не гледаш колку сме колнети од та мајка ти, проколнати и се наопаку ни оди. Не веруваш ни како е можно и дали е можно,па отвараш раце пошироко, се си кажуваш, дури и претеруваш, не фали се , соземи се и зачувај си го животот за тебе.
    Не дека ако секој те праша како си и како е детето или јас ти мисли добро, туку се сити на цела мака.
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Немам веќе што да ти кажам,разочарување беше и остана.Среќна сум што не сме заедно.
     
  19. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
  20. Anneliese

    Anneliese Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2024
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240730-164128_Google.jpg
     
    На tari, Antebellum и kolumnistot им се допаѓа ова.