1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. ceci4ko

    ceci4ko Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Dajte mi nekoja dobra idea,kako da ga iznenadim za Sv.Valent

    Epa vaka...So decko mi sme vo vrska skoro 2 godini i mn mi e ubavo so nego.Mn pati znae prijatno da me iznenadi i toa so nekoj mali sitnici so na mene mn mi znacat,pa taka da ovoj pat jas resiv neso interesno da mu spremam za 14,i jas nego da go voodusevam...taka da ve molam za pomos,dajte mi nekoj dobar predlog,so bi mozela da napravam :)
     
  2. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас ќе земам за св.Валентајн албум и во натре ке ставам слики за текот на нашата врска од разни случувања,(а што мислите да не е подобро рамка за слика? ) потоа ке земам блакце незнам се размислувам дали да направам од ови шекерни срциња што ги има во рецепти те(да не ги има некој пробано) доколку не ги направам ке земам милка срце ке ги завиткам убаво со црвено или пак можеби во оние кутиине црвни со масничка... и баш ке биде убаво.Но сега ми треба помош за да напишам посвета на почетокот на албумот.... ај ве молам некои посвети убави.Може и како една шала да завиткам е лимон и портокал пошо нели е прочка :D :D :D
     
  3. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    идеи за Св. Валентајн

    Mожете да купите балончиња , на кои што би пишувало I love You или нешто слично , а па и баш немора , може да бидат и обични. Пред да го надувате балонот внатре ставете љубовни пораки напишани на мали лифчиња, украсени, завиткани во вид на ролничка и заврзани со црвена ( или било која боја - по ваш избор ) машничка , или од оние траките кои што се користат за поклони и букети.. Надувајте го балонот и него заврзете го со таква машничка. Потоа , во комбинација со некој друг поклон , подарете му го и кажете да го пукне балонот.Мене и оваа идеа ми се допаѓа :)
    Оваа идеа е една од поефтините , како и таа со балончињата - но сепак многу креативна а и бара повеќе труд. Можете да најдете некоја тегличка , секако да има убава форма и на ливче да напишете дневни потсетници за нашата љубов ( а и можете да го инспирирате )- секако и ова ливче треба да биде прекрасно украсено ! Крајот на тегличката заврзете го со некоја машничка , а во неа треба да ставите 365 љубовни пораки - за секој ден од годината.Тие треба да бидат мали , секое ливче да биде убаво украсено - а на него да бидат испишани љубовни пораки ( тука сум ако ви треба некоја љубовна порака ) Потоа вметнете ги во теглата и секако не ја затварајте :)))
    Можете , на парче стакло да испишете една љубовна порака.Секако стаклото треба да е убаво оформено како квадрат , а ракописот да е елегантен и да е напишан со тенка четка.Можете да пишувате со боја за фарбање на ограда и слично , или пак со специјални бои за стакло. Немојте да пишувате со темперни или акварел , бидејки тоа ќе се уништи за 5 минути
    Еве ја мојата следна идеа. Во стаклено шише - безбојно секако , да напишете порака ( нели како пораките во шише ) и да не напоменувам повторно затоа што сигурно веќе ви станав досадна дека пораките треба да бидат убаво украсени :)) . Во шишето можете да ставите исто така ливчиња од рози , мали чоколадца од бонбоњери и слично.
    И За тие што сакаат некоја полуда идеа, еве ви една :) Можете од ГТЦ , во Elite мислам дека ги има , да купите боксерки со срценца , и да ги искомбинирате со нешто.
    Па ако не ви се допаѓаат овие идеи , секогаш можете да земете некои од класичните подароци : бонбоњера , вино , рамка , албум исполен со слики од вас , парфем , блуза , часовник или некоја слична комбинација.
    Сепак , се надевам дека ви се допаднаа идеите и ако сакате можете да напишете која ви е омилена. ЗНАМ ДЕКА Е ПРЕДОЛГО , но сепак мислам дека ке го прочитате. :))

    сепак ова го преземав од друго место, но се надевам дека ке ви помогне

    еве ви и слики како би изгледало ова
    http://www.giftsucanmake.com/wp-content ... 0_1big.jpg
    http://www.personalizationmall.com/cat_ ... 3-4227.jpg
    http://www.romanticroomdesigns.com/phot ... tle_sm.jpg
    http://www.webundies.com/images/wu55965w.jpg


    поздравче и среќно ;)
     
    На Tiniiic, stojanovskata, Madam-A и 5 други им се допаѓа ова.
  4. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70


    незнам како да ти се заблагодарам !!! :) samo te molam daj kazi mi 365 ljubovni poraki ioff kaj da gi najdam :D
     
  5. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    еве ти сајтови па види сигурно ке најдеш
    http://exclusive.1talk.net/forum-f18/topic-t57.htm
    http://romanticni.com.mk/index.php?opti ... Itemid=104
    http://coolzone-mk.aforumfree.com/forum ... c-t244.htm
    http://nashe-maalo-diskusii.forumotion.com/-f8/-t30.htm
    http://ljubovenforum.forumotion.net/for ... pic-t3.htm


    е ако не најдеш доволно мозеш да писеш на google љубовни пораки и ке ти искочат
    и да ни казеш како испаднало ;)
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.521
    Јас мислам да му купам јаготки кои ќе ги потопам во млечна топена чоколада,едно шампањско и една книга што ја намерачив одамна,а може нешто плишано и цакано затоа што ништо такво му немам подарено,a може и не...сеедно.
     
  7. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ммммм од толку многу идеи се збркав со виното и чоколадото може да искомбинираме нешто со пораките баш ке размислам
     
  8. dejana1

    dejana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    NE ZNAM ZOSTO POTPAGATE POD VLIJANIE NA MARKETINGSKIOT TRIK, STO USPESNO GO SPROVEDUVAAT TELEVIZIITE?! BRAVO ZA NIV, BAREM KE SI ZARABOTAT :clap: !!! TOA E MOETO MISLENJE! NA PRIMER, JAS I MOJOT SOPRUG KE SI SE NAPIEME PO NEKOJA CASKA UBAVO CRVENO VINO, I KE SI POMINEME PREKRASNA VECER!
    POZDRAV DO SITE ZALJUBENI, I SO SREKA VO "IZBOROT" NA PODAROKOT ;)
     
  9. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    леле јас почнав да ги пишувам пораките и стварно се многу до 50та стигнав и кома се изморив...незнам дали ке мозам да ги допишам :( :( :(
     
  10. ubavicataizverot

    ubavicataizverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    lugeee pomagajte....dajte nekoja ubavka (ne pateticna) poraKA za praznikov,moram da ja popolnam kartickata sto ja kupiv vo sklop na poklonot :mrgreen: :D
     
  11. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Еве го подарокот што му го купив на дечкоми состав... напишав сам... книга за Тицијан... и флаша со убаво вино а во внатрешноста црвени бисерчиња :)
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    MadeinHeaven баш ти е посебен подарокот :)
    јас ги направив шеќерните срца и баш фино ми испаднаа, си ги украсив и ги ставив во кутија со една порака.купив и едно прасенце розевко, па мислам дека ќе му се свиѓа :roll:
     
  13. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    И јас сакав да ги направам... ама знам дека не су вешта во кујна ајде ќе ги пробате па ќе ни кажете колку се вкусни ... имајте прекрасна вечер..и твојот подарок е одличен сигурна сум дека ќе му се допадне! :)
     
  14. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Јас на мојот му купив малечка касичка бубамара, црвена, порцеланска, со клуч и внатре ќе ставам моја слика :P мнооооооогу е слатка и интересна, честитка плишана со срце и се мислам уште нешто што да му земам, дали некое вино или некои слатки во форма на срце.... и така... тоа за оваа година :P иначе ова ни е некој 7ми или 8ми Валентин па веќе незнам што да му купам, доста е од мечиња :P мислам дека ќе му се допадне. :P Позз до сите и најубаво да си го поминете денов со своите најмили, буб :P
     
  15. vikimk

    vikimk Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    mene mi treba nekoj unikaten podarok za godisnina :worried: ostanav bez idei :worried:SSS pravev i torti srcinja i album so sliki i tegla so poraki i bonboni, kniga... se zivo i divo :( pomagajte
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Девојки па сакам да му купам на дечко ми за св.Валентин боксерици и едно писмо украсно (мислам со срцина) и во него ливче а на него напишано зошто го сакам .... па сега сакам да ми кажите вие дали е добра идејава или пак не а и немам идеја како да ги спакувам па ако знајте кажете позз :)
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Се прашувам дали навистина вашите партнери ги радува кога им ги подарувате плишаните мечиња кои ги има низ цел град, насекаде, во секое ќоше?!

    Во една ваква тема во Општи дискусии пишав какво изненадување добив јас еден Валентајн од бившиот кој знаеше дека го презирам празников.

    Секогаш сум за необични и оригинални работи. Практични исто! Ама мора да произлегува од врската, од карактерот на човекот. Он сака бор машини јас ќе му се лигавам со ружи и кичести меченца, епа не иде :)
    Бившиот црташе графити, од мене доби еднаш спреј во црвена боја на кој му пишав - сакам да ми го посветиш наредниот со едно срце или коковче, затоа што понекогаш сум срце а понекогаш коковче. И бидна :) Го знаев него, тој ме познаваше мене, и точно знаев дека ќе му измамам искрена насмевка со ова, плус и си го потроши спрејот наместо да го чува на полица и да му фаќа прашина.

    Нејсе. Сакам да кажам ајде кога е веќе глупав празников, барем за мене, ајде сте решиле да го одбележите, да ја одбележите вашата љубов, бидете оригинални и практични. Без навреда ама боксерици со срциња, плишани мечиња, бомбоњери, шампанско итн ми се навистина too much, too often. Плус и нешто ми кажува дека изнудуваат насмевка у стилу „ајде ќе се насмевнам зошто ако не ти покажам дека сум среќен за подароков, ќе треба да се караме“. Ајде вклучете ја фантазијата :)
     
    На gjoker4e, crimson, Masnickaaa и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Незнам зошто МОРА подароци. Јас и дечко ми лани си купивме вино и пици и фино си прославивме. Плус и месечнина ни беше. Подобро така, отколку плишани мечиња како што рече Пирамид.
     
    На gjoker4e и Liebe.Love им се допаѓа ова.
  19. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Искрено празников ми е за 14 годишни. Најмногу од се што мрзат машкиве е да идат и да бираат мечиња и поклончиња за Валентајн и се слагам со Пирамидка дека воопшто не ги радува мече или срценеце. Ако толку сакате, подобро одете на некоја вечера или вклучете креативност па вие организирај те ја, зачинета со свеќи, вино, убава долна облека.
    Не иде сега дечковци од 20 и кусур години да добиваат такви глупости, подобро купи му книга, еден шал или џемпер нека ги изнаноси отколку такви лигави работи. :lol:
     
    На Liebe.Love, Femina...1, Dulceee и 3 други им се допаѓа ова.
  20. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Се согласувам со феминките над мене. на 20+ да му купам боксерици со срциња, никогаш нема да ги облече :D
    Интимна вечера, добро вино, ( порачајте си ја храната, не се мачете да готвите, плус и може да утнете нешто). И секако долна облека која ќе го остави со отворена уста. Зачинете го малку сексот со некоја секси игра што ќе ја измислете вие.
    Добар подарок може да се најде и во секс шоповите (секси приврзоци и слично).