1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што дрво сте?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од simonna.a, 21 април 2014.

 1. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  Тест на личноста: Омиленото дрво открива какви сте
  [​IMG]

  7. Вие сте многу среќна личност која ги разбира луѓето околу себе. Одличен слушател сте и никого не осудувате. Сметате дека секој треба да го живее својот живот. Отворени сте за запознавање на нови луѓе. Ретко кога сте под стрес и многу сте опуштени. Настојувате секогаш добро да се забавувате.

  8. Шармантни сте и енергични. Забавни сте и сакате да ги засмејувате оние кои се околу вас. Се трудите да живеете во хармонија. Спонтани сте и ентузијастични. Никогаш не сте одбиле авантура. Често ги шокирате луѓето околу себе. Имате многу интереси и сакате се да знаете.

  9. Оптимистични сте и весели. Верувате дека животот е подарок и треба да уживате во него. Многу сте горди на себе и своите достигнувања. Сакате постојано да сте опкружени со луѓето кои ги сакате. Често простувате, учите и се развивате, а сето останато сметате дека е губење време.

  Јас се движам некаде кај осмицата :D
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Точно. :D Го ценам животот. :)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Па често ми викаат: - Дрво да беше, ќе се разбереше.
  Така што, на прашањето: - Што дрво сте? би одговорила - Сè уште не сум дораснала, за да бидам дрво. :D

  Он: Некако ова оранжадовово дрво ме привлекува. :D
  Не у обратна смисла, не ми превртувајте зборови. :D
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  А првите шест дрва каде се?
  Една третина ни фали во тестов :?:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  :D
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Еве ги и останатите. :)

  [​IMG]
  [​IMG]

  1. Дарежливи сте и морални. Секогаш се трудите да се напредувате. Амбициозни сте и си поставувате високи стандарди. Луѓето понекогаш помислуваат дека сте тешки за комуникација, но не е секогаш лесно да се биде во ваша кожа. Напорно работите и не сте себични. Ги сакате луѓето сè додека не ве разочараат. Дури ни тогаш не престанувате барем малку да ги сакате. Малку луѓе знаат да го ценат она што го правите.

  2. Вие сте забавна и искрена личност. Одговорни сте и сакате да се грижите за другите. Често преземате одговорност на себе. Добри сте и луѓето ви веруваат. Паметни сте и итри. Често имате интересни приказни.

  3. Паметни сте и внимателни. Мислите дека вашите мисли и идеи се најважни во светот. Сакате самостојно да ги размислувате теориите и идеите. Интровертни сте. Многу време поминувате во размислување за моралот. Направете го она што го сметате за исправно, дури и кога другите сметаат дека не сте во право.

  4. Филозоф сте и имате добра интуиција. Често луѓето не ве разбираат и тоа ве повредува. Ви треба простор само за вас, каде никој нема да ви пречи. Емотивни сте и потребно е да ја развивате својата креативност.

  5. Многу сте независни. Сакате да бидете лидери и водачи, а другите да ве следат. Се потпирате само на себе и не очекувате ништо од другите. Точно знаете што сакате и како тоа да го остварите. Од луѓето барате само искреност. Знаете да ја поднесете вистината.

  6. Љубезни сте и чувствителни. Луѓето лесно се поистоветуваат и поврзуваат со вас. Имате многу пријатели на кои сакате да им помагате. Секој ден размислувате за тоа како може да се подобрите. Сакате да бидете интересни и уникатни. Потребна ви е љубов.


  Во овој случај, во петката се пронајдов, што е до некаде вистина. :)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  :)
   
 8. sweetgirl358

  sweetgirl358 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  642
  :nod:
   
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Од тука ми е 4. :D

  Филозоф сум.
  Емотивна сум и се навредувам што луѓето не ме разбираат.
  Да, сакам простор само за мене.
  Ја развивам креативноста со цртање и пишување. :wasntme:

  Значи сe e точно. :D
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  ееи бее
  ги зборавив останатите
  е ова е дрво!
  јас сум дрво.... :D
   
 11. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  9. Оптимистични сте и весели. Верувате дека животот е подарок и треба да уживате во него. Многу сте горди на себе и своите достигнувања. Сакате постојано да сте опкружени со луѓето кои ги сакате. Често простувате, учите и се развивате, а сето останато сметате дека е губење време.

  Точно така :D
   
 12. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Не да сум дрво, трупец сум.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  33.005
  Пол:
  Женски
  немој така мор...колешке немој...како мене ли? :D
   
 14. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Не зборувајте така бре :D
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Некастрено, штета го нема во изборот...
   
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.457
  Пол:
  Женски
  3. Паметни сте и внимателни. Мислите дека вашите мисли и идеи се најважни во светот. Сакате самостојно да ги размислувате теориите и идеите. Интровертни сте. Многу време поминувате во размислување за моралот. Направете го она што го сметате за исправно, дури и кога другите сметаат дека не сте во право.


  5. Многу сте независни. Сакате да бидете лидери и водачи, а другите да ве следат. Се потпирате само на себе и не очекувате ништо од другите. Точно знаете што сакате и како тоа да го остварите. Од луѓето барате само искреност. Знаете да ја поднесете вистината.


  Овие две најубаво ме опишуваат . :clap:
   
 17. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Од збор до збор, се е точно :D
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.344
  Допаѓања:
  33.834
  Пол:
  Женски
  6. Љубезни сте и чувствителни. Луѓето лесно се поистоветуваат и поврзуваат со вас. Имате многу пријатели на кои сакате да им помагате. Секој ден размислувате за тоа како може да се подобрите. Сакате да бидете интересни и уникатни. Потребна ви е љубов.
   
 19. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  324
  7. Вие сте многу среќна личност која ги разбира луѓето околу себе. Одличен слушател сте и никого не осудувате. Сметате дека секој треба да го живее својот живот. Отворени сте за запознавање на нови луѓе. Ретко кога сте под стрес и многу сте опуштени. Настојувате секогаш добро да се забавувате.
   
 20. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  8. Шармантни сте и енергични. Забавни сте и сакате да ги засмејувате оние кои се околу вас. Се трудите да живеете во хармонија. Спонтани сте и ентузијастични. Никогаш не сте одбиле авантура. Често ги шокирате луѓето околу себе. Имате многу интереси и сакате се да знаете.

  Болдираното е претерано, а останатото горе-долу, точно.