1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви недостасува од животот пред бракот?

Дискусија во 'Брак' започната од Snow-Queen, 10 септември 2012.

  1. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Ништо ме ми фали, се мислам и неможе да ми текне некоја работа или нешто шро го немам.
    Поубаво е заедно во брак, па затоа се мажиме нели? Сите убави и неубави работи да ги поминуваме заедно.
    Во однос на искачање, дружба и сл, нормално е дека треба да се продолжи да се социјализираме, па пијачка две, нема тука ништо различно, мене само работата и времето не ми го дозволуваат тоа, не маж ми
     
  2. Kornelija.J

    Kornelija.J Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Многу работи ми недостасуваат, посебно тоа да си легнам сама и да си ја гушнам перницата без никој да ми пречи.
     
    На gjoker4e, Tina2017 и Jenny22 им се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    ti preci soprugot vo slucajov?
    zosto
     
  4. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Mi fali starata kilaza, ova brakov me upropasti :rofl::rofl:(facepalm):lol::lol:
     
  5. Kornelija.J

    Kornelija.J Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Па не знам ете таква сум од мала мразам да спијам до некој друг, а има и објективни причини. Летно време кога спиеш до друг е многу потопло а зимно не можеш убаво да се покриеш посебно ако тој е покрупен, кога ќе свртите грб со грб ти дува промаја во грб, фигиративмо не буквално промаја. Искрено се е ок во заеднички живот само кога би можелс спиењето да е оделно би било супер.
     
  6. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    а зошто да не може одделно да спиете, ако ништо друго бар фотеља со механизам на спуштање можеш да ставиш во истата соба и да спиеш одделно од маж ти, без да ти е жешко, без да ти зема поголем дел од ќебето. Со ќебе со димензии 200х220цм имаш пробано во зимо да решиш проблем?
     
  7. понижена_12

    понижена_12 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    mi fali da se opijanam i da vodam ljubov so onoj sto go sakam.a potoa da mu se odmazdam na bivshiot bidejki poradi nego pocnav da pijam i padnav u golema depresija sakav sama da sedam vo soba,se opijanuvav,se derev,placev mnogu no pomina i sakam da mu se odmazdam za toa
     
    На Tina2017 и ушко им се допаѓа ова.
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Па постојат и единечни ќебиња :D

    Зошто би сакала некому да се одмаздиш кога веќе си во брак со друг? Зарем не ти е поминато и зарем не си доволно среќна за да заборавиш на тоа што било пред него?
     
    На Mari-Ja, joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  9. Kornelija.J

    Kornelija.J Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Не е до техникатат во тој поглед имаме разни можности ама тој ми вика јас се женњв до жена да спијам а не сам, ако ми беше само до онаа работа за тоа не ми треба жена има ку*ви колку сакаш.
    Луѓе не ме сваќајте погрешно дека ми е којзнае колку лошо или ми ставил некој нож под гуша, туку само реков дека ми фали тоа. Инаку многу си се сакаме со маж ми, не знам што би правела јас без него, многу е добар и нежен кон мене, уште само помалку да ја слушаше мајка му ќе беше идеален. Оној пар кој користи 2 ќебиња или има друга преграда помњѓу нив на тој брак тури му пепел.
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ејјј зашто бе така :D
    Па ако ќебето ми е основата на бракот, баш ќе треба да му турам пепел :)

    Ние летно време си имаме посебни фротирки, дупло ќебе користиме само еден период додека не е ладно многу, после секој си зима свој покривач :D
    Добри сме, фала богу :)

    Ни ние не помисливме дека ти е лошо, само пробавме да ти дадеме решение.
     
    На sj *O*, TeddyGrey, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Таман работа бракот да се сведе на прекривачи :D Јас сум позиморлива од мм и секогаш си земам посебна прекривка. Инаку ќе треба или мене да ми е ладно или тој да се препотува. Имаме дупол јорган што не го користиме откако бебуш се роди и ноќе се буди, па го префрлам меѓу нас и дупол јорган би го угушил. А бракот ни е стабилен и покрај сето ова :D
     
    На sj *O*, crazylady, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. понижена_12

    понижена_12 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ne sum vo brak bidejki imam 18 god. No toa so go napisav se vo svoe vreme
     
  13. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Pa so baras ondak vo ovaa tema, odi vo vrski, najdi soodvetno mesto za iskazuvanje....
     
    На irenadaniel, Glasna и joy1 им се допаѓа ова.
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Темата е- Што ви недостасува од животот пред бракот.
     
    На glosipgirl, Glasna и joy1 им се допаѓа ова.
  15. Nurce26

    Nurce26 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Ми фали да си бидам дома, да немам обврски, кога ке дојдам од работа да ме пречека мама, луди журки забави пијанчења со другарки. Ова брак, деца не било за мене работа, премногу си се сакам себеси.
    Ај да сме сами со сопругот и детето може поубаво би ни било, ама вака крш.
    Девојки без стамбено прашање однапред обезбедено не се мажете, колку и да се добри со вас, секогаш нешто ке ви пречи, јбг.
     
    На gjoker4e, BabyStyle, Mari-Ja и 8 други им се допаѓа ова.
  16. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Da se nadovrzam....
    Koga bev devojka, deka sega mazena neli, avtomatski sum zena:rofl: si imav edno pravilo i do kraj se drzev do nego, a toa bese deka ne pocnuvam seriozni vrski i nema da imam seks vo periodot koga treba da iskacam, da se zurkam, da setam, koga edinstvena preokupacija ke mi bide vo sto da se dotram naredniot vikend.
    Maksimalno go iskoristiv toj period, sega znam da sednam i da mislam, razmisluvam dolgo, da se smeskam sama so sebe za sluckite, raznite gluposti sto gi pravevme togas...
    Milo mi e sto razmisluvav na toj nacin, iako pogolemiot del od moite vrsnicki imaa dolgi vrski i me sozaluvaa zosto nemam decko na 18 godini.
    Sega, koga sum vo brak, doaga period koga sakam da se vratam na 17/18 godini, no koga ke me bakne kerkickata, ke me pregrne, koga posle prvoto otvaranje na ocinjata mi se nasmevnuva i baknuva, koga ke slusnam kako vika MAMO, sfakam deka, vsusnost, sega ziveam edna druga prekrasna etapa od zivotov po koja ke kopneam na 50 godini, koga tie mali racinja koi me guskaat ke bidat golemi i koga ke si go gleda svojot zivot, ke raboti, ke si ima svoi obvrski...
     
    На gjoker4e, SV1911, Mari-Ja и 7 други им се допаѓа ова.
  17. katevvv1

    katevvv1 Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2016
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Ми фали топлина... ми фали мајка ми да ме гушне секоја ноќ и да знам дека ме гушнал некој што ме сака. Ми фали спокој и сигурност, ми фали да знам дека живеам со луѓе кои вистински ме сакаат со сето срце, дом ми фали.....
     
    На Lena_3366, gjoker4e, Mari-Ja и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    хаха стар е постов ама ме наспеа од сабајле. Добро сите имаме жути минути :D
     
  19. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    @ilyan баш обратно кај мене. Предхoдно нели готвеа моите, тотално не здрав начин на исхрана, држев диети со гладување итн. Моите малку така чудни по некои прашања па не беше нормално сите да јадат еден ручек јас друго нешто, па јадев еднаш дневно до бесвес. Во свој дом сам си одредуваш правила нели и скроз си го сменив начинот на исхрана и ми е супер. Во фриз имам тоа јас што сакам и тоа јадам. Така да ова со килажава не ти држи :)
     
  20. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Ништо не ми недостасува.
    Се што беше добро од предходно и сега го имам.
     
    На SV1911 и joy1 им се допаѓа ова.