Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

 1. rozita.5000

  rozita.5000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојки јас имам врска на далечина и моето момче живее во Италија,а тоа подразбира дека морам подарокот да го праќам по пошта или по луѓе кои патуваат до таму :worried: дај кажете некоја идеа за подарок,ми се блокира мозокот и ништо не ми доаѓа на ум..а еве денот се ближи,морам да пратам.. :( Однапред ви фалааа :*
   
 2. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  пред некоја година се продаваја по книжариве дипломи и имаше најразлички диплома за најдобра другарка диплома за најдобро момче ако сеуште ги има би биле добри покрај подарокот...а во една цвеќара видов срце пикнато во балон и го сликав да го видите :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Image2053.jpg
   Image2053.jpg
   Големина на фајлот:
   207,1 KB
   Прегледи:
   436
 3. MayaBee

  MayaBee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Срцево е срцка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 4. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.924

  Кај е таа индиска продавница Sewa :?:
   
 5. Kasandra123

  Kasandra123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  22
  На плоштад. :)
   
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Ај јас да ви се пофалам со имам спремно... ЧД
  Ама баш се ни се поклопува.. прво неговиот роденден, па 4 годишнина, па Валентин па мојот роденден се во една недела...
  Во една кутија која ја обвиткав со бела хартија на која нацртав интересни нешта ставив сто ливчиња на кои пишува зошто го сакам (заедно ке ги читаме... потоа, ке му направам колачи во вид на срце (http://www.femina.mk/%D1%80%D0%B5%D1%86 ... 0%B8%D0%BD), му нацртав секси цртеж (кој одамна го посакуваше) и го урамив и за крај му купив наочари од Botoni какви што сакаше...... :inlove: :inlove: :inlove:
  И за крај он ке ме почасти со вечера, а јас него во кревет :$ :lol:
  Се надевам дека се ова ке му се допадне...
   
  На pufi-cufi, mime87 и bitter-girl им се допаѓа ова.
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Уникатно и доста креативно.
  Многу ми се допадна ова, и ако не се налутиш мооооожеби ќе ти ја украдам идејава :angel:
   
 8. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  И јас идејава ја украдов од форумов :lol: :lol:
  Одамна некаде процитав имасе некој нешто вакво напишано..
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.070
  Пол:
  Женски
  девојки а да се купи нешто
  што предлагате дечкоми е е многу едноставен незнам како да објаснам и немам никаква идеа за што да му купам што да го изненадам :?: давајте идеи :)
   
 10. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Јас планирам камасутра да му купам :lol:
   
  На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Извести ме, ако ја најдеш книгата, важи? :$
   
 12. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.924
  На која дата е ? :$ Shame on me :worried:hock:
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  Планирам една кошничка, или кутија (ќе видам што ќе најдам) да ја наполнам со секакви чоколади и чоколадни бомбони (нешто слично како на сликата), вино црвено секако, и зависно од тоа каде ќе бидеме ќе окрка и една вечера од мене (зготвена со љубов :!: ).
  Мечиња, такви пуфчести сладурци нема да му купувам, голем е :D . Може да си се почастам со еден црвено жежок комплет за под ќебенце :$ , тоа сигурно повеќе ќе го израдува отколку да му купам зајак :D
  И да, можеби и ќе му напишам нешто онака, од срце, баш како што тој сака, и знам дека тоа ептен ќе го исполни, затоа што секој мој напишан текст го доживува и исполнува посебно :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  На girl1985, Lovely, Springy и 2 други им се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.070
  Пол:
  Женски
  а што мислите да се купи нешто што нема врска со празникот голем е дечкоми за играчки плишани реално и не е голем љубител на такви работи
  сепак поклон е поклон нешто убаво што ќе го потсеќа на мене секогаш :?: ах ќе мора да се потрудам
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  ^ Мислам дека нема потреба од плишани работи да се купуваат.
  Ајде еднаш, во ред е, ама секоја година, нема смисла мислам.

  Можеш да му купиш некое џемперче, или да го однесиш на вечера.... нема потреба од мендовци и тракатанци кои ќе му собираат само прашина, а и мислиш ќе го израдува тоа? :|
  Подобро купи си нешто секси за себе, и така пречекај го во кревет, отколку менде во целуфан :D :D
   
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  на 30 септември е нашиот ден на љубовта, а воедно и мојата годишнина :lol: :lol: :inlove:
   
  На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.910
  Допаѓања:
  6.070
  Пол:
  Женски
  убава долна облека би била шлагот на вечерта а следното јаготката :D вреди да се потрошат пари за добра долна облека :geek:
  да и јас мислев нешто за носење нешто убаво искрено здосадено ми е од плишани играчки мечки
  све на све сакам спонтана убава опуштена вечер...
   
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
  Девојки(може и некое момче да има, да не навредам), дали некоја има некоја идеа за патување, некое романтично за датата или за викендот???
  Се мислам каде да се оди?!
  :?: Мислам дека мече или цвеќе или чоколадо може да се купат секој ден(или може не)?! :wasntme:
  позззз
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295

  Сакате ли онЛине да ја имате Книгава??
  зошто јас ја имам може да пробам да ја качам на некој линк за да ја споделам со ВАС..
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  За подароци има многуууу колку ти душа сака.но мене овој ден ми е некако |( :) се купуваат мечиња,чоколатца,срценца итн итн....како само овој ден да е за да му кажеш некому дека го сакаш-секако со исклучоци.јас мислам место мечиња парфем итн итн...поубаво е да му направиш една убава вечера,ти да си купиш секси веш па после во креветче :lol: и ова многу повеќе ќе го иззрадува ;) јас поклони не купувам ,нешто симболично де,чоколадца или црвено вино.поубаво ми е онака кога ќе му купам нешто,кога ќе ми дојде од душата ,а не да се напињам за овој ден :P