1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави среќни?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Shelea, 27 ноември 2009.

 1. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  43.455
  Среќата велат, не се бара, сама доаѓа... Што ве прави вас среќни?
  Мене најмногу љубовта што ја имам и давам, музиката- работата и кога јадам вкусна храна со мерак! :lol:

  Бидете креативни, кажете и вие што ве прави среќни, задоволни, убави внатрешно....
   
 2. Ena

  Ena Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Srekna me pravi toa sto ne sme trusno podracje kako Kalifornija ili Japonija, sto ne ziveam sega vo Irak ili Afganiztan, sto nema tahfun i tornado, sto imam kuka so parno i klima uredi, sto osven revmatski bolki zdravjeto mi e dobro, srekna sum sto posle PAP briz doktorot ne mi se javuva da mi kaze deka nesto ne e vo red, sto soprugot e vreden i dobro zarabotuva, sto imam dve prekrasni biseri trudoljubivi i so mnogu talenti
   
 3. Mistique

  Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  63
  Srekna me pravat lugeto sto gi imam okolu mene i ne mi treba nisto poveke, zadovolna sum so toa sto go imam i nikogas ne baram poveke ;)
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Srecna me pravi moeto semejstvo-mojot soprug i mojot sin.Sto se zivi i zdravi.
  Srecna me pravi sto majka mi e ziva i zdrava .
  Uste posrecna bi bila koga i jas bi doprinesuvala finansiski ,a ne bi zavisela od niv!
  SAMO ZDRAVJE!
   
 5. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Среќна ме прават луѓето околу мене кои ми значат и кои ми докажуваат дека и јас им значам. Среќна ме прават и малите нешта. Морам да додадам и дека многу се чувствувам убаво кога одам на шопинг, мислам кое женско не се чувствува убаво :D .
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  Среќна сум кога сум успешна во школо, кога читам некоја книга, кога имам авантура со некое момче, кога сум во интересно друштво, кога спуштам ролетните и слушам музика, кога си купувам облека и кога сум со сестра ми.
   
 7. Little

  Little Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Среќна сум когааа...кога сум заљубена,кога некој е заљубен во мене(со граници :D )кога сум со луѓе што ме сакаат,што ме почитуваат,што се секогаш со мене... ;)
   
 8. butterfly

  butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Srekna suum kogaa.. ke se razbudaamm i sfakam dekaa sledi nov denn, prekrasen den.. soo bliskite i onie sto mnogu gi sakaam.. :P Srekna summ koga si sedam na terasa, si slusam muzika..jadam soncogled ii uzivam vo mesecinata!! :mrgreen: srekna sum kogaa.. ke uspeam nekogo da nasmeamm.. :) kogaa ke se pocuvstvuvam sakanaa.. :P ii kogaa onaka..si se smeam kako luda hhh :D :lol:
   
 9. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Ма јас сум среќна коцка :D
  Насмевката на луѓето околу мене
   
 10. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Srekna sum koga sum vljubena,koga si igram so vnuka mi,toa me ispolnuva,a najsrekna sum koga ke napravam nekoj drug sreken
   
 11. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Srekna sum so se sto mi dal gospod.Srekna sum koga sum vo dobroto drustvo na moite prijateli...srekna sum koga moite roditeli se srekni i zadovolni od mene i brat mi...srekna sum koga se site srekni okolu mene..nemozam da bidam srekna dokolku nekoj do mene ima tazna faca
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Definitivno sitnicite me pravat srekna,srekna sum koga ke pomognam na nekoj da bide sreken, i stalno sum nasmeana i pozitivna i da ne sum srekna :) hehehe
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.866
  Допаѓања:
  133.026
  Среќна сум кога пијам кафе надвор, особено негде во природа, и во добро друштво.
  Среќна сум кога ќе ми се погоди ручекот.
  Кога децата ќе ги научам нешто паметно.
  Кога навечер со сопругот си пиеме црвено вино, и се релаксираме.
  Кога ми средена куќата.
  Кога пливам.
  Кога помагам на некој.

  Ама дефинитивно полудувам од среќа кога ќе постигнам некој успех, за нешто што ни самата јас не сум била сигурна дека можам да го направам. Предизвиците ми се движечка сила низ животот.
   
 14. Elisa

  Elisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Srekna sum koga pravam nekoj da e sreken. Srekna sum koga sakam zatoa sto znam deka ke bidam sakana.
  Za sreka ne treba posebna pricina, samo veruvajte vo sebe i sekogas cuvajte nasmevka na liceto. Pozzzz
   
 15. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70  Среќна сум затоа што сум среќна. Има ли подобра причина од тоа да си среќен ?


  и јас сум среќна кога рпавам да се среќни други луѓе која сум сакана и сакам кога знам дека можам да помогнам среќна сум и така и ќе останам.

  смејте се тоа го рподолжува животот :)
   
 16. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  Jas bi dodala i shoping na sevo ova zaso obozavam da kupuvam obleka, cevli, tashni......
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  srekna sum koga sum srekna :D :D srekna sum koga site se nasmeani okolu mene i sirat pozitivna energja, koga so decko mi pominuvame nezaboravna den, koga sum sakana, koga ke si kupam nesto novicko taka :) a najmnogu sum srekna koga pravam nesto i koga toa ke go krunisa uspehot (togas poluduvam od sreka i se gordeam samata na sebe i imam volja za ponataki- na primer koga ke polozam na fax) :) i vaka da kazam srekna sum i koga gotvam (posebno koga sakam da go iznenadam decko mi) :roll: :roll:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  среќна ме прават мали работи затоа што најчесто и ситници ни недостасуваат.
   
 19. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  22

  Srekata ne se ceka tuku se pravi nesto za da se bide sreken! Tuka za sreka i sto ne pravi srekni ne spaga zdravjeto bidejki ne zavisi od nas nekade okolku 60%.a za toa nie da bideme srekni sami si gi sozdavame barame i cuvstvuvame rabotite okolu nas so nas megu nas.Site odgovori sto gi procitav bea malite nesta, mazot ,decata, kukata, parno:),cvekinja,zivotni,cekanjeto da zapocne nov den,soping itn.Znaci seto toa sto nie go sozdavame a ne toa sto mislime deka moze da se ostvari.Mene isto taka me pravat malite nesta srekni.Primer moze da se zeme ako masko ni podari cveke no bidejki znaeme deka toa ne pravi srekni nemora da zavisime od maskoto da ni podari mozeme i nie da si kupime nesto malo slicno poubavo za da nas denot ni bide poubav.zavisi od zelbata.Za tebe ti ja davas ljubovta ti ja sozdavas,ti rabotis i sozdavas muzika,ti jades vkusna hrana i slicno.I normalno nie go barame mazot sto ke ni odgovara a ne doaga sam kon nas ili nea da go cekame kako sto bi de reklo princot na beliot konj:D
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Мене ми треба многу малку за да бидам среќна,само гушни ме или нешто убаво да слушнам и полетав.А секако сите работи што претходно беа наброени.АМа и малку треба за да се расплачам.