1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  сакам да е нешто посебно изненадувачко може ли некоја идеа?:)
   
 2. dusicas

  dusicas Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  iznenadi go so nesto sto toj odamna saka da go ima..:) sto ti go zboruva deka bi sakal da go kupi..zosto sekogas mora da e mechka ili cestitka..mislam cestitkata ne ja izostavaj ama i vakkviot poklon sig deka nema da bide vraten :P ;) :D
   
 3. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  да убаво е да се купи нешто што одамна се посакувало но искрено најубаво ми нешто од листата на романтични работи како на пример ,чоколадо во вид на срце не нешто кизне што меѓутоа подарок што ќе биде симбол за љубов
   
  На NiiDa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  Св. Валентин??? си имаме ние Св Софија- вера љубов надеж. Глупаво е да славиш нешто што не е твое
   
  На Masnickaaa, roberta-rubi и Victorya им се допаѓа ова.
 5. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  и јас се мислам што да купам ... како и да е ке биде нешто слатко романтично ... Тоа е и поентата нели
   
 6. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Mozhesh da mu kupish malo pano iii da izvadish sliki od vas 2cata i da gi staish na panoto... a do sekoja slika da ima samoleplivo livche vo vid na srce i na nego da pisuva po edna ljubovna poraka :D pozz :D
   
  На Kiki. H и bones им се допаѓа ова.
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  kada polna so rozi i sveki, crveno vino, cokoladni bonboni...ljubov, baknezi...potoa sleduva spalnata soba kade sto istata atmosfera sleduva, spalnata pokriena so rozi, sveki naokolu, tivka muzika...i edno te sakaam! cuvstvoto e prekrasno, posebno koga ti si iznenadenata. no ako nego ne mu teknuva za ova, priredi mu go ti :)
   
  На Kiki. H, Beautiful_girl.., natasha7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  poslednoto mislenje e bas interesno:)
  najubav nacin za edna romanticna vecer e nova, neodoliva dolna obleka, nekoe ubavo vino i sveki se razbira, a ako se nadoplni seto ova so prethodnata ideja e togas bi bilo sovrseno:)
   
 9. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  ova so slikive e bas dobra idea i jas go planirav toa ... no koga sme na tema podaroci predlozete nesto za rodenden na decko poso stvarno nemam ideja :worried: i sto e mozno pobrzo bidejki rodenden mu na 5 februar :)
   
 10. capricorn93

  capricorn93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Pa za rodenden bi mozela kozen novcanik ili saat
  i plus mozes da kupis kako drug poklon edna torta vo vid na srcence mozes da naracas od kanela jas taka napraviv za rodendenot na decko mi ama najubavo od se bese tortata mn se izraduva...
   
  На Rakomet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Vi balgodaram premnogu jas mu kupiv torta vo vid na srce za rodedendaen i se tooa... mislam deka kje iskombiniram nekoi vashi idei vo edna fala vi najmnogu :* :)
   
 12. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Aко си за некое пооригинално изненадување, би ти предложила да купиш една кутија во вид на срце и внатре колачиња, што ќе ги завтикаш сама (или ќе ги однесеш во цвеќара да ти ги завиткаат)
  Еве можеш да изнакупиш на пример милка срце бонбони и под бонбончето на мало ливче да залепиш ливче со некоја љубовна порака, или причина зошто го сакаш, па да го завиткаш во украсно хартивче во вид на бонбонче. Сите тие да ги ставиш во кутијата, а исто можеш да му ставиш и некое писменце што ќе го напишеш сама.
   
 13. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  јас и моето бебенце славиме св.трипун со вино чоколадо и цела ноќ лудување :D :D : :lol: :lol: :clap: :clap:
   
 14. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  смислив нешто мнооогу оригинално ќе купамн вино и милка срце чоколада :D потоа ќе купам црни боксерки и на нив ќе напишам This is MADE IN HEAVIN's property :)))))) :D :D :D :D
   
 15. tarantula

  tarantula Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Женски
  Sv.Valentine....?

  Ova moe prasanje se odnesuva na site dvojki koi 14 Februar ke go slavat kako den na vljubenite...
  Devojki, mi treba vasa pomos...Sakam da priredam romanticno iznenaduvanje na mojot sakan,ama nemam idea, pa mi trebaat vasite predlozi !

  Gi cekam site vasi odgovori!
  Tnx 8)
   
 16. strumicanka21

  strumicanka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  И јас незнам што да купам за св.Валентин....
  Дечко ми не сака многу романтика , мечиња , срциња и такви работи... и затоа сум во паника :roll:
  А ова ни е прв св.Валентин заедно што го славиме...
  Не сакам да му купувам гардероба или часовници... сепак тоа е Св.Валентин , денот на заљубените
  ПОмагајтееееееееееееееееееееее! :|
   
 17. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Направи нешто симболично дознај шо сака немора да е срце мече но може да е спакувано во таква кутија :)
   
 18. TamarAa

  TamarAa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  ја му купив нешто како стаклен сад го наполнив со топчиња гел исто му ставив малечки срценца и една така поголемко и една картичка али не знам шо да напишам, некоја идеја?? :)
   
 19. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Можеш на пример да испланираш вечера за вас во домашна атмосфера.Кај тебе дома на пример ... да зготвиш нешто самата или пак да порачаш некое јадење според мене најдоброто нешто за на мени за Валентин би било шпагети со некој добар зачинет сос комбинирано со добро црвено вино.Можеш да направиш и колачиња,да поставиш свекички наоколу да мириса на свежо и убаво ... и дефинитивно спореед мене црвена долна облека би била пооолн погодок ;) Знам дека е класично романтично за двајца ама за Валентин поубаво од ова не би требало да има.Најубав помин !
   
 20. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  Јас нарачав парче дрво убаво изграфирано, на него пишува една порака и на крајот нашите имиња.. А ќе барам и уште нешто некое мече или нешто слично.. некоја чоколада во форма на срце и честитка најверојатно :)