1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас да сум ти дечко и мене да ми кажеш да славиме Трифун наместо Валентајн би ти раскинал во истиот момент кога ќе ми го кажеш тоа.
    Валентајн се знае зошто се слави. Нема потреба да му купуваш. Само покажи му дека го сакаш и дека ти значи. А можеш да му земеш нешто ситно, колку гестот и почитта да се види кон него.
     
  2. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.343
    Пол:
    Женски
    @Marick14
    За што конкретно ме прашуваш ?
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    За последното. Перничето.
     
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.343
    Пол:
    Женски
    @Marick14
    Перничево е правено во Штип ама можеш да прашаш во печатница кај што печатат вакви работи блузи,капи,чаши итн... да ти направат :)
     
  5. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако чекаш за да дојде 14.02 за да ти каже дека те сака, за греота.
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    @Tiniiic те разбирам, јас сум во иста ситуација, ги имам купено сите тие работи, исто и книги, принтани работи, дрес и што ли не. Сега мисчев да му купам капче ако има во Капитол, што мислите?
     
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    @Elence93 Ако му треба капче зошто да не, ќе се израдува.
    И јас бев финансиски слаба па му направив љубовни купони и купив диплома за најголем спанко :lol: немаше за најдобар дечко, затоа :P, денес добив некој денар па планирам да му купам чоколадо и ако најдам коцки такви ко на @badgirl2 ако не само тоа ќе биде :)
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Аман бре доста мрчите леле. Ете сака некој на 14 да прави романтики и поклони да си дава. Дома никој не ви иди. Ми се смачи сите само јадат лајна, а јас шо сакам ќе славам. Со години славевме ден на другарството што сами си го измисливме на 4.4 беше. Повод е само за да си кажеш колку ти значи некој небитно дали е 14 фев, или 27 август.

    На темата, јас ќе му купам една шоља за кафе, внатре со мало мече. И ќе купам еден трипл чоклет десерт да си го јадиме заедно. Толку.
     
    На theowndemon, Ketchup, One.Moment и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Ми треба помош малце.
    Му купив кошула и му направив срциња со пораки. Е сега планирам малце да ја зачинам вечерта при крајот со секси долна облека.. срцињата да му ги дадам со кошулата додека сме на вечера или после кога ќе сме сами?
     
  10. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    30.319
    Пол:
    Женски
    Иаκо сме во бρаκ со дете,уживаме да си поκлониме по нешто или да означиме неκој важен датум за нас.
    Бидејќи мм ρаботи,а јас со синκо дома,сκоρо сеκој ден му пρавиме мали изненадувања κои него многу му значат,и често знае да κаже деκа целиот замоρ од денот го забоρава κога влегува дома,очеκува деκа имаме изненадување.
    За утρе специјално се спρемивме,имаме и десеρт а ќе имаме и специјале ρучеκ. Поκлонот е од двајцата за нашата најмила и единствена личност-татκо и сопρуг!
    CAM03434.jpg
    Вино,чоκолади со поρаκи и боди κое синκо ќе го носи :)
     
    На s&s, Dgirlll и Kitten им се допаѓа ова.
  11. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Eve go mojot podarok spakuvan 20160213_013619.jpg
     
  12. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Жени, дали некаде сте виделе БИЛО ШТО полициско, амблем, привезок, тефер, шолја, блуза?! БИЛО ШТО?
     
    На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MedinaMasovic

    MedinaMasovic Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој каде да најдам ваковв after shave? go ima li vo dm ili cosmo?
     

    Прикачени фајлови:

    • ANT17M.jpg
      ANT17M.jpg
      Големина на фајлот:
      49,8 KB
      Прегледи:
      46
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.567
    12746214_10156503921155463_2058582147_n.jpg

    Сварено и изедено.
     
    На Dust, Umbrella22, Rirri и 3 други им се допаѓа ова.
  16. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Јас уште од сега се спремам за валентајн. Поминав во Џамбо видов добри шољи за кафе па ќе купам. Се двоумам помеѓу две утре ќе одлучам од кои ќе земам. Две чаши ќе земам една да има и за мене. Бидејќи сега кафе пиеме во различни шољи вака ќе имаме исти. И земав една чинија со срценца исто од Џамбо. Е сега обавезно ќе има и некоја закуска. Бидејќи речиси заедно живееме ќе му направам некои колачи во форма на срце вино ќе има секако и уште не знам што за јадење некои тестенини или пица. Рано е ама додека имам некој денар да не ги потрошам. Не дека мора да се купува или да се слави овој ден ама ете јас таква сум секогаш барам нешто за славење.
     
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Разгледвав со него по продавници и видов и за сега и за Март родендено ко ќе му е. :lol: Знам колку сака дуксери, досега му имам еден подарено ама овој е поинаков и зимски, другиот е по пролетен. Овој е зелен со кренато околу вратот и баш спомна дека таков нема и дека нема дуксер со патент. Кога идат денови да треба да подарам сетилата на 100% ми се. :D Зошто колку и едноставен човек да е, пак ми иди едно исто да му земам зошто не знам искрено, мн работи и неќи. :x :shake: Видов читав и во темата и видов од оние дипломи за најдобар било шо, можеби и таква со чоколадо ќе му земам. :)
    Често излегваме по продавници и овај пат знам шо ќе земи зш имав некој денар и се думав шо да си земам и ми велеше друг пат да си купвам сама. :lol:
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Predlozi :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  19. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.343
    Пол:
    Женски
    Девојки давајте предлози за поклон .... Не знам стварно што да му купам на дечко ми немам идеја :)
     
  20. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Капа, ракавици, книга, шољи за кафе, парфем, некое чоколадо, машинка за бричење, приврзок за клуч, дуксер, јакна, кошула..... Тоа ми текна избери си нешто од ова, или пак читај има доста предлози за поклони во темава. Поздравче.