1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле доколку...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од blonde_supergirl, 18 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Се наоѓате во оваа соба? Можете да раскажете што би правеле и како би сте се чувствувале
  Јас би дала се да сум овде :l::u::inlove:
  amazing-goth-room-decor-gothic-bedrooms-on-pinterest-gothic-bedroom-purple-bedrooms-and.jpg
   
  На Briar Rose, Juccy, LadyC и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  6.312
  Пол:
  Женски
  1. Би ја извадила мачката надвор.
  2. ќе си пуштам музика
  3. ќе си ставам мобилниот на пунач и ќе си седнам на масата да се напијам чај. :)
  би се чуствувала нормално. не ми е многу убаво, можеби и малку језиво ми е.:?:
   
  На Crna Dama, SweetAna, Nalutena1 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Би лежел да одморам после би гледал низ прозор, па би станал да видам што има во собата, би го истражувал секој дел од таа соба би размислувал како би можело нешто да се искомбинира со креветот и би разместил сите елементи, па ќе застанам на стаклото ќе правам гримаси, ќе играм ќе скокам низ собата, ќе се качам на креветот и повторно ќе скокам на него и се што ќе ми истекни во моментот.
  Инаку и јас сум љубител на gothic уредување и се останато поврзано со тоа.
   
  На Arthur и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 4. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Би ја повикала мојата најдобра другарка и би гледале хорор филм заедно
   
  На Crna Dama, Juccy и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 5. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  И јааааас хехе :D И јас би правела нешто слично, може би фантазирала дека надвор има некој вампир кој би изгледал како мажот ми и дека имаме трагична њубов бидејќи тој не сака да ме направи како него. Секако кога ќе го отворам прозорецот ќе го здогледам надвор, полека ќе вдишам низ прозорецот и ќе го почувствувам ветрот во мојата коса...
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.964
  Допаѓања:
  5.486
  мии аз ште правја секс с пријателт ми. ххх

  мистична соба, како за убиство скриено онака едно сценарио, ваква соба, па детективи

  Ама може и филм да гледам во неа
  многу работи бре, ама нема да ужива дефинитивно
   
  На Crna Dama, Juccy, blonde_supergirl и 2 други им се допаѓа ова.
 7. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.399
  Пол:
  Женски
  Би дошле со дм
  далеку од сите во скриена соба
  никој нема да не замара
  би пиеле кафе 2 сати
  ќе се мазиме
  неколку цигарчиња
  музика ќе си пуштиме или некој филм
  и на крај ќе го испробаме креветот ми изгледа убав удобен
  и на тој кревет би го направиле нашето прво дете :inlove: :$ :*
   
  На La.loca, fana, blonde_supergirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.079
  Допаѓања:
  104.279
  Пол:
  Женски
  Би лежела на кревет и би зјапала во екранот на таблетот и пишувала овде на форумов
   
  На Crna Dama, blonde_supergirl, orevka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.478
  Допаѓања:
  227.234
  Би си го гушнала мачето, грабнала кафенце и пепељарка, и читала додека не ме акне таблетот по нос дека сум заспала :)

  Едит: а треба да даваме идеи ние или? :^)
   
  На Petra777, krEM4Eto, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.147
  Допаѓања:
  17.922
  Пол:
  Женски
  Собата ми е језива и страшна. Би се чувствувала многу празно и осамено. Не би можела внатре повеќе од "влези и веднаш излези".

  Ако го замислам спротивното, тогаш, прво ќе ја земам мачката. Со неа ќе ја истражувам собата. Сигурно ќе го отворам плакарот и ако внатре има гардероба што ми се допаѓа, ќе сакам да ја пробам. Ама ќе се двоумам и мислам дека сепак нема да го направам тоа, оти на памет ќе ми "паднат" духови. Ќе се исплашам и со се мачката ќе седнам на масичката. Ќе ја чувам во скут и ќе проверам дали има нешто во тањирчињата и во бокалчето или се празни. Ако има, нема да пијам, ниту да јадам. Ама мачката ќе сака. :rofl: Ќе тргнам да пуштам музика и ќе сакам да легнам на креветот. Ама движејќи натака, ќе погледнам низ прозор и ќе ги видам чудните ликови што ги гледам и од тука. :worried:

  Ќе се исплашам уште повеќе и ќе трчам да излезам, не заборавајќи ја мачката. Вратата ќе биде заклучена од спротивната страна. Ќе пробам да отворам, а потоа и да кршам прозор, ама ќе биде невозможно. Музиката ќе почне сама, сликата ќе падне од ѕидот, а мачката ќе гледа нешто што не постои без да трепне. Заглавив за секогаш. :worried: :devil:

  Тарантино не ми е рамен. :rofl:
   
  На Arthur, Oneo, biGirl и 6 други им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.091
  Допаѓања:
  141.463
  Пол:
  Женски
  Би внесила повеќе мачки и би ги затемнила светлата, многу јако светло ми гледа како да има. Би ги променила и пердињата, воопшто не ми се допаѓаат, ама сепак како целост не е лоша соба, би спиела доколку има убави перници.
   
  На crazylady, Petra777, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Да да и вие давајте идеи.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.147
  Допаѓања:
  17.922
  Пол:
  Женски
  Надвор има нешто. Зумирајте ја сликата и погледнете го првиот прозор. Не го режирав филмот џабе. :rofl:

  П.С. Стварно само јас го гледам тоа?! :worried: :wasntme:

  Едит: и над креветот има нешто. Правецот кај што гледа мачката. :worried:

  Иначе да. Многу хорори гледам. :rofl:
   
  На crazylady, buba4e89, krEM4Eto и 3 други им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.145
  Пол:
  Женски
  Каков Заспана долина/Мрачни сенки амбиент :inlove: ... Би се надевала дека има некој дух или вампир наоколу, зашто во спротивно, би умрела од досада.
   
  На Juccy, blonde_supergirl и teteks им се допаѓа ова.
 15. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.478
  Допаѓања:
  227.234
  :|
  Сега кога мачорот ќе се загледа во ништо, мене страв ќе ми биде. А редовно гледа во ... па, ништо. :^)
   
  На theowndemon и Lianna Anna им се допаѓа ова.
 16. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  Би си ги земала со мене потребните состојки за кулирање и ке си пуштам некое тивко музиче (трип хоп) и ќе уживам ... Се додека нешто поинтересно не се случи ..ее тогаш ќе бидам спремна за акција
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.147
  Допаѓања:
  17.922
  Пол:
  Женски
  Едно од народните верувања е дека мачките можат да видат нешто што ние не гледаме. Редовно имав вакви језиви моменти со мојата мачка.
  Секако дека не верувам во ова, ами ете инспирација за филм. :rofl:
   
  На theowndemon и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 18. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  787
  Прекрасна соба.:l: Јас би си играла со мачето.:hug::inlove: Гледам и дека на масата има сад за јадење,чајник :^) ,па ќе се послужам.И ќе го отворам ормарот да видам што има.:P
   
  На crazylady, Juccy и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 19. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  да, баш е дарк шедоус, ама оригиналот или тој од 90те ... Велком то Колинвуд lol :D
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски

  би си ја пуштила музикава и правец на фантазија .
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.