1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би смениле на вашиот партнер?

Дискусија во 'Врски' започната од TennisBabe, 30 јуни 2010.

  1. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Што би смениле и дали воопшто би мењале на вашиот партнер било да се физички или психички карактеристики? :geek:
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Што би сменила.....
    сега незнам вака од карактрни особини да не биде толку љубоморен на секое машко во моја близина,да не биде толку заштитнички настроен кон сите,да не е лицемерен и дволичен(оти го знам кога е таков џабе мисле дека му верувам кога се филма)
    Физички изглед,е тука малку потешко..................................................................можеби би му ги вратила плочките на стомакот кој ги имаше :tmi: и тоа друго се ми е ок во врска со физички изглед....повеќе работи би сменила на мене него на него :lol:
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    1.Да не е толку досаден!!
    Незнам дали е досаден од што ме сака... Но напорен ми станува веќе.. му го имам кажано тоа повеќе од милиони пати но ништо.. тој пак..
    Ќе ме снема 1 секунда од мсн и ете го ... одма кај си што правиш,зошто те нема,зошто не ми пишуваш..
    Ќе му кажам идам до надвор на секој 5 секунди звони маајката... :fubar:
    2.Да не е толкав инает!!
    На него човек НИШТО,НИШТО неможе да му докаже дека е така.. И да кажам на пример
    "Дрвото е право" тој ако е умислен дека е криво.. нема теоретски шанси да му објасниш дека е право :?:

    ..Сепак,можеби добра поука се крие од овие негови "негативни" чувства :)
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    да е помалку посесивен,ама исто да ме сака :D ,да почне да гледа на мене како на другарка истовремено и повеќе да ми се отвара зашто нема да го користам тоа подоцна против него како неговата бивша...и сакам да ми призне една работа побрзо што ме излажа многу одамна...а пуста јас не можам да кажам дека веќе знам,зашто начинот на којшто дознав нема да му се свиѓа :D
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Да не е така ладен и воздржан во јавност.
    Но, од друга страна, тоа го прави да биде токму ТОЈ. ;)
    Не би сменила ништо, кога ќе размислам подобро. Мене ми е совршен :*
     
  6. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    да не иде по тоа кладилницине,мислам да намали малце зашо понекогаш мислам дека повеке го сака тоа него мене хаха
    :lol: :rofl:
    да не е толкав инает,да знае да попушта у некој ситуации пошо некоаш знае да биде стварно идиотски давеж :rofl: :rofl:
     
  7. UnA...-7

    UnA...-7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Да прекини да ми го спомнува бившиот,да биди малку поорганизиран и мразам ко ке се понаша како дете.Физички малку да ми се подздебели друго ништо мене ми е најсладок ;)
     
  8. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    да не е толку (болно)љубоморен на секое живо суштество што ќе се најде во моја близина,да ги поштува малце повеќе тие луѓе што мене би се битни (смета дека нема битни луѓе во животот) да не е толкав инат да не е толку повлечен во себе и да биде малце по кумуникативен а за физички изглед не би менувала ништо(иако цело време му зборам, дека треба да ослаби)
     
  9. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Да не се нервира за секакви глупости, зошто тоа го уништува, а и мене исто.
     
  10. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Едноставно да не прави работи кои ги мразам кај него и да ми обрнува повеќе внимание :(
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Би сакала да не е толку нервозен тип. Може некоја ситница да го изнервира до бескрај и целиот да чури! Да биде малку поодговорен и не толку љубоморен :)
     
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Би го сменила (и тоа како) неговиот глупав став Јас сум во право секгаш, ама ајде нека е по твое... узасно ме иритира кога се прави дека е во право ( а знае дека не е) и му е тешко да признае друго ништо, а би мозел и малку инаетот да го намали :) ...
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Да не мисли дека цело време мутам нешто лошо , да не игра цело време на сигурно .. еден е животов , ако не испробаш сега , кога ? Ситници некои тоа би биле ама често знаат да ме извадат од такт .
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Да биде малку поработлив и поамбициозен, да не се однесува на некои моменти како дете.
     
  15. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Да не се фарба плав (да се мавне црн) :D
    Да има поголем интерес за нас. :@
    иии да не се понаша како дете на моменти !
     
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.181
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    Пред една година, би набројала повеќе работи...
    Сега (изгледа му дојде малце памет :D ) не ми менувала ништо ... :inlove:
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Да не е толку наивен и доверлив. И после ми се лути кога ќе му укажам дека некој го искористува :^)
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.509
    Да созрее малце во тоа тиквето и да почне да зазима строги ставови кон нешто,доста веќе со немање став и попуштање!Само мене ми се к*рчи во последно време,место таму каде што треба...таму каде што се плашат дека ќе им биде одземен објектот за вадење на фрустрации и хистерии.
    Ништо друго не ми пречи,добар дечко е,а бога ми и паметен.Добар и наивен е...го разбирам,не му е лесно и него.
     
  19. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Да не го достигнува степенот на нервоза кога не знае што прави и не се знае што може да се случи - опасно е за околината и да не биде претерано љубоморен како што знае да биде
     
  20. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Да не е рамнодушен и да се БОРИ за да ме добие ..
     
    На teeich му/ѝ се допаѓа ова.