Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.997
  Јас ќе му купам шпикозни и ќе ги наличам над спалната,чисто колку да се штрецнува одвреме-навреме :o :D

  Искрено да ви кажам мене како празник ме бендисува,не е битно што е католички,мислам се слави љубовта сепак и кромањонски да е,муабетот ми е дека е убаво да се слави нешто убаво :$

  Е сега што се искомерцијализира до бесконечност е друга прикаска,од празников направија совршена прилика за купување перверзно добар веш,без да се секираат какви развратни мисли и поминуваат на продавачката додека го пакува ]:) ....оти демек има причина де,таков е денот иначе сум добра цура :angel:

  Да не ја затупувам ќе кажам MAKE LOVE NOT WAR :rock: ....и тоа секој ден,море и по два-три пати ако можете и едноставно насмевката на вашето лице е неизбежна :) И може секој ден не е Велигден,ама секој ден ќе ви биде Валентин for sure ;)

  Мечињата,срцињата сепак нека останат на младите :D секако на нив останува светот :P
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Едно виски за во новата канцеларија :$
  Ќе се израдува :D
   
 3. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Јас си славам Трифун. Не дека не го сакам дечко ми, ама заљубена сум и во добрата капка ;) :d: :beer:
  Се си сакам од алкохолче освен коњак :puke: , ако не го конзумирам во големи количини. :P
  Славев и Валентајн како помала де
  демек сега многу стара сум |(
  ама не можам многу љубав ми доаѓа наеднаш, па и годишнина ми е тие денови таму и јакичко ќе ми дое така у ист месец 2 толку големи празници :^) . :geek:
   
 4. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Еее и дечко ми не е романтичен ич...типичен јарец...практика му е во потсвест...И затоа вака ми вика нели најубав поклон е пари? Еве ти па си купи што сакаш :clap: И да после све ја сватив дека си е така...фино лепо земи си пари и купи си што сакаш ти... :wasntme:
  Иначе пошто ја си сакам романтика ете он знае некад па некад да изненади...со свеќи, вино и пица и постела од рози ( добро само еднаш добив и тоа на почеток на врска ) :lol: :$
  Мечиња и ред такви срцкасти работи од мене добил само првата година...на првиот Св.Валентин а ја добив од него долна облека( розе и сеуште ја чувам, не ја носам ) :o
  Од него исто така еднашка добив мече т.е. прасе ама огромно ( и мн. си го сакам прасето )

  И така стандард како и сите др. години наназад...ние ќе си прославиме со вино и вечера и секс и спиење заедно ( иако ова го имаме скоро секоја недела ) Значи ништо посебно! Битно е да се слави не е битен повод! :inlove:
   
 5. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  И мојон тапчо е јарец и ич не е романтичен. Секогаш кога ми купува полкон ме зема со него за да си го одберам |( . Мече еднаш ми има купено и за мечето морав да одам со него за да го одберам, да не не го погодел :lol: :x
  Извинете за оффффффф :$
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Има дома една црвена александрија винце, ќе извадам од чашите за вино ќе наредам свеќи на масата и ќе уживаме, бидејки мажот ми никогаш досега не е славел св. Валентин па затоа јас ќе му приредам ем љубовно ем пијано :D
   
 7. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Со срцката моја ке си славиме Св.Трифун.И онака и двајцата сме си пијаници... (копирано од фб)
  Така се договоривме, мислам не баш официјално... Вино + Секс = Св. Трифун + Св. Валентајн :)
   
  На figgiMK и Cvet1 им се допаѓа ова.
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.500
  Ние склучивме пакт - ако некој од нас двајцата подлегне на духот на св. Валентин и се појави со ружа, мече, балон или било што, па дури и гласно да проговори за ова фамозно лудило - другиот да му мавне БОКС!
  :punch:
   
 9. Cvet1

  Cvet1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Ќе патувате...во креветче :)
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Ж детест Валентајн!
  Целата таа атмосфера и чуда некако ќе ги сварам, ама да бидам обврзана или да го обврзувам дечко ми на купување подароци, нема шанси! :shake:
  Да, нормално дека сакам како женско да ми се подари цвеќе, ама кога тоа ќе се случи на Валентин и повеќе од јасно ми е, зошто воопшто ружата е подарена |(
  Така да, кафанчето не бега.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Hикогаш не сум подарила подарок за Cв.Bалентин,никогаш :shake: и да сум сакала да подарам немав доволно пари,ај сега ке му купам мече,2 шољи за кафе со срце и утре ке се скараме,и наредната година на друг дечко пак мече.милка,и шоља ]:) :D Oвде се слави многу Bалентин,пошто католици полно е,лани не бев ни заинтересирана за ништо |-) Mојов излегол ми купил мече,кутија за накит,и рози :fubar: а во брак сме,и бебе имаме,и што ке правиме со мечево се мислев и го ставив во керка ми собата што се прави,оваа година планираме да отидеме на вечера,и двата празници да ги прославиме :rofl:
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.891
  Допаѓања:
  23.706
  Еден бакнеж полн со љубов ке биде подобар од било кој подарок за дечко ви што можете да дадете
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 13. just.a.girl15

  just.a.girl15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Jas so decko mi idam vishe 2 meseci ama go znam podolgo vreme...i neznam sto bash saka :/...i sea za valentajn sakam da mu kupam nesto sto ke go izraduva...moze pomosh :(
  [mod-kirilica:worried:xdnuqss][/mod-kirilica:worried:xdnuqss]
   
 14. jukselaa

  jukselaa Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Можеш на вино да залепиш ваша слика и да го украсиш на врвот со машна, навистина изгледа убаво, сликата се прави на специјална фото хартија и од страна се ставаат налепници :)
   
 15. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Еве цел куп идеи, мене најмногу ме привлекуваат оние со љубовните слики - дигитална рамка за слики, слика во вид слагалица... А и идејата со вино и слика од нас двајцата не е лоша, само јас место вино ќе си земам рум! :inlove: :inlove: :inlove: Ова не е само за овој празник, може и да се подарува било кој ден. Пред некој ден бев во индиската продавница, Sewa или како и да се вика, и му купив мала (минијатурна) чашка со неговиот хороскопски знак, ефтино ама мн. слатко поклонче. Или можете да купите од големите чаши за бело вино и да ставите некој интересен детал на нив, ептен романтично изгледаат, а создаваат атмосфера.
  http://www.find-me-a-gift.co.uk/valenti ... tml?page=3
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
 17. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  дали можи некој да ми помогни и да ми кажи кај да ја најдам темата за стриптиз?? не можам да ја најдам нигде а итно ми треба ве молам...
   
 18. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
 19. sanaqualia

  sanaqualia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  31
  Јас да ви кажам право воопшто не се замарам со славење на Валентин или Трифун, ама еве деновиве случајно барајќи нешто друго на нет, наидов на една понуда што ми изгледа многу интересно. Се работи за еднодневна посета на винарија Попова кула (негде накај Валандово е претпоставувам), дегустација на вина и сирења, ручек во ресторан и посета на Стоби при враќање назад.
  Јас планирам да уплатам за двајца и да не му кажувам ништо, се до денот кога треба да се иде, да биде изненадување, нели :lol: Епа ај да видиме дали ќе се изненади господинот :D
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  Јас за разлика од сите вас феминки , ниту сум по алкохолот, а немам ни момче па нема да прославувам ниту еден од двата празици :$