1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави среќни?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Shelea, 27 ноември 2009.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Кога ќе си постигнам некоја зацртана цел,кога домашните ги гледам расположени и среќни,кога јадам нешто вкусно,кога си ја празнам креативната енергија на трите начини кои живот ми значат.Кога ќе нахранам циганче кое проси,детски очи и насмевка,топла прегратка од пријателите,љубовта која ја давам на оние кои се ми се во животот,кога кажувам те сакам со цел да не слушнам повратно те сакам,туку зошто едноставно така се чувствувам,кога едноставно дремам на сонцето и го впивам секој зрак,кога е лето и преовладува бело во мојата соба,зачинето со Шаде,конкретно ноу ординари лав или кога си шлапкам нозе во море додека низ уши од слушалки ми се мотка донт ноу вај,Нора Џонс и нешто слично.
    Кога си верувам,кога се сакам и кога сум своја...вчера го почувствував ова на најдобар можен начин и сфатив дека волшебно убаво!И така...
     
  2. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Mногу ми се допадна кажаното....
    Mене срекана ме прават..кога ги гледам луѓето што ми значат срекни и задоволни,кога гледам некој добар филм...кога ке слшнам некоја пофалба за мојата работа..кога пијам кафе и трачарам со другарките...кога го чувствувам срцето на дечко ми како чука додека силно ме притиска за себе...кога го галам моете миленче ..кога го вдишувам мирисот од расцветаните дрвја,кога доаѓа пролет,кога си купам некои нови обетки или нараквици,кога топлиот ветер дува во топла летна вечер а јас седам на мојата тараса...кога ги гледам ѕвездите и полната месечина во јасна вечер,кога гледам како паѓа снег...кога седам, цртам и го слушам Бон Џови, кога му давам совети на мојот помал брат,кога мајка ми ме изненадува со некој преубав домашен рецепт,кога во недела одиме на руцек кај баба ми и таму ги гледам сите мои помали братучеди кои ги имам 8 :D како и се мотаат на баба ми во нозете додека спрема ручек,кога планирам нешто ново некоја промена,кога видам некои стари луѓе како се шетаат низ парк и уште се држат за раце и покажуваат дека уште се сакат покрај се,кога некој згоден фраер ќе фрли некој поглед на мене,кога ке прочитам некоја убава книга...едноставно ме прави среќна помислата дека Господ ми подарил живот и јас уживам во него :)
     
  3. Eena20

    Eena20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    srekna me pravi koga sum so lugeto sto me sakaat i me pravat srekna :D so decko mi i moeto semejstvo :D i se razbira koga se ide na soping
     
  4. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Najsrekna sum koga sum so moite prijatelki koji me pravaat mnogu da se smeam ne mozham bez niv i se razbira semejstvoto okolu mene koe me ispolnuva, isto taka srecna sum i koga ke postoignam uspeh vo neshto shto sum posakuvalla.
     
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Многу убаво прашање!

    Ме прават среќна многу работи (всушност радосна):
    * Внуката!
    *Хармонијата во семејството
    *Новите искуства
    *глааасното групно смеење со другарките на ситници
    *Ноќи со топол ветар, слободно место за размислување
    *Кога љубам без причински :)
    и ред други работи

    :mrgreen:
     
  6. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    [/quote]Mногу ми се допадна кажаното....
    Mене срекана ме прават..кога ги гледам луѓето што ми значат срекни и задоволни,кога гледам некој добар филм...кога ке слшнам некоја пофалба за мојата работа..кога пијам кафе и трачарам со другарките...кога го чувствувам срцето на дечко ми како чука додека силно ме притиска за себе...кога го галам моете миленче ..кога го вдишувам мирисот од расцветаните дрвја,кога доаѓа пролет,кога си купам некои нови обетки или нараквици,кога топлиот ветер дува во топла летна вечер а јас седам на мојата тараса...кога ги гледам ѕвездите и полната месечина во јасна вечер,кога гледам како паѓа снег...кога седам, цртам и го слушам Бон Џови, кога му давам совети на мојот помал брат,кога мајка ми ме изненадува со некој преубав домашен рецепт,кога во недела одиме на руцек кај баба ми и таму ги гледам сите мои помали братучеди кои ги имам 8 :D како и се мотаат на баба ми во нозете додека спрема ручек,кога планирам нешто ново некоја промена,кога видам некои стари луѓе како се шетаат низ парк и уште се држат за раце и покажуваат дека уште се сакат покрај се,кога некој згоден фраер ќе фрли некој поглед на мене,кога ке прочитам некоја убава книга...едноставно ме прави среќна помислата дека Господ ми подарил живот и јас уживам во него :)[/quote]
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога по еден долг работен ден ќе одам дома да се испружам и да се одморам ко човек :D
    Среќна сум кога ќе излеземе со другарките и се пијанчиме.
    Кога сум со дечко ми и си поминуваме незаборавни моменти.
    Кога ќе положам некој испит во кој стварно сум вложила труд.
    Кога ќе си исполнам се што сум си зацртала.
    Кога ќе си ја гушнам мајка ми и така...
     
  8. Girly

    Girly Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Srekjna sum koga odam vo shopping so sestra mi, koga so drugarkite komentirame nekoj super zgoden decko,na cas koga zboruvame i se smeeme, koga simpatijata ke me gusne , ke mi se javi... sekogas sum srekjna !
     
  9. Blondie

    Blondie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Љубовта, луѓето што ги сакам, музиката, уживањето во животот и слободата... Се што донесува позитивна енергија ме прави среќна и исполнета.
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најсреќна ... кога ќе се разбудам наутро,ги видам моите,го видам дечко ми,кога ќе слушнам дека некој друг е среќен,кога сум опкружена со љубов,здравје,убавини...
     
  11. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Срекна ме прави семејството, среката на моите блиски,и секако средбата со саканата личност
     
  12. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ме прави среќна кога сум со дечкото или со некоја другарка кога се муабетиме си пиеме кафе се шетаме :lol: :lol: :lol: се смееме
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    Sredbata so sakanata licnost :)
     
  14. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Среќна сум што дома сме сите здрави и живи.Среќна сум кога седам со другарки и пиеме кафе.Среќна сум кога ќе излезам сабота од сабајле со друштво да се расположиме убаво.И најмногу од се ме прави среќна што на другар ми конечнооо му се подобри здравјето-малку,малку ама не е без ич ;)
     
  15. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    а од што е болен другар ти? ако мозе да знам.
    иначе, среќна ме прави друштвото онака кога сме заедно, смеење, пиење, семејството, сите сме си живи, здрави, внукот и внуката, најмногу си ги сакам, а и ќе бидам уште посреќна доколку си фатам дечко, тоа најмногу го посакувам :)
     
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Среќна сум кога сите окулу мене се среќни :lol:
     
  17. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Srecna me pravat site onie koi imaat vizija vo zivotot .
    Srecna sum koga sum zdrava i site okolu mene se zdravi ,deka samo zdravi mozeme da kreirame ubavi nesta .
    Srecna me pravi mojot uspeh ,uspehot na moite deca ,uspehot na site sto vlozile golem trud i uspeale vo svoeto delo.
    Srecna sum koga ce mi se ispolni sekoja moja zacrtana ideja.
     
  18. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Среќна сум кога сум со луѓето што ги сакам и луѓето што ме ценат. Среќна сум кога не се расправаме со Бубу, кога се смееме, гушкаме, сакаме, шетаме... Ова многу ретко се случуваше во последно време, имавме еден куп проблеми и нервози, но се надевам дека летово ќе уживаме и ќе надокнадиме за сите пропуштени насмевки, гушкања...
    Друго што ме прави среќна... Кога се луѓето околу мене среќни, кога ке станам од сабајле рано и ќе ме пречека убаво сончево време... :f:
     
  19. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Среќна сум кога ќе си купам нешто што ми се свиѓа,среќна сум кога сум опкружена со драги луѓе што ѓи сакам и ме сакаат и кога заедно се смееме,среќна сум кога и тие се среќни.Ме прави среќна кога ќе му помогнам на некој,се почуствував среќна пред некој ден во парк кога видов едно дете на десетина години како му раскажува на својот дедо за фудбалот што го играле со другарите...среќна сум кога дедо ми се шегува со баба ми и таа му се лути :D ... кога јадам чоколадо,кога ја гледам внука ми...а најсреќна ќе сум кога ке бидам со љубовта на мојот живот :l: и на крај среќна сум кога ви ѓи читам вашите постови и раскажувате за работи за кои сум мислела дека ми се случуваат само на мене а уствари сите луѓе сме слични на некој начин...мали работи ме прават среќна и тоа е најубавата работа што човек може да ја поседува...
     
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Среќата ја сочинуваат мали ситници и не ја барам во некои големи нешта.
    Среќна ме прави семејството а најмногу сестра ми , се гордеам со неа, сонце на дада, потоа малото братучедче кое што си го сакам многу.Среќна сум кога ќе видам некој насмеан човек со иксрена насмевка и зрачи со позитивна енергија,среќна сум кога ќе се видам со некој со кого долго време се немам видено,кога ќе го постигнам тоа што сум го зацртала, кога ќе успеам во мојата цел тогаш сум задоволна од себе,кога си пишувам на форумов среќна сум што си се дружам со вас, среќна сум кога слушам музика и си пеам, кога танцувам,кога дома ми е суредено, кога некој ќе ми каже дека ме сака, кога се е во свој ред , кога можам некому да помогнам и уште некои ситници што многу ми значат.