Што гледаш лево од тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од A.M.M, 5 октомври 2017.

 1. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите !
  Вака сега,јас ќе кажам една боја пример, бела и наредната форумџика кажува што гледа лево од неа во бела боја.Таа кажува друга боја,и се така.

  :D:D:D се надевам ќе биде забавно :)
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  147.937
  Pernica
  Zeleno...
   
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  48.573
  Пол:
  Машки
  Марсовец
  Сино...
   
 4. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  919
  Прекривач
  Црвено
   
 5. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  147.937
  Nisto.
  Kafeno?
   
 6. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  919
  Мече
  Розево..
   
 7. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.198
  Пол:
  Женски
  Свекник
  Црна
   
 8. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  919
  маса
  жолто
   
 9. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.709
  Темница.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.611
  Допаѓања:
  48.915
  Пол:
  Женски
  Жолта е паковката од влажните марамчиња на масичка. :lol:

  Виолетово?
   
 11. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Ништо
  Зелено?
   
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  147.937
  bendzamin
  kafeavo?
   
 13. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Рамка на слика
  Жолто?
   
 14. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  147.937
 15. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Стол
  Бело
   
 16. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Врата
  Розево
   
 17. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Цвет
  Сиво?
   
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  147.937
  небо.
  бело?
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Ѕид
  Црвено?
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
  СЛОБОДНА ДЕМОКТРАТСКА МАКЕДОНИЈА!
   
  На GrevMk му/ѝ се допаѓа ова.