1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави среќни?

Дискусија во 'Психологија' започната од biggirlsdontcry, 22 април 2012.

  1. ClaudiaLeBoursier

    ClaudiaLeBoursier Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    22
    Ситните нешта ме прават среќна. Големите можеби нема ни да ги забележам. Среќна ме прави комплимент од срце, смеењето со другарките и нивните „бисери на мудроста“, фамилијарниот ручек во недела, приказните на дедо ми за старите времиња, добра книга, некои ситни изненадувања од дечко ми... и уште многу други работи кои би ги набројувала цееелл ден :)
     
  2. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога се помагам на некого кој е во невоља и кој знае да го почитува тоа. Исто така секој ден среќна ме прави моето куче и грижата оклоу него. Кога цело семејство сме собрани и атмосферата е топ е тогаш сум нај нај нај нај среќната личност на светот, колку и да имам проблеми заборавам и се опуштам во одлична домашна атмосфера. Па понекогаш и љубовта ме прави среќна. :D
     
  3. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    И јас ќе се сложам со повеќето.. среќата е во малите нешта. Изненаден повик од некој со кој одамна се немам видено, постојано дружење и глупирање со друштвото, насмевка од непозната личност, искрена прегратка, седејќи во автобус и гледајќи преку прозороецот и размислувајќи за животот, кога ќе си најдам пари во некој џеб од фармерки, кога времето е сончево, кога го гледам зајдувањето на сонцето, кога од толку смеење не можам да земам здив, бројките на вагата во почесто време, добар чај, добра книга :)
    Кога ќе подразмислам, животот е толку убав! :D
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
    Најсреќна сум кога сум со дечко ми,среќна сум кога јадам нешто убаво,кога ќе си купам некое парче облека или обвки...среќна сум кога дечко ми ќе ме соблече :P ... среќна сум кога е некој среќен,кога сум напра вила некој да е среќен...:):)
     
  5. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Сирн нешта ме прават среќна , но најсреќна ум кога сум во прегратките на дечко ми
     
  6. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Тој ме прави најсреќна во изминативе неколку месеци, и несакам никогаш да заврше среќата...среќна ме прави прегратката од сестра ми, среќна ме прави утринското кафе, среќна ме прави насмевката на мајка ми и татко ми, среќна ме прави сонцето
    Малите работи ме прават среќна :)
     
  7. oneday

    oneday Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Петка по некој ненормален предмет ,кога сонцето блеска,птиците пеат,кога ќе губиме час :D :rofl: и така ............ :hai: :*
     
  8. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Можеби е клише или веке некаде прочитено и кажано ,но навистина мене малите нешта ме прават најсреќна дефинитивно.Некој би рекол дај ова блефира или дека не сум амбизиозна,ама вопшто не ми е важно и да го мислат .Знам што ме прави среќна,јас сум едноставна и горда поради истото.
     
  9. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    , ;) ,,,ситни и мали нешта во прав час и право време. ;) .
    ..... :) два збора како ТЕ САКАМ;МИ НЕДОСТИГАШ,повик на тел,порака,,убава песна,музика,една црвена роза..
    . :tmi: ..секојдневно,сонцето ме прави среќна,птиците,некоја добра вест.....нова маичка па макар и да е од 150 ден,ама да ми стои...одсекогаш сум ни со многу ни со малку пари,онаа златна средина,така да сум баш скромна околу моите потреби и желби за среќа...едноставно го уживам животот со мали нешта ... :hai: ..
     
  10. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Hајсреќна на овој свет ме прави мојата 5-годишна братучедка. Бидејќи таа е мојата душа, мојата радост, моето CE :)
     
  11. Tumblr

    Tumblr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    992
    Пол:
    Женски
    среќна сум кога ќе си изнакупам прстени :)
     
  12. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Ништо не ме прави посреќна од малиот свет кој си го создавам седната во ќошот со некоја добра книга. Кон тоа целам во животот и тоа како што ме исполнува ништо друго. ;)
     
  13. jasBia

    jasBia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Мојата едногодишна внукичка што сеуште не сум ја зела во раце да ја смачкам од гушкање, и што мисли дека тетка и се крие во компјутерот и се вика Skype.. :inlove:
     
    На EmGreen му/ѝ се допаѓа ова.
  14. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Една добра тура шопинг :)
     
  15. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Некои мали ситници но доволно за да ти го исполнат денот и срцето ..
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Си ја вратив насмевката, моменталниот живот ме прави среќна...ме прави среќна помислата дека и утре ќе ми биде убав ден..и секој ден така...
     
  17. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Eden luksuzen soping bi me napravila mn srekna ke bide i toa za nekoj den :P
     
  18. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Да знам дека секогаш има некој до мене :)
     
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Семејството, пријатели, добра храна, музика, кучиња, мали деца, спиење, филмови итн итн... :)
     
  20. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Среќна ме прават најблиските којшто се околу мене и кога ја чувсвувам нивната љубов :inlove: :inlove: ,среќна ме прави погледот на зеленило на бистри реки на убави пејсажи,кога со голем труд ке ја постигнам целта 8) ,и секако кога одам на шопинг :$ :$