1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве здоболело најмногу во животот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Daleron, 28 јули 2014.

  1. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Тоа што неодамна ми раскина дечкото, ај што ми раскина, но зборовите беа "Јас ќе си најдам ментално стабилна личност, и без психички болести, не сеќирај се ти." Леле, шамар да ми мавнеше, тоа да не ми го кажеше. А, ми глумеше лудило дека ме сака, дека е подготвен да ми помогне, да ја пребродам таа (состојба беше, не беше болест). Срцето ми го распара. Се, се, ама болеста не ми ја спомнувај. Значи, колни ме, мрази ме, ама болеста кога ми ја лепна в лице, повеќе од тоа ништо не ме здоболело верувајте, неможев дома да се совземам од плачење. . .
     
    На Ackkaa ^^°, piksooki, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Милион работи а најмногу ме здоболе кога ја видов мајка ми како лежи мртва. Телото и се оладуваше, муви се собираа околу неа а јас неможев да сторам ништо. И после толку години секогаш ќе боли се повеќе.
     
    На Ackkaa ^^°, piksooki, Sofronko и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Смртта на некои блиски личности .
     
    На Rama, ЕденЧлен и Arthur им се допаѓа ова.
  4. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Koga nekoj ti kazhal deka ne si na negovo nivo (kolku i da se pravda,toa mu beshe za na finansiska osnova)
     
    На Ackkaa ^^°, elenkata20, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Тоа што мојата сестра ме лажеше и ме правеше будала поради личност што не ја познаваше повеќе од два месеци..
     
    На Ackkaa ^^°, Tea678, piksooki и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Wildlover

    Wildlover Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Toa sho cela godina se borev za nas i storiv se radi nego i na kraj 3 meseci bil so druga i so mene vo isto vreme celo negovo semejstvo me lazhale vo ochii..
     
    На piksooki, Rama, esperansa777 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. lifecreator

    lifecreator Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Лагите од личност што премногу ја сакам.
     
    На Tea678 и Rama им се допаѓа ова.
  8. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Неговите зборови кога раскинавме.
     
    На Tea678 и Rama им се допаѓа ова.
  9. ShineDiamond

    ShineDiamond Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Најмногу во животов што ме здоболело и никогаш нема да ја заборавам таа сцена кога мајка ми напушти на 16 години заедно со сестра ми со изговор дека оди на лекар а таа од предходно си ги имала спакувано куферите за да си замине а причината било бидејќи таа не можела да живее со нас бидејќи се чувстувала напнато, притиснато и дека младоста и поминала со нас и сакала слобода. После 25 години брак со татко ми кој за ништо не би го сменила на овој свет, го напушти и после неколку месеци му пушти барање за развод, не е совршен ама никогаш не ме натерал така да се осетам да ми пропаѓа животот измеѓу четири ѕида. На никој не би му го посакала тоа да го осети. Од тогаш натака мојот живот скорз се смена да неам волја за ништо, да си го мразам животот. И што е најстрашно после тоа не не ни побара да не праша ни како сме само тивко си замина без трага и без глас....
     
    На Tea678, Tanjamm, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Што ме здоболело, многу работи ми ја затруле душата и уште ме болат кога ќе помислам. Почнувајќи од мајка ми па до татко ми, брат ми и целиот наш живот.
    Здоболело ме толку многу кога дознав дека е к... Не можам да го кажам тој збор Не знам зошто се осудила на тој избор или животот ја натерал или она сама сакала или па од немањето за јадење, не знам
    Секогаш се грижела за нас и е трчала за нас, но не ја оправдувам
    Здоболело ме тоа што татко ми како татко не знае да поставе и да биде глава на куќата, туку за никого не го е интересирало а човекот е мирен добар не знае да се кара едноставно праве како му кажуват и секогаш е во село,
    За брат ми, заради него живеам, прави се операција пред две години и тогаш таткоми не мрдна со прст едноставно жалам го, а мајка ми од работа останува дома заради брат ми
    Кога ни требаше највеќе само мајка ми беше тука
    А јас највеќе ме боле што не знам како да живеам ни како да гледам на животот
    Многу работи имам преживеано и видено и секогаш ме болат кога и да помислам
     
    На Tanjamm и Rama им се допаѓа ова.
  11. Bella15

    Bella15 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Listata e dolga...no ja izdvojuvam bolkata koga go vidov bezzivotnoto telo na majka mi. Ne se opisuva..
     
  12. Диња

    Диња Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Кога го видов бившиот со новата девојка а цело време збореше како била ороспија лелеле
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eta

    eta Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1.958
    Допаѓања:
    5.362
    Пол:
    Женски
    Кога имав спонтан абортус, го изгубив долго очекуваното бебенце ;(
     
  14. Nobadys.Perfect

    Nobadys.Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Разочарувањето од некои блиски (барем мислев дека се блиски) луѓе.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Ништо не боли толку колку губење на блиски :(
     
    На Srcka $, Luciferovog zlo♧ и Rama им се допаѓа ова.
  16. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Кога моето семејство ме осуди и отфрли кога највеќе ми требаше нивната поддршка.
    Можам слободно да кажам дека после тоа не ги ни чувствувам како блиски.
     
    На tamche995, Tanjamm, Srcka $ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Ме болело и секој ден ме боли тоа што во моето семејство нема љубов.
    Навидум сме среќно семејество, но навидум пред други луѓе. Ние сме семејство кое е фала на Бога ситуирано, сите сме вработени со солидни примања, не страдаме за храна, облека..... страдаме за љубов. Кај нас не се кажал зборот ТЕ САКАМ во однос на родител-дете.
    Барем еднаш месечно се караме онака поштено и потоа кјутиме по 2-3 дена, заради настаната ситуација.

    Боли....боли............ многу боли

    Боли да знаеш дека и покрај целиот труд карактер на возрасни личности не се менува, тие се со свој став, татко ми ....мајка ми.... никогаш не седнале да разговараат со нас како свои деца, гушкање ладно само од роденден на празник.... зборот те сакам е мислена именка......

    Само се плашам дека и јас станувам бесчувстивеелна како нив, нема љубов во мене, не ги чувствувам како родители, не ме засегаат нивните болки веќе.....станувам антипатична сама кон себе, немам сила да се заљубам плашејќи се дека и јас ќе сум како нив.....Јас не знам да сакам

    Боли...........
     
    На tamche995, esperansa777, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Кога дознав дека тогашниот дечко со кој бев во врска две години и го оставив, почнав да пишувам со друг, пробал да се самоубие, едвај го спасиле во болница, го искршил и телефонот и со колата направил сообраќајка, другарка кога ми кажуваше замалце да се онесвестев, да знаев немаше да го оставам или не знам ќе направев нешто, замислете да се случеше нешто да не можеа да го спасат да носам човек на душа! Плачев и не излегував со недели, и пишав на фб на сестра му како е тој, ме блокира и ден денес се чувствувам лошо поради сето ова;(
     
    На Ackkaa ^^°, Srcka $ и Rama им се допаѓа ова.
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Кога на едно од претходните работни места после година дена стаж директорката ме натера да станам од моето биро и да се преместам на друго место за таму да седне штотуку вработена која и била блиска и која му фрлила око на тоа мое место. Ме заболе затоа што секогаш чесно и беспрекорно ги извршував сите мои работни обврски, секогаш сите беа задоволн од мене и во никој случај такво нешто не заслужив. Но за кратко време тркалото се сврте и така фино ја изгорев што сигурна сум дека засекогаш ќе ме памети. :devil:
     
    На piksooki, Tanjamm, Srcka $ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Неправда ме боли секогаш. За таа болка никогаш нема да отапам.
     
    На hermosa и Rama им се допаѓа ова.