Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.029
  Пол:
  Женски
  А не те искара? Хехехехе
   
  На Afrodite¥, Alisa22 и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.234
  Каде има од оние

  Диплома за најдобар дечко и сличнп?
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.345
  Допаѓања:
  47.681
  Пол:
  Женски
  По книжари, трафики.
  Ако си од Скопје, во трафиката во Веро 2 :)
   
 4. HeyHailie

  HeyHailie Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски

  Од каде ја купи алката?
   
 5. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.384
  Допаѓања:
  17.602
  Пол:
  Женски
  Во Рамстор Центар прв кат.
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.703
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  Не е до празников, туку онака ме интересира, дали некаде можам да најдам низ Скопјево боксерици со простор за " сурла" ?
   
 7. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  3.061
  Боксерици не памтам да сум видела, а машка танга со сурла сум видела во Џамбо :)
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  2.053
  Пол:
  Женски
  На Luminary, cresa-jagoda, gjoker4e и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Pletenkaa

  Pletenkaa Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  3.149
  Пол:
  Женски
  Искрено машките не сакаат многу "лигави" поклони, туку се повеќе за практични. Што и да е ќе му заврши во фиока бидејќи ќе му биде непријатно и од неговите.
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  2.970
  Пол:
  Женски
  Сакам да го изненадам со нешто интересно ама не вулгарно ако сакате пишите некој интересни идеи, креативни.
   
 12. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.173
  Пол:
  Женски
  Иако сум православна,немам ништо против овој таканаречен празник.Се слави љубовта,масовно проширен меѓу помладите,и ретко заборавен кај повозрасните :D Сум поклонувала и јас некои романтични ствари баш на овој ден,и немам против.Иако знаат нашиве да лупаат цени за да фатат некој денар. Паа....нек царује љубав драги мои,и нека не ве боли уво дали било глупо да се подарат мечиња,зајчиња,чоколатца.Секој човек е страден за љубов и нежност..... и тро лигавење:D.Па нек буде то баш овај дан :angel:
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  7.648
  Пол:
  Женски
  Најглупавата поклон ми е мечиња или тегла со писменца и рачна изработка поклони највеќе мразам . Само ќе ми фаќаат прашина и ќе ми прават ѓубре низ дома.
   
  На Darlingzz и buba4e89 им се допаѓа ова.
 14. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Девојки предлог за подарок да не е гардероба, а да е нешто корисно, се согласувам со коментарот над мене..
   
  На SunnyGirl2 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  35.559
  На денов не гледам како на верски празник, и онака не сум верник. :)
  Убав повод да се избега од сивото секојдневие, да се прослави нешто, да се подари, да се покаже вниманието и љубовта. Секако, тоа треба да се практикува секој ден, но немам ништо против подарување. Напротив, сакам да подарувам и го правам тоа со многу внимание. Посебно кога станува збор за саканата личност. Немам ништо против и да одвојам повеќе пари за тоа.
  За годинава не сум размислувала што и како ќе подарам, но сакам да биде нешто интересно. Конкретни идеи немам.
  Едно е сигурно, со подарокот секогаш оди и писменце:l: Рачно напишано, за малку ,,старомоден'' шмек, но напишано со многу, многу љубов. Без тоа не ми е комплетно.
   
  На Milobebence, RosettaStone, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  7.648
  Пол:
  Женски
  Дуксер ,часовник ,каиш , паричник. Мислам дека се овие убави а корисни поклони ќе ги носи и ќе го потсеќаат на тебе :D.
   
  На cresa-jagoda, Darlingzz и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.713
  Допаѓања:
  98.938
  Пол:
  Женски
  Ја секад земам нешо корисно и нешо плус праам сама. Па еве нешо од тоа шо обично сум му земала од делот за корисен подарок. :D
  Каиш, парфем, за бричење колекција некоја, новчаник, саат, можеш некоја интересна запалка ако е пушач, нешто за вежбање ако е по вежбањето, можеш да купиш карти за кино за двајца или за викенд некаде ако имате можност да отидете...:) Ако е по гејмање па, нешто поврзано со тоа. Не знам зависи што сака и какво хоби има. Ако сака цртање, има талент, нешо со тоа. Ако е по спортот нешто од неговиот омилен тим на пример. Се зависи што му е хоби, каков е чоекот, што најмногу сака да носи. Ти си го знаеш најдобро. Идеи има милион.
   
  На Milobebence, RosettaStone, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Biricik

  Biricik Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Дечко ми има роденден наскоро, Сакам да му купам шал од кашмир, се мислам меѓу сив и црн. Би купиле ли црн шал на партнерот , би носеле ли сосема црн шал. Инаку има и еден трет (син)што доаѓа како опција, но тој е од оние кратки шалови, кои се како круг и да ги протне на вратот, не сум видела баш возрасни мажи да ги носат. Што мислите?
   
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  7.648
  Пол:
  Женски
  Веќе помина зимата а ти шал ќе му купуваш ?
   
  На cresa-jagoda и Biricik им се допаѓа ова.
 20. Biricik

  Biricik Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Во право си. :)
  Си мислев може ќе дојде зима наскоро дека нели се е пореметено ама па не се знае.
  Многу беа нежни ептен убав кашмир па затоа мислев на тоа.
  Инаку можеби треба нешто што му доаѓа сезона, така е.
  Ми се допадна многу и една блуза со пократки ракави , но , вчера шетав со неговиот најдобар другар по продавници он сакаше да си ја купи и јас искоментирав дека е мн скапа, па он заради мојата реакција не ја купи , мислам дека да не бев со него ќе ја земеше. Сега ми е глупо зашто знам дека само заради мојот коментар ја остави, да ја види на другар му(Дечко ми) , и уште он ако рече од мене дека му е, ќе изгледам ли лошо во очите на неговиот другар? Немав намера да го одвратам од купување а така испадна .:/
   
  Последна измена: 13 февруари 2020
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.