1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве здоболело најмногу во животот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Daleron, 28 јули 2014.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Очекувањата мои и светот и околината како ги гледам околу мене.
     
    На Ivanna23., nevermet18, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    После злочинот отиде на психолог да поразговараш?
     
  3. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    Погрдните зборови што и ги имаат кажано на мајками, и нејзините солзи...
     
  4. Babygirl27

    Babygirl27 Нов член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ne padnav vo teska depresija podocna zavrsiv na psihijatar i veke nekoe vreme se lecam sum pod terapija no nemozam da razgovaram seuste kako treba na taa tema
     
  5. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Наместо да пиеш "хемија", подобро оди на психолог да разговараш. Колку толку би ти помогнал.
    Цел живот ли ќе трпиш и ќе клукаш апчиња? :^)
     
    На magnolija09 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Што се не ќе прочиташ... :worried:
     
    На Dust, eliesaab, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Babygirl27

    Babygirl27 Нов член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Probuvam sega da se odviknuvam i da prodolzam da ziveeam bez terapii nemozam da se iskazam zatoa sto pri sekoe spomnuvanje na toa dobivam napadi znam deka ne e resenie tableti i slicno no toa vo toj moment bese ne izbezno neznam dali nekogas ke funkcioniram kako treba seuste
     
    На kikkki и Компир Манџа им се допаѓа ова.
  8. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Мисли секогаш позитивно, социјализирај се што е можно повеќе, комуницирај со блиски луѓе и само од себе ќе го снема.
     
  9. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    823
    Пол:
    Женски
    Mnogu raboti.
    Migot koga doznav deka majka mi e bolna od rak. Bev maturantka, izgubena bev, no sepak se izborivme zaedno. I fala mu na Gospod sto mi podari hrabrost.
    Migot koga tatko mi trebase da pravi operacija.
    Denot koga me ostavi eden decko.
    Go sakav premnogu.
    Me ostavi bez objasnuvanje, me ostavi rasplakana mnogu noki kade sto se prasuvav sto se sluci.
    A potoa vidov slika so bivsata.
    Taa vecer samo sto bev zakrepnala, sok me mavna. Sekoj zbor mu bil laga. Sum ziveela vo zabluda. Najloso od se, sto posle pak pocna da mi pisuva, i da se pravdi. Togas go izbrisav, od sekade.
    Denta koga drugarka mi se oddaleci, cisto onaka bez zbor.
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Потеклото
     
    На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Jasminflay

    Jasminflay Нов член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Najmnogu me zdoboli pred edna gidina dodeka jas se lecev na bolnica od kancer, moite prijateli i kolegi od rabota se smeele deka jas sum gotova i deka ke umram. Premnogu mi bese tesko togas svativ deka jas nemam prijateli. Toa ne me zdoboli tolku, me zdoboli toa sto veke me smetaa za mrtva
     
    На Ackkaa ^^° му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Лажното ,,те сакам ''...
     
    На Dust и carangigia им се допаѓа ова.
  13. Marang

    Marang Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2020
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Кога сакав да се отпишам од факултет кој не го сакам од сам почеток (сите го знаеа тоа) и мислев дека ќе добијам поддршка, добив навреди од најблиските.
    Сеуште ме болат зборовите "ти нејќиш да студираш ништо а не дека тоа не го сакаш" "ти си неодговорна" итн итн...
    Седев сама на еден камен и плачев,никогаш не сум се почувствувала поосамено и попонижено.
    А ме боли секој ден што немав и немам храброст сеуште да се откажам од факултетот од инает и од страв. А инаетот најмногу мене ми се враќа, се уништувам секој ден бидејќи не го следам мојот сон, туку следам туѓ сон..
     
    На LittlePinky, Fancy_Nency 22, FridaodaMk и 4 други им се допаѓа ова.
  14. NewMommy

    NewMommy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2015
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    1.059
    Пол:
    Женски
    Солзите на мајка ми во една ситуација каде го гледаше срмејството како се распаѓа. Кавга по кавга, депресија, немоќ, болест, разочарување.
     
    На Crna Dama и Tea678 им се допаѓа ова.
  15. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Најмногу ме боли тоа што опшеството ме отфрла заради тоа што сум нимфоманка.Се срамам да излезам на широк сокак.Одам со наведната глава.Слушам само навреди од блиските кои секој ден се повеќе и повеќе се оддалечуваат од мене.Ќе кажат ку*ва е.Цел град го помина.Никој не ја гледа другата страна на приказната.Секој бега како од оган.Пријателите се оддалечуваат.Мажите се врткаат наоколу за да ме искористат.Не можам да најдам дечко што ќе ме држи за рака и ќе ме сака,што нема да се гнаси да ме бакне в уста.Секој има право на малку љубов нели?Тоа најмногу ме повредува.

    И мене татко ми со сила ме запиша на факултет за да може да каже пред другите ,,ете ќерка ми студира''.Не ме пуштија да студирам на факултетот кој го сакав со изговор дека немаат доволно пари.И јас ќе се отпишам од факултетот.Знам како ти е.Ја имаш мојата подршка.
     
    Последна измена од модератор: 7 мај 2021
    На Marang му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Сакаш да кажеш сериозно дека сите "те знаат" дека си нимфоманка па идеш со наведната глава низ град? Зошто би се оддалечувале луѓе од тебе? Освен ако сексуалните нагони не ги исфрлаш на нив тогаш не ми е јасно стварно..
     
  17. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Да веќе цел град ме знае а не успеав да се запишам на факултет далеку од тука за да се оддалечам од местово и луѓето.Не е точно дека му се нафрлам на луѓето.Многу ретко да пишам прва на машко.
     
  18. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Лажна надеж.
     
  19. Lora02

    Lora02 Нов член

    Се зачлени на:
    5 мај 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Што добиваш од тоа што си со наведната глава, од тоа што мислиш дека никој не те сака дека те навредуваат и те нарекуваат ку*ва, ништо буквално ништо, само тага, депресија сомнежи во себе дека се во право. Не никој нема право да те осудува каква си и што правиш, ич да не ти е гајле за тоа што другите зборуваат, Крени ја главата смеј му се в лице, плукни пред нив и продолжи напред, пред секој што ќе те навреди. А за тие мажи што се вртат околу тебе премногу се за жалење. Покажи им дека ти си девојка, твој живот твој правила. Покажи им дека секое скитничко куче се врте по секоја кучка од улица. А ти не си таа. Состави си став и не дозволувај да те потценуваат и повредуваат, верувај не си единствена што е во истата ситуација. Биди дама! Не се замарај кој како кажал за тебе, доколку му обрнуваш внимание толку повеќе си зазимаат сила да те повредуваат. Исправи се!!
     
    На Fancy_Nency 22 и Katt4e им се допаѓа ова.
  20. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу навистина
     
    На Lora02 му/ѝ се допаѓа ова.