Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  Мислам дека подобро да му купиш некоја блуза ,дуксер ,парфем ,каиш или паричник ем корисни подароци ем ќе го потсеќаат на тебе.
   
  На Biricik му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.707
  Кукла на надувување. Поромантичен подарок од тоа амин.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.972
  Пол:
  Женски
  @Biricik шал како што знам и јас применувам не се користи само една сезона, така да ако имаш средства и ти се допаѓа шалот купи го и најважно купи го ако дечко ти има навика да носи шалови. А за бојата нема врска што е црн, не е до бојата колку до квалитетот и практичноста на ладно да те стопли.
   
  На Biricik му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  3.694
  Пол:
  Машки
  Ме однесе во продавница, ми рече пробај ја блузата (претходно се согласивме дека е убава бојата и од моја и од нејзина страна) и додека се преслекував таа веќе ја платила. :D
   
 5. Petrova Ceca

  Petrova Ceca Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Prasanjeto moze ne e za tuka, ama sepak e za podarok za maz mi.. bi sakala da mu kupam nesto za registracija.. novcanik, kais, takvo nesto... Druga ideja?? Pozdravche, ^_^^_^
   
 6. Marjana Lakyy

  Marjana Lakyy Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Help, правам нешто и ми требаат цитати за љубовта
   
 7. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  19.223
  Пол:
  Женски
  Пиши на гугл
   
 8. Marjana Lakyy

  Marjana Lakyy Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Барав ама некако не ми се свиѓаат, а на сите сајтови само едни исти се вртат
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marjana Lakyy

  Marjana Lakyy Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Мозе и нешто од типот "Те сакам затоа што.." но да не се некои бејзик работи :$
   
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  9.297
  Пол:
  Женски
  Има цела тема причини поради кои те сакам може ќе ти биде од корист.
   
  На Marjana Lakyy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Машки
  А зашо не пишуваш нешто твое креативно? Put actual effort, do not copy.
   
  На piksooki и deskarada им се допаѓа ова.
 12. Marjana Lakyy

  Marjana Lakyy Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Пишувањето не е одлика на секого :) Ми треба нешто кратко, а јас не сум тип кој има инспирација во 2-3 кратки реченици да напише тоа што сака да го искаже:smirk: