1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави среќни?

Дискусија во 'Психологија' започната од biggirlsdontcry, 22 април 2012.

  1. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Доволно ми е малку, и колку сака нека е клише, ама една искрена насмевка често може да ми го разубави денот.
    Јас сум таква, си се задржувам на познатото. Не ми е многу лесно нешто ново да прифатам во животов. Ја слушам истата музика одново и одново, ги гледам истите филмови дур не ги научам напамет, збор до збор, а и сериите почнав. Секогаш сакам да ги задржам истите луѓе околу мене - колку пати сум се фатила себе си во некоја полу-емотивна состојба кај што со солзи сакам да побарам некој од минатото, и ќе си речам “еј, бе, ти будала си?’’ Сум среќна со познатото.
    А најмногу се радувам кога некој случајно ќе ме побара или ќе ми дојде дома ненајавено!
     
    На L-enna и anabel-a им се допаѓа ова.
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    групната медитација, шопингот-кога имам пари, комуникација со личности кои не сум ги видела одамна или пак оние кои умеат да ме насмеат(две се).
    таков ми е периодот, многу задскриени ;( , и многу :envy: со понекоја насмевка.
     
  3. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    " Среќата се наоѓа во се`,само треба да се препознае "
     
  4. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Бидејќи сум претерано многу емотивна личност, најмногу ме усреќува кога гледам дека некој се грижи за мене, дека сака да ме види среќна, насмеана - сакам кога гледам дека на луѓето кои ги сакам и ми се блиски сум им потребна. За мене нема поголема среќа од таа. Тоа ме исполнува. :)

    Има и ситници, на пример за убивање лошо расположение или понекогаш досада: уживање во добра шолја кафе и книга на тераса, шопинг, гледање добра серија или филм, квалитетно вечерно излегување со блиско друштво ... :)
     
  5. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Во моментот среќна ме прај самата помисла дека ќе се испружам на мојот сакан кревет и одма ќе заспијам :$
     
  6. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    па моментално не можам да добијам одговор на ова прашанје што ме прави среќна затоа што не сум среќна би сакала да пронајдам парче среќа само за себе...
     
  7. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Среќна ме прават дури и најмалите работи, секако направени или пак дадени од срце.
    Чуствувам кога нешто е направено од срце.
    Среќна ме прават неговите глупави фаци, штета што неможам да ги гледам секој ден :(
    Среќна ме прават многу работи. Јас сум позитивна личност :)
     
  8. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Најсреќна ме прават ситните нешта.
    Убавиот збор, искрената насмевка, довербата, чистата мисла од срце...

    Исто што ме прави среќна е барем една информација дека некој друг е радосен. Се радувам за неговата радост, а уште повеќе се радувам кога барем малку сум допринела за таа среќа :) .
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Тој ме правеше среќна...ама во последно време слабо! :(
     
  10. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Мачиња
    чоколадо
    добра книга
    летни вечери во добро друштво
    кога е среќен некој што ми значи
     
  11. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Најблиските
    а најповеќе моето малечко деојче :$
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Една ретроградна амнезија би ме направила среќна , како алтернативно решение би можело да се земе преинсталација на потсвеста .
     
    На Bescheiden и Abeja им се допаѓа ова.
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога добивам поддршка од нај блиските и кога истите тие се со добро здравје и среќни.

    Уште да добијам на лото и ништо не би ми недостигало :lol:
     
  14. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    ... мирисот на првите зумбули, првиот есенски дожд, моменталната бројка на вагата и благосостојбата на блиските. Кога знам дека тие околу мене се среќни и задоволни и јас сум среќна, макар состојбата и ситуацијата да не ми го налагаат тоа.
     
    На Hayley и meow22 им се допаѓа ова.
  15. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Најсреќна сум кога се соочувам со мојот најголем срам/страв..имам говорна маана..и кога,на пример на фах кога презентирам семинарска работа..после презентацијата се чувствувам среќна,зашо за момент ја прифаќам реалноста за мојот недостаток,од кој си набивам комплекси :)
     
  16. mrchatorka

    mrchatorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
    мојот сопруг, моите родители...тоа што се сите здрави и живи.
     
  17. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Хармонијата во домот,да сме здрави и живи,прифакање на реалностите што ги носи животот,решавање на некој проблем,исто така кога некому му е тешко да му помогнам овие работи ме прават срекна
     
  18. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Пред се здравје. Сончево време, насмеани лица на сите околу мене, убави зборови од блиските, прегратки и внимание од него, интересна книга, добар филм, исполнето време, дадена помош, убава прошетка низ парк, разговор со другарките, нови обетки, мојата сина рипка, чоколадо со лешници, убави фотографии...
     
  19. ViN.-2

    ViN.-2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Мене среќна ме прават другарите,патувањето,кога постигнувам нешто,моите сакани,шегите со нив...
    Има многу работи кои ме прават среќна. :D
     
  20. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.143
    Среќна ме прави љубовта, успесите на моите блиски, секојденвни мали шеги, мали подароци. Среќна сум кога знам дека можам да им верувам на тие околу мене, дека имам вистински пријатели (кои можат да се избројат на едната рака, но доволно ми се важно да се такви какви се)