1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му купам/направам на дечко ми за Св. Валентин?

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 19 јануари 2010.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    А мора ли баш за 14ти да си давате подароци? Ајде, кога веќе сте решиле да го одбележите празников иако моето мислење за него сеуште не се менува ;)
    Зависи какви типови сте - конвенционални или не, ама зошто да не го изненадите со некој ситен подарок билокога? Не мора на 14ти - еве на 13ти нека е. Напишете му - јас те сакам и на 13ти февруари, среќна љубов со мене во билокој ден од годината!.

    Хм? :)
     
    На slatkichKa123, nicol, Glamour и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Никогаш не сум размислувала што да му купам,се случувало во последен момент па така ќе биде и оваа год.Секоја година страндард му купувам мало срце кое се држи на стапче (може малку бедно ама мене Валентајн ми е колку да се означи празникот) и уште нешто така скромно :)
    Некако неможам да ги сварам луѓето кои на своите партнери на овој ден им купуваат дигитални апарати,мобилни и уште што не :x а кога ќе му/и биде роденден некој ептен скромен подарок,ама секој си има различно сваќање,тоа е :!:
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас му купив кола. Играчка секако немојте да помислите вистинска :rofl: Со далечински управувач и резервни бандаши и што ти знам таму јас антени некои си. Жолта е и ќе уживам додека го гледам како и се радува како мало дете и како си игра.

    Инаку и јас не сум кој знае колку по празников ама ете ... зошто па кога веќе е ден на љубовта и на пиењето и со љубов и со вино да не се обележи денот,вечерта ... сакале неќеле ќе владее некоја посебна атмосфера ... Купивме и цел куп свеќи ( God bless Jumbo :D ) .... и ке имаме убава вечер.
    А со што милиот мој ке ме изненади познавајќи го јас веќе мислам дека знам но благовремено ке ве известам. :emo:
     
    На Beauchamp и Springy им се допаѓа ова.
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    во тинекс има за 70 денари убаво увиткано, во кутија чаша за чај со ај лав ју, и мало меченце! дефинитивно, многу беше слатко, а и за тие пари е боза!Tака да, ако не сте при пари, а сакате некое мече да му купите, може ова да го земете! барем чашата ќе врши работа, барем по мое, зашто нејќам мечиња (ама ова беше мало и слатко, а не од оние огромнине |( ) :D мислам 70 денари, живо џабе :lol:
     
  5. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Искрено нема да му купам ништо! Не знам, некако празников и мене ми е без врска. Може ќе звучам клише, ама реално е така, па зошто да ја славам мојата љубов само еден ден во годината и тоа на празник кој не е ни православен?

    Секогаш повеќе сум ценела и сум се радувала на подароци без повод... Бил во град, се шетал видел нешто што го потсетило на мене и ми го купил! Право изненадување. Подарокот е ефектен кога е изненадувачки! Барем според мене.

    Ние секоја година си го славиме Св. Тифуна! Сполај ти! Тој ден, може да се слави и прослави со алкохол во поголеми дози и секако сексови во повеќе пози :D

    Не знам жени, јас мислам дека не треба да се оптеретувате на денов! И вака и така дечковците очекуваат нешто да им купите. Изненадете ги и НЕ ИМ КУПУВАЈТЕ НИШТО! Ќе бидат збунка и ништо нема да ве прашаат. А, за некој ден пуштете се до продавница и земете му ја кошулата, џемперчето, новчаникот што ги мерка веќе подолго време. Или крај краева, направете една секси фотосесија (која нормално ќе ви ја направи другарката) и одберете една слика урамете му ја и дајте му ја! Посреќен амин!

    За Валентин, пијте и имајте секс! Алкохол и секс - подобар подарок за машко НЕМА :D
     
    На mims-89 и Lovely им се допаѓа ова.
  6. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Плишани мечиња ... Да му подарам едно вакво на мојот металец има од глава да ми го тресне :D

    [​IMG]

    Ама немам ни намера, двајцата сме против славењето на овој празник кој не е наш, ќе си прославиме ние Св.Трифун со добро винце, а здравје , сега го знам датумот на нашиот празник па тој ќе си го одбележиме :$
     
  7. elenna89

    elenna89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    25
    Извести ме, ако ја најдеш книгата, важи? :$[/quote

    Јас ја имам поклонето книгава...можеш да ја најдеш сегде низ книжарнициве за некои 900-1000 ден. :) Добра идеја е заедно да си ја читате, и да пробате да експериментирате некои од позите ;) (јес да пола и повеќе се неизводливи... :lol: )
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Видов Камасутра за 500 или 600 денари ама незнам точно каде. Јас за другарка гледав :lol:


    Инаку мојов освен ноќ со мене нема да добие подарок друг.
     
    На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. elenna89

    elenna89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    25
    Можно е да паднале цените :) Јас ја купив пред едно 2 години...Иначе лајк за поклонот, подобар поклон и не може да добие и да сака ;)
     
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    :*
    Елена јака !!!
     
    На elenna89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Aleksandrushka

    Aleksandrushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Mu kupiv zavcera od Ramstore takvo edno crveno stapalo vo koe se stava vino.ima racna izrabotka na vinoto napishano happy valentine ili nesto po vash izbor....interesno e mn.moze i go videl nekoj..vinoto e 850 a toa stapaloto 350..
     
  12. Pearly

    Pearly Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    може да ми кажеш од каде од рамстор го купи тоа стапало?
     
  13. Aleksandrushka

    Aleksandrushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    kaj sto gi crtaat tie slikite na izlezot od Ramstore ti teknuva?
    [mod-kirilica:1eiw9iid][/mod-kirilica:1eiw9iid]
     
  14. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Мислев ништо да не му купувам, но ми кажа дека си го изгубил пирсот, па така да ке му купам пирс, чисто да одбележам, зошто тој е романтичен. И вака ке му се појавам....
    [​IMG]
    Мислам дека ке го изненадам затоа што цел месец му велам дека ништо нема да му купам и дека ке славиме св. Трифун.
     
  15. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Женски ке ве замолам за помош . Со дечко ми се договоривме да си славиме Св. Трифун. И сега бидејќи ми спомна дека тој ќе купи вино, сакам јас да го изненадам со нешто за јадење :) :$
    Ве молам дајте ми некој предлог, што да зготвам :inlove:
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Направи пица :wasntme:
     
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    За валентин си разменуваме саркастични подароци.Лани му купив мечка која гушка перниче и иритирачки грчи.Затоа што и тој понекогаш е таков, си ја разбра пораката ]:) Оваа година останав без идеи :|
     
  18. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Мојот си побара фен, мал и функционален секаде да може да си го носиме! Поклон корисен и за двајцата, дури и чудно ми беше кога спомна. Е сега ај кажувајте кај има до 500 ден. дека не сум мн. при пари?
     
  19. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    до 500 незнам, ама јас си купив за 600 ден од вицко мало фенче, провери во непрун мозеби има повеќе избор, на влезот од трговски, таму гледав!
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки јас размислив и ќе му купам дуксерка или џемпер дечкоми е спортски тип и не дека е сб.валентин онака сакам да му покажам колку ми значи и сакам да има нешто од мене :) па се надевам све ќе биди ок