Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Зошто мора да е глупав за сите ? Има некои кои се многу романтични па си го слават, не пијат сите за Св. Трифун. И кога сме кај мечињата.. Да и дечковците ги радуваат такви подароци, доколку се романтични и доколку и подароците се со некакво значење.
  Мојот поклон за 6 месеци со дечкото беше мече, и да му се допаѓаше. Романтична сум, лигава сум и не се срамам од тоа. Го викам меченце. Затоа беше и поклонот. Потоа тој ми зема на мене меченце испрскано со негов парфем.. А, еве имаме дваесет и кусур.
  Сакам да кажам, доколку вие мислите дека празникот е глупав или таквите подароци се лигави.. Не мислат сите.
   
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.678
  ^Јас мислам дека мечињата се за помалите. А за години над 20, ох ох ох, има илјада начини како да го изненадам и да го памети тој ден, а не само да гледа во мечето и да се чуди, од кога беше ова ?!?!
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Aу колку не сакам мечиња, многу ми е лигаво тоа. 25 или 30 годишни парови си купуваат мечиња. Лилаааа колку цакано :$
  Јас не сакам ни ружи, ај не знае што да купи па ружа најлесно и најефтино е :^)

  Јас со дечко ми за Валентајн не си купуваме ништо, туку идеме со друштво и пиеме и си го славиме нашиот Трифун.
  Јас сум си православец. Ако е така и 25 декември ај ќе купував поклони за Божиќ |(
  Мене ми е многу досаден празников валентајн, се е со срциња божем само тој ден се сакаме, па и тинејџерки се тепаат што да му купат на дечкото, мече или рамка или шоља или не знам што...
  Американскиве филмови имаат претерано многу влијание врз нас :swear:

  Нашиот празник за љубовта е 30ти септември Вера, љубов и надеж. Секогаш со дечкото го прославуваме. Не за друго роденден му е тогаш :rofl:
   
  На bones и Phyramide им се допаѓа ова.
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Што се налути де толку Енкроајабл? :) Кој тврдеше дека е глупав за сите? :) Мене ми е глупав, тебе нека не ти е. Уствари не ми е глупав празникот како празник затоа што приказната за Свети Валентин е многу тажна ама нешто ми кажува дека многу малку луѓе ја знаат вистинската приказна и овој празник го поистоветуваат со пуфлести, срцлести, црвени предмети.
  Целата искомерцијализираност околу празников ми е глупава и смешна.

  Сеедно е бе душо, кој што милува, ама некако тешко ми е за верување дека некое машко искрено се радува за плишани мечиња. Уствари да, се радуваат, имам два - тројца другари, ама тргнати се на другата страна ;)

  Мислам дека сакавме да речеме со феминкиве над мене, дека празников може да се одбележи на пооригинален и специфичен начин. Се знае што му е потребно на еден маж за да е задоволен - добра храна и добра жена, пропратно со одличен секс. Да не се лажеме де. Тест прашање, вистинскиот маж кога е сам дома се гали во кревет со плишани мечиња или си пушта валкано филмче, а?! ;)
   
  На rossonerka, Offspring и blond им се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.678
  Мечињата се кич,простете ама ми се правопропорционални со способноста на резонирање на подарувачите,иако не можам да кажам дека не сум подарила мече.Подарив,затоа што ме заебаваше дека никогаш не добил мече од мене,а сите бивши му подарувале. :D Се потрудив моето да биде најубаво! :D
  Ниту имаат врска со романтика,ниту машките им се радуваат,глумат,а тоа што некоја романтична не може да осети дека љубениот и глуми...плишаните мечиња се...лигави,тоа е се,иако се слатки и симпатични,ако имаш 15 години.

  Оваа година ќе има кафана.Подароци нема да има,како и секоја претходна впрочем. :lol: Можда ќе направам јагоди чоколадирани за потоа,ама може и не,ќе ги оставам за некој друг ден.И да,глупав ми е тој специјален секс за нова година,валентин и не знам кој друг празник,па летаат нови прслуци,гаќи,корсети,тоа ми асоцира на лоши љубвнички кои само лежат,дур машкото си ја врши работата во сите останати денови во годината...јас братче си терам филмот во секое време,си се пофалив,ама па шо,така си е! :D За нова година не купив нов веш,ама нема веза и онака немав секс,имав добиено,ама друг беше муабетот тука,ама да не се откривам многу-многу! :D
  Ах да...лани имав некој план,си викам ајде...не сум до толку од камен,од една година лигавштини нема да ми падне круната...се сеќавам беше една мрачна и врнежлива недела.Ги отвори очињата Лилитка,промижурка,го виде гадното време надвор и се сврте на другата страна да поспие уште малку и не отиде по поклон. :D Вечерта пиевме рандом вино и рандом чоколадни бонбони у кола...зошто,ни сами не знаевме,ама се убивме од смеење...ќе да беше од виното.Се чувствував ко у пубертет и убаво си поминав.Претходно бевме на кафе и ...се гледавме со насолзени очи од смеење,што им е на луѓево со толку ружи,мечиња,балони со хелиум... :D
   
  На Masnickaaa, rossonerka, 2468 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Амерички фимови филозофија,ма дајте бре не зафркавајте :rofl: искрено кажано не познавам машко коешто повеќе би претпочитало мече,куче,маче,зајче или нешто слично,пред некој подобар поклон парфем или ако ништо друго барем добро вино.
  Единствено машки што би се радувале на мечиња и мачиња некој метро сексуалец или би сексуалец или пак некој, со сеуште не доволно определена сексуалност. :D
  Мислам дај не зезајте славете си трифун романтики на валентин нема,има само еуфорија и комерцјализација на празникот ништо повеќе. А нашиве трговци ите како го искористија поготово оние со џиџимиџарници :rofl:
   
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Јас едвај чекам да дојде 8ми март да го добијам мојот специјален секс! Па после пак на постење се до Нова година, кој ќе чека?! |( :D

  Лилит па сега, ако не си разбрала дека треба да се има секс 4 пати годишно, не знам јас.

  :)

  Реков јас впрочем еднаш (човече колку теми има за Валентајн де?! Сега сфатив!) прво со Св. Трифун нека се почне па виното и те каква подлога за добра љубов ќе направи ;)
   
 8. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Јас не сум нешто по празников,ама ете колку да си искористиме прилика да си излеземе (демек заради празников),лани си бевме јас дечко ми и уште еден пар,моја другарка со дечко и на вечера.Си јадевме,си пиевме винце и убаво си поминавме,си го прославивме и нашиот празник Св. Трифун.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.678
  Абе на вакви празници се менува поза за наредни 3 месеци,ама едвај чекаат да помине кругот на тие поактивните пози,да се префрлат пак на мисионерска и да прашуваат,готово?!Уште колку?! :D

  Ама крши филм бе...гледа мачоров напален,ааау мачкицава подвезица,корсет,ќе ме растури...коа сексот ист...мех...треба да се плаќа некој данок за лош секс...жими се.
   
  На Femina...1, blond, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  За даноков те подржувам 1000%, и плус давачка да се воведе за прерана ејакуација, 25000 денари на годишно ниво,лишување и не пружање на орално задоволство на партнерот 50 000 денари годишно.
  Е тогаш драги мои ни валентин ке им треба ни бутур :rofl:
   
  На figgiMK, Cvet1 и blond им се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.582
  Мислам дека најголем поклон за секој дечко би бил ДА ПРЕСТАНЕШ ДА ГО ЗАМАРАШ ЗА СИТНИЦИ, ДА НЕ МУ ПРАВИШ ЉУБОМОРНИ СЦЕНИ, ПОГОТОВО ЗА ФБ БРЕ |( , и да престанеш да бидеш ко мртва у кревет, ни гласче, ни крикче ни ништо ;) !

  А на 19, 20 години мечиња да му купувате, извинете ама нешто не е во ред со вас!
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.556
  Допаѓања:
  99.678
  Aбе сега ја сфаќам симболиката која и нас не заудара од муабетот со добра мачка секој месец ти е февруари.Што се однесува до икс особи,узбуѓени се поише ради еуфоријата шо ги удрила,него ли на партнерот и тоа...не е цел февруари,туку еден ден! ;(
   
 13. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1.791
  Допаѓања:
  54.628
  Пол:
  Женски
  Јас имам дечко католик,почнавме да се гледаме некаде пред Св Валентин па ми се појави на врата со стандардни ружи(во парен број :x )и чоколадо во облик на срце.Го однесов на Македонска вечер каде пак нели стандардно се пие во чест на Св Трифун и после ми вика this is better,е бетер ами како,од тогаш си славиме Св Трифун.
   
  На bones му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  на нас ни е доволен и св.трифун со една вечера и добро винце така си славиме
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Кога ќе размислам јас и сакам мечиња бе (занемарете го кристмас :lol: )
  [​IMG]

  и рози сакааааааааааааааааам
  [​IMG]
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.853
  Допаѓања:
  47.192
  Пол:
  Женски
  Јас типов го сакам, батали розата :lol:
  Инаку не му купувам ништо, ниту ќе му спремам нешто.
   
  На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Се што е подарено од срце има значење макар и мече да е ако тој што е со тебе те сака и те почитува тогаш се што е подарено или направено од тебе за него многу му значи ;) барем така е кај мене и кај дечко ми ... јас а и дечко ми си се радуваме на било што и најситна работа само ако е со љубов дадена и вистински од срце :inlove:
   
  На Canay му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Мене сето тоа притресување за Св. Валентин ми делува повеќе дека е од обврска, не од љубов или внимание. Ако е од љубов или внимание може да се купи било кога. Плус, мече бе? Јас мече за Валентин добив на 14 години. Плус па и машките купуваат од обврска! Тогашниот дечко ми вика ја пратив сестра ми да ти купи :fubar: Дечко ми за роденденов ја пратил мајка му да ми купи блуза. Не е романтичен тип и готово, не му ни замерувам. Сето тоа ме тера да мислам и да тврдам дека е ради обврска купено за било кој ден, без разлика дали е за Валентин, Нова година, роденден. Затоа јас ќе си уживам во виното како и секогаш, така ќе се лишам од лицемерие и правење на скиснато-изненадени фаци.
   
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  6.689
  Јас стандард ке му купам вино, кое заедно ке го пиеме :D
   
 20. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Добро би дошло едно патување :D но бидејќи е невозможно едно винце може ем ќе славиме св.трифун ем валентајн :P