1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што вие сте направиле за него?

Дискусија во 'Врски' започната од JustBeYou, 13 мај 2012.

  1. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    648
    Не се откажав од него, и покрај тоа шти сите ми викаа да се откажам од него, и покрај сите глупости што ги прави дури и тоа што ме зема здраво за готово, и покрај сите додворувачи, и покрај тоа што знае некогаш да се повлече и да исчезне, никогаш не го критикувам и не сум злопамтило, нема ништо да му вадам низ нос. Го прифатив каков што е, таков и го засакав.
     
    На butterfly992 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Све и свашта :D
    Мали интересни изненадувања..
    Гаќи со некој смешен натпис
    Негово омилено јадење готвам е баш кога не му се јаде или ке рече на диета сам :D
    Када наполнета со вода и со рози и свеќи, подот исто со свеќи наредени како правец кај треба да оди
    Кактус наместо будилник :D :!: нервираше ме алармо негов до неговата ноќна комода, кога имав одмор пред 1 година , купив кактус мал. И така заспаме заедно, јас стана после 1 саат скри го саато стави кактусо, и сабајле ѕрррррррррр алрмо се уклучи и он траааассс на катусо :!: да го исклулче. вика по мене едно 2.3 минути и после ме џитна на кревето и само ми викаше будалче мое сега знам зашо се омажи со тебе, уфф фала богу :D
    добро не е баш романтично ама интересно беше
    Секси облечена , во некоја униформа чекам го од работа, ако помала еден број ама збирам стомаче шо да се прае :)
    Нон стоп кажувам „леле срце мора да одеме овоа треба да правам оноа бла бла „ само за да го извадам од кај мајка му да не седе цел ден :D
    Купувам му BlueRay цедиња што ме чинат колку едни штикли |( ама ајт од љубов

    Најбитното..! Се оделив од цела фамилија и другарки и другари , се откажав од факултет се оделив од мојта татковина САМО ЗА ДА БИДАМ СО НЕГО
    Тоа е доволно :)
     
    На Мистер_89 и sweet25 им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога сум му била потребна сум била тука за него, сум го сакала и го сакам безусловно, кога отиде во друг град на неколку месеци и јас нон стоп одев таму, макар и на еден час, па и на 5 минути, само да се видиме, го помагав финансиски кога имаше потреба за тоа, колку пати само излегле од неговата уста зборовите ова никогаш нема да ти го заборавам... И тоа е малку, нема нешто што не би направила за него, се што е во моја моќ. Исто како и он што има толку направено за мене. :)
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Ништо посебно.

    Освен тоа дека за тој година период си ги дадов нервите,белите дробови и црниот дроб што ми беа за од педесетатта година па натаму. Затоа и ќе си умрам млада, немам нерви за понатаму.
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Една-две пици (кои беа преубави :!:) и макарони многу пати. :D

    Напишав и писмо од 5-6 страни.

    Искубав и уште кубам нерви, трошам време, зборови, итн ...

    И уште многу работи, кои тој си ги знае. :D
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    -Откажав другарки и шетање до сабајле за него веке 4 години
    -Минатите 3 дена бидејки бевме малку подскарени ослабнав 2 килца што за мене е многу :o
    -Се дотерувам само за неговите очи :inlove:
    -Гледам некои филмови чиј жанр не ми се допага само за него
    -Секојдневно му се јавувам барем еднаш ако не се јавам како да ми фали нешто
    -Се радувам како мало дете на сладолед кога треба да се видиме
    -Планирам иднина со него. :wasntme:
    -Се` правам за негo и за ништо не жалам
     
  7. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Сум погазила два основни мои принципи во животот (дека ништо нема да имам со некој колега и со некој помал од мене)-го добив тоа во едно пакување, all inclusive :tmi:
    Вложив премногу нерви, го толерирам неговиот затворен карактер, тврдоглавост и претеран перфекционизам во сите аспекти на животот
    Се согласив да живеееме заедно на место кое не е ни мое ни негово-ова понатаму може многу да ме чини, свесно влегов во тоа (не сме под кирија) :!:
    Се откажав од градење фамилија „на време“ |( (ова не е мое мислење, туку мислење на целокупното опкружување и нашиот ментален склоп како народ)
    И ќе направам уште неколку отстапки во блиска иднина.....се' само за да дојдеме до нашата посакувана цел.

    Инаку, многу поголема би била листата што направил тој за мене :wasntme:
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Го сакам, го ченам и почитувам.....го пазам и мазам...се што му се допаѓа го добива кога сум во состојба да можам да му го купам...Го поддржувам во се во животот. Сметам дека ваквите работи му се доволни...Изненадувања...имало, вечера само за нас двајца, да му купам нешто што најмалце очекува..Ете пред неколку месеци му земав мала количка фиат 500 со логото на Јувентус, беше воодушевен....Се радува на такви ситници, знам дека друго не му треба.
     
  9. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    За него сум направила многу работи...
    -Торта за роденден
    -Многу пати сум му правеле јадење ... сум пржела помфрит, манџа, јајца...
    -За родендени,именден сум купувала поклони
    - Му пишував писмо
    -Кога си идев од странство сум му купувала поклони, чоколади...
    - На почетокот сум се карала со мајками заради него..
    Ќе пишував уште но дојде дечкоми да не ме завари тука :D
    го сакам, го почитувам тоа е најважо
     
  10. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    јас се сум направила а за возврат сум добила само лажни ветувања!
     
  11. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Многу работи,кои што очигледно не беа доволни..
    Прво влегов во фејк врска ради него за да примети дека постојам,откако примети променив буквално се..дознав какви девојки свиѓа,почнав рокерски да се облекувам,почнав рок да слушам,однесувањето го променив,едноставно трчав по него........за еве на крај тој да се гади кога ќе го слушне моето име,да бега и да се чуди.Извини јас не сум страшило јас сум само будала која што залудно трча по тебе.
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Еден куп работи кои негде во срцето ќе си останат како убави спомени, но најбитна е што го сакам, тоа треба да му е доста :)
     
  13. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Уф, многу работи и ме нервира бидејќи вика дека ми должел :fubar: |( , а знае дека сум задоволна со толку малце, because I appreciate the little things.. :angel:
    Кога се љуби за ништо не се должи, ама не можам да му докажам. :)

    Книгата „Ангели и Демони“ - Ден Браун, бидејќи знаев колку многу сака да ја прочита, за денот на вљубените.
    Слатко изненадување со омилените чоколатца од двајцата и плус десетина убави и искрени реченици од срце и неколку убави цитати запишани на post-it и залепени во кесичката и чоколатцата, да се помачи дури ги најде и да му е интересно. :D :wasntme: Беше премногу изненаден од тоа мое мало изненадување.

    Илјадници ситници, разбирањето што го покажувам за неговиот неверојатно интересен и чуден карактер и за многу други работи, прифаќањето на тоа каков е, тоа што го љубам повеќе од секој друг на светов.
    Тоа што сум подготвена се да направам за него.

    Нашата омилена заедничка вечер и се тоа што тој го направи/прави за мене. :) :inlove:
     
  14. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Јас, само го сакам, зарем не е доволно?
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Го сакам! Го сакам без разлика на се’ што некогаш било, го сакам безусловно! И го сакам...
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Поминав низ сито и решето, му покажав дека го сакам на секој можен начин. И доволно беше :)
     
  17. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    па изгледа требаше кола да му купам бидејќи не му беше доволно што искрејно го сакав
     
  18. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Се имаме жртвувано многу еден за друг.
    Но, еве нешто смешно.
    Му напишав писмо за Св. Валентин. Тој студира во Скопје.
    Во плик го ставив писмото и слика од нас.
    Адресата негова ми беше во бледа меморија. Ама ако го прашав ќе забележеше дека нешто му спремам.
    И така на жими мајка го пратив писмото. Кое не стигна кај него никогаш!
    Кој знае кој си чува дома слатко љубовно писменце и слика со две гулапчиња на нејзе. Хахах
    Неможам да престанам да се смеам кога ќе се сетам... :D
     
  19. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Ништо што тој може да го виде се сум правела тајно
    сум пишувала љубовни белешки и немам кажано на никој...
    инаку за него сум излегувала во 3 на полноќ за да се видиме
    крадешкум се разбира моите би ме отепале
    сум одела од продавница до продавница за картичка со кредит за да можам да го скорнам да не се успие мајчиниов ...и тој за се шубо ми врати мхх
    абе глупави сме ние женскиве не вреди ништо
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Сѐ што сум направила и сѐ што правам за него, го правам со премногу Љубов.
    Немам апсолутно никаква желба да се конфронтирам со него, за тие намени имам мали minions околу мене и ним им ги истурам моите нервози, зашто он ми е за љубење, а не за коси кубење;
    во ниедно време од денот и ноќта, колку и да сум уморна и полузаспана, би станала да му направам нешто за јадење;
    го масирам - и физички и нервно, :lol: му читам на глас, му пеам, го сексам, го забавувам, со еден збор - јас сум му one woman show, треба да е ненормален да оди да ѕирка по други деколтеа;
    за неговите најлоши навики е известен дека ме вадат од такт, но и замолен никогаш да не ги смени, зашто на тој начин ќе се промени, а јас го сакам целосно, до коскена срж онаков каков што си е ...

    И за крај - не прашувај што можеш да сториш ти за него, туку што прави тој за тебе... :D
     
    На blueberry93 и femina90 им се допаѓа ова.