1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Јас ќе му купам шпикозни и ќе ги наличам над спалната,чисто колку да се штрецнува одвреме-навреме :o :D

    Искрено да ви кажам мене како празник ме бендисува,не е битно што е католички,мислам се слави љубовта сепак и кромањонски да е,муабетот ми е дека е убаво да се слави нешто убаво :$

    Е сега што се искомерцијализира до бесконечност е друга прикаска,од празников направија совршена прилика за купување перверзно добар веш,без да се секираат какви развратни мисли и поминуваат на продавачката додека го пакува ]:) ....оти демек има причина де,таков е денот иначе сум добра цура :angel:

    Да не ја затупувам ќе кажам MAKE LOVE NOT WAR :rock: ....и тоа секој ден,море и по два-три пати ако можете и едноставно насмевката на вашето лице е неизбежна :) И може секој ден не е Велигден,ама секој ден ќе ви биде Валентин for sure ;)

    Мечињата,срцињата сепак нека останат на младите :D секако на нив останува светот :P
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Едно виски за во новата канцеларија :$
    Ќе се израдува :D
     
  3. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Јас си славам Трифун. Не дека не го сакам дечко ми, ама заљубена сум и во добрата капка ;) :d: :beer:
    Се си сакам од алкохолче освен коњак :puke: , ако не го конзумирам во големи количини. :P
    Славев и Валентајн како помала де
    демек сега многу стара сум |(
    ама не можам многу љубав ми доаѓа наеднаш, па и годишнина ми е тие денови таму и јакичко ќе ми дое така у ист месец 2 толку големи празници :^) . :geek:
     
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Еее и дечко ми не е романтичен ич...типичен јарец...практика му е во потсвест...И затоа вака ми вика нели најубав поклон е пари? Еве ти па си купи што сакаш :clap: И да после све ја сватив дека си е така...фино лепо земи си пари и купи си што сакаш ти... :wasntme:
    Иначе пошто ја си сакам романтика ете он знае некад па некад да изненади...со свеќи, вино и пица и постела од рози ( добро само еднаш добив и тоа на почеток на врска ) :lol: :$
    Мечиња и ред такви срцкасти работи од мене добил само првата година...на првиот Св.Валентин а ја добив од него долна облека( розе и сеуште ја чувам, не ја носам ) :o
    Од него исто така еднашка добив мече т.е. прасе ама огромно ( и мн. си го сакам прасето )

    И така стандард како и сите др. години наназад...ние ќе си прославиме со вино и вечера и секс и спиење заедно ( иако ова го имаме скоро секоја недела ) Значи ништо посебно! Битно е да се слави не е битен повод! :inlove:
     
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    И мојон тапчо е јарец и ич не е романтичен. Секогаш кога ми купува полкон ме зема со него за да си го одберам |( . Мече еднаш ми има купено и за мечето морав да одам со него за да го одберам, да не не го погодел :lol: :x
    Извинете за оффффффф :$
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Има дома една црвена александрија винце, ќе извадам од чашите за вино ќе наредам свеќи на масата и ќе уживаме, бидејки мажот ми никогаш досега не е славел св. Валентин па затоа јас ќе му приредам ем љубовно ем пијано :D
     
  7. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Со срцката моја ке си славиме Св.Трифун.И онака и двајцата сме си пијаници... (копирано од фб)
    Така се договоривме, мислам не баш официјално... Вино + Секс = Св. Трифун + Св. Валентајн :)
     
    На figgiMK и Cvet1 им се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ние склучивме пакт - ако некој од нас двајцата подлегне на духот на св. Валентин и се појави со ружа, мече, балон или било што, па дури и гласно да проговори за ова фамозно лудило - другиот да му мавне БОКС!
    :punch:
     
  9. Cvet1

    Cvet1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Ќе патувате...во креветче :)
     
  10. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ж детест Валентајн!
    Целата таа атмосфера и чуда некако ќе ги сварам, ама да бидам обврзана или да го обврзувам дечко ми на купување подароци, нема шанси! :shake:
    Да, нормално дека сакам како женско да ми се подари цвеќе, ама кога тоа ќе се случи на Валентин и повеќе од јасно ми е, зошто воопшто ружата е подарена |(
    Така да, кафанчето не бега.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hикогаш не сум подарила подарок за Cв.Bалентин,никогаш :shake: и да сум сакала да подарам немав доволно пари,ај сега ке му купам мече,2 шољи за кафе со срце и утре ке се скараме,и наредната година на друг дечко пак мече.милка,и шоља ]:) :D Oвде се слави многу Bалентин,пошто католици полно е,лани не бев ни заинтересирана за ништо |-) Mојов излегол ми купил мече,кутија за накит,и рози :fubar: а во брак сме,и бебе имаме,и што ке правиме со мечево се мислев и го ставив во керка ми собата што се прави,оваа година планираме да отидеме на вечера,и двата празници да ги прославиме :rofl:
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Еден бакнеж полн со љубов ке биде подобар од било кој подарок за дечко ви што можете да дадете
     
    На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
  13. just.a.girl15

    just.a.girl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Jas so decko mi idam vishe 2 meseci ama go znam podolgo vreme...i neznam sto bash saka :/...i sea za valentajn sakam da mu kupam nesto sto ke go izraduva...moze pomosh :(
    [mod-kirilica:worried:xdnuqss][/mod-kirilica:worried:xdnuqss]
     
  14. jukselaa

    jukselaa Нов член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Можеш на вино да залепиш ваша слика и да го украсиш на врвот со машна, навистина изгледа убаво, сликата се прави на специјална фото хартија и од страна се ставаат налепници :)
     
  15. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Еве цел куп идеи, мене најмногу ме привлекуваат оние со љубовните слики - дигитална рамка за слики, слика во вид слагалица... А и идејата со вино и слика од нас двајцата не е лоша, само јас место вино ќе си земам рум! :inlove: :inlove: :inlove: Ова не е само за овој празник, може и да се подарува било кој ден. Пред некој ден бев во индиската продавница, Sewa или како и да се вика, и му купив мала (минијатурна) чашка со неговиот хороскопски знак, ефтино ама мн. слатко поклонче. Или можете да купите од големите чаши за бело вино и да ставите некој интересен детал на нив, ептен романтично изгледаат, а создаваат атмосфера.
    http://www.find-me-a-gift.co.uk/valenti ... tml?page=3
     
  16. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
  17. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    дали можи некој да ми помогни и да ми кажи кај да ја најдам темата за стриптиз?? не можам да ја најдам нигде а итно ми треба ве молам...
     
  18. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
  19. sanaqualia

    sanaqualia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    33
    Јас да ви кажам право воопшто не се замарам со славење на Валентин или Трифун, ама еве деновиве случајно барајќи нешто друго на нет, наидов на една понуда што ми изгледа многу интересно. Се работи за еднодневна посета на винарија Попова кула (негде накај Валандово е претпоставувам), дегустација на вина и сирења, ручек во ресторан и посета на Стоби при враќање назад.
    Јас планирам да уплатам за двајца и да не му кажувам ништо, се до денот кога треба да се иде, да биде изненадување, нели :lol: Епа ај да видиме дали ќе се изненади господинот :D
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Јас за разлика од сите вас феминки , ниту сум по алкохолот, а немам ни момче па нема да прославувам ниту еден од двата празици :$