1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    До кога вака???
    цело време се вртиме во круг и пак бек ту бејзик аман веќе :|
     
    На Crna Dama и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  2. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Me izluduva neizvestosta dali ke dojdes ili ne..te cekam veke cela nedela,a slusam samo odgovor denes,utre,denes,utre...taka bese do sega,i natamu li???MNOGU ME NERVIRAS AMA I MNOGU TE SAKAM!!!!sto ke pravam jas bez tebe? :roll: ;(
    by the way-kreni veke ednas na telefon oti ke te skrsam!!! :lol:
     
  3. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Да до кога? До кога за исти работи ќе се караме...аман 2 години човече се тоа па тоа ли :roll:
     
  4. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Планираш ли да се смениш и да почнеш да се понашаш како нормален човек или ќе мора да го избереме полошиот начин?
     
    На Crna Dama и MiaJ им се допаѓа ова.
  5. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски

    Сфати дека те сакам и не дозволувај да страдам или пак полошо ДА МЕ ИМА ДРУГ!!!
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Кај си бре бекријо? :lol: :lol:
     
    На Crna Dama, buba4e89, crazyinlove19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Срцка ова вака веќе :Down: :Down: неиди....досано ми е со тебе леле како сакам ова да му го кажам ..дај направи нешто за нашата монотона врска преку кур ми е веќе..те сакам ама од љубов не се живее како што рекле и за жал така е само љубовта нема да не оправе нас двајцата... :?
     
  8. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Mi trebas i toa vednas!!!!
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    си играше со мене премногу долго...јас сум крива за се...за се што ти дозволив...за се што ти допуштив 3 години да си играш со мене.....неможам ни да избројам колку пати ме разочара, колку пати го направи истото....а јас сум најголемата будала што ти верував дека не си таков...дека тоа ќе помине и дека е само минлива фаза....ти незнаеш да сакаш...тоа е нешто најубаво на свет...но ти не го знаеш.....се надевам дека еден ден ќе дознаеш....што значи да сакаш некој....јас тука дефинитивно ќе ставам крај....неможам повеќе..... уморна сум ......а ти знај дека ВИСТИНСКИ БЕШЕ САКАН!!!
     
  10. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ЉУБАВ ЈЕ ЗА ТАКВЕ КАО ТИ УТОПИЈА!!!
     
  11. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    ТЕ САКАМ! :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    ...Protiv sebe pokraj tebe moram sega znam,da odam sama i samo taka srce ke socuvam,
    ti nemas nisto sto mi treba za da preziveam,samo ljubovta me gree a ti si navika

    Znaes kolku vredam a sepak nisto ne ti znacev jas,
    nema da te stedam gotovo e sega megu nas
    veke ne te gledam so isti oci kako nekogas
    Znaes kolku vredam no me gubis ti zasekogas
     
    На Crna Dama и Hipica им се допаѓа ова.
  13. just-girl

    just-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    дека ми недостига неговото присуство покрај мене, разговорот со него и неговата прегратка.....
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Мачориште едно...ај заврси тамо на работа,набркај тоа странките,и дојди да си предиме :D
     
    На Crna Dama, lilybeth и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  15. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Samo dojdi mi ima da te raspnam! :lol:
     
  16. ice-cream

    ice-cream Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Злато мое, едвај чекам да дојдеш.Не те имам видено цееел месец, веќе не можам вака :( Сакам само да си до мене, да се гушкаме и да ја чувствувам твојата топлина и блискост.......miss u like hell
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    биди појасен те молам ме збунувааш :!:
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.495
    Колку повеќе те имам,толку повеќе ја сфаќам поентата на Петре М.Андреевски,не знам како би умрела,ти да не се родеше...
    А колку повеќе градиш ѕидови толку повеќе заличуваш на мене,a колку повеќе создаваме разлики толку повеќе е очигледно дека сме еден за друг...Дали моите кадрици гледани на мартовско сонце или твојата коса цврство во моите раце,сеедно,пак ќе се најдеме на клупата во парк...јас ќе расправам философии зошто сме тука,а не таму,а ти ќе се смееш...знам дека не ми е сеедно кога ќе ме допреш по стомакот и ќе направиш срце со рацете...важно е да не е сеедно...Мојата желба да бидам испровоцирана и твојата потреба да провоцираш...симбиоза.Ужасно боли кога некој ќе те погледне со очигледна треперливост небаре ливчињата по дрвјата останати на нив од претходната пролет и покрај толку минати зла сеуште се тука и се држат се до наредното ново,зелено ливче...стравот од замена е поголем и од стисокот на твојата рака пред години пред да си заминам со врамено засекогаш.
    И повторно не можам да ја сфатам потребата да ме имаш како заложник,да чувствуваш близина,да ти бидам утеха,а ти мене болка и не можам да разберам како чувствуваш нагон да тонеш во мојот мирис,а знаеш дека ќе ти предизвика нагон за повраќање...
    Не ја сфаќам и онаа наша боемска суштина која не носи некаде на Ленинова,јас замнувам пред полноќ,а ти токму кога се будам...И не сфаќам како онаа почит која што велиш дека ја имаш кон мене,никогаш не ја почувствував вистински.Едниствена форма е моментот кога сум ти на самиот врв на прстите,а врвот е бакнеж во челото...да можам да претпоставам кога конечно ќе ти помине...е да можам.Збунет,неорганизиран,несреден...а јас можам да застанам пред тебе и да покажам со прст,да ти си токму тоа што ми треба,макар и со невнимателно облечени панталони,спуштени и неуредно наместена кошула,со искалено лице и груб допир...макар и таков...Утре пак ќе излезам некаде,овој пат нема да наидам на зачадени простории,жал ми е што не можат да допринесат за драматичноста на ситуацијата,ама сигурна сум дека пак ќе те побарам низ луѓето.Суштината ни е иста,потребата да летаме слободно,а само небото е лимит...ниту јас,ниту ти некаде ќе застанеме,а гледај парадокс,баш заради тоа ќе бидеме секогаш еден крај друг...патот ни е ист.
     
    На Crna Dama, Hipica, WomanInRed и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Каде си? Зарем не знаеш дека ме повредуваш со твојата намера да ме заштитиш? Знам и до кога ќе чекаш. И тоа е во ред, прописно. Ахх...
     
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.109
    Мачорче мое... Толку те сакам наутро, кога ми го местиш ќебето да не ми биде откриен грбот. Кога ме бакнуваш во чело. Кога го тегнеш чаршафот и си ги сплеткуваш нозете во моите. Кога стануваш во 5 сабајле, јадеш еурокрем и доаѓаш во кревет, мирисаш на чоколада и скришум ми оставаш чоколаден мирис на косата. Кога се будам и кога се гледаме како новороденчиња и си гугуткаме.
    Ах, многу те сакам, просто патетично станува тоа... Но не можам и не знам поинаку.
     
    На Crna Dama, Hipica, lilybeth и 2 други им се допаѓа ова.