1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би смениле на вашиот партнер?

Дискусија во 'Врски' започната од TennisBabe, 30 јуни 2010.

 1. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Што би смениле и дали воопшто би мењале на вашиот партнер било да се физички или психички карактеристики? :geek:
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Што би сменила.....
  сега незнам вака од карактрни особини да не биде толку љубоморен на секое машко во моја близина,да не биде толку заштитнички настроен кон сите,да не е лицемерен и дволичен(оти го знам кога е таков џабе мисле дека му верувам кога се филма)
  Физички изглед,е тука малку потешко..................................................................можеби би му ги вратила плочките на стомакот кој ги имаше :tmi: и тоа друго се ми е ок во врска со физички изглед....повеќе работи би сменила на мене него на него :lol:
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.239
  Допаѓања:
  5.667
  Пол:
  Женски
  1.Да не е толку досаден!!
  Незнам дали е досаден од што ме сака... Но напорен ми станува веќе.. му го имам кажано тоа повеќе од милиони пати но ништо.. тој пак..
  Ќе ме снема 1 секунда од мсн и ете го ... одма кај си што правиш,зошто те нема,зошто не ми пишуваш..
  Ќе му кажам идам до надвор на секој 5 секунди звони маајката... :fubar:
  2.Да не е толкав инает!!
  На него човек НИШТО,НИШТО неможе да му докаже дека е така.. И да кажам на пример
  "Дрвото е право" тој ако е умислен дека е криво.. нема теоретски шанси да му објасниш дека е право :?:

  ..Сепак,можеби добра поука се крие од овие негови "негативни" чувства :)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  да е помалку посесивен,ама исто да ме сака :D ,да почне да гледа на мене како на другарка истовремено и повеќе да ми се отвара зашто нема да го користам тоа подоцна против него како неговата бивша...и сакам да ми призне една работа побрзо што ме излажа многу одамна...а пуста јас не можам да кажам дека веќе знам,зашто начинот на којшто дознав нема да му се свиѓа :D
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Да не е така ладен и воздржан во јавност.
  Но, од друга страна, тоа го прави да биде токму ТОЈ. ;)
  Не би сменила ништо, кога ќе размислам подобро. Мене ми е совршен :*
   
 6. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  да не иде по тоа кладилницине,мислам да намали малце зашо понекогаш мислам дека повеке го сака тоа него мене хаха
  :lol: :rofl:
  да не е толкав инает,да знае да попушта у некој ситуации пошо некоаш знае да биде стварно идиотски давеж :rofl: :rofl:
   
 7. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17
  Да прекини да ми го спомнува бившиот,да биди малку поорганизиран и мразам ко ке се понаша како дете.Физички малку да ми се подздебели друго ништо мене ми е најсладок ;)
   
 8. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  да не е толку (болно)љубоморен на секое живо суштество што ќе се најде во моја близина,да ги поштува малце повеќе тие луѓе што мене би се битни (смета дека нема битни луѓе во животот) да не е толкав инат да не е толку повлечен во себе и да биде малце по кумуникативен а за физички изглед не би менувала ништо(иако цело време му зборам, дека треба да ослаби)
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  131.336
  Да не се нервира за секакви глупости, зошто тоа го уништува, а и мене исто.
   
 10. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Едноставно да не прави работи кои ги мразам кај него и да ми обрнува повеќе внимание :(
   
 11. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Би сакала да не е толку нервозен тип. Може некоја ситница да го изнервира до бескрај и целиот да чури! Да биде малку поодговорен и не толку љубоморен :)
   
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Би го сменила (и тоа како) неговиот глупав став Јас сум во право секгаш, ама ајде нека е по твое... узасно ме иритира кога се прави дека е во право ( а знае дека не е) и му е тешко да признае друго ништо, а би мозел и малку инаетот да го намали :) ...
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Да не мисли дека цело време мутам нешто лошо , да не игра цело време на сигурно .. еден е животов , ако не испробаш сега , кога ? Ситници некои тоа би биле ама често знаат да ме извадат од такт .
   
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Да биде малку поработлив и поамбициозен, да не се однесува на некои моменти како дете.
   
 15. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Да не се фарба плав (да се мавне црн) :D
  Да има поголем интерес за нас. :@
  иии да не се понаша како дете на моменти !
   
 16. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.193
  Допаѓања:
  10.813
  Пол:
  Женски
  Пред една година, би набројала повеќе работи...
  Сега (изгледа му дојде малце памет :D ) не ми менувала ништо ... :inlove:
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Да не е толку наивен и доверлив. И после ми се лути кога ќе му укажам дека некој го искористува :^)
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.560
  Да созрее малце во тоа тиквето и да почне да зазима строги ставови кон нешто,доста веќе со немање став и попуштање!Само мене ми се к*рчи во последно време,место таму каде што треба...таму каде што се плашат дека ќе им биде одземен објектот за вадење на фрустрации и хистерии.
  Ништо друго не ми пречи,добар дечко е,а бога ми и паметен.Добар и наивен е...го разбирам,не му е лесно и него.
   
 19. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Да не го достигнува степенот на нервоза кога не знае што прави и не се знае што може да се случи - опасно е за околината и да не биде претерано љубоморен како што знае да биде
   
 20. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Да не е рамнодушен и да се БОРИ за да ме добие ..
   
  На teeich му/ѝ се допаѓа ова.