1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е вашиот најголем страв?

Дискусија во 'Психологија' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Мојот најголем страв е - болка од секаков вид , од загуба и земјотреси :roll:
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Toa bi bilo od vselena i od smrt na bliski...loso..
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  2.013
  Пол:
  Женски
  Jas najmnogu se plasam od osamenost... Neznam kako bi izdrzala ako nekogas ostanam bez lugeto sto najmnogu gi sakam...
   
  На NEA, solenka123, Olivia.Grace и 2 други им се допаѓа ова.
 4. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  165
  osamenost ,da izgubam nekoj sto mi znaci ili da go izgubam vidot ,ili sposobnosta za dvizenje :D
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  najmnogu se plasam od kamioni,a osobeno se plasam od grmenje.Toa se moite najgolemi stravovi-fobii,sekako ima i drug no ovie se brrrrrrr :evil:
   
 6. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  najgolema straf vo zivotot mi e NEIZLECLIVA BOLEST SKRAJA DA E
   
 7. jovani

  jovani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Смрт на некоја блиска личност-мислам дека нема ништо пострашно од тоа. :?
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Темнина! :|
   
 10. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Темнина :( :( морничави соништа :( смрт на најблиските :( :( :(
   
  На 3m43 и smiley-32 им се допаѓа ова.
 11. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  TEMNINA,KOGA SUM SAMA DOMA I OD STRAV KOGA MI SE PRICINUVAAT DVIZENJA,OD GRMENJE,OD GUBENJE NA BLISKA LICNOST,SONOVI I SMRTTA
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Bolka, i smrt na bliski luge, ne mozam da zamislam da ostanam na svetov bez tie sto gi sakam :(
   
 13. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  исто и јас
   
 14. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  od zmii i od smrt na najbliski
   
 15. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  142
  Smrtta na najbliskite, strav.. deka nikogas nema da najdam vistinska ljubov (deka nekoj vistinski ke me ljubi) i deka nikogas vistinski nema da porasnam i da stanam odgovorna i pred se NEZAVISNA ;(
   
  На ReinaDeCielo, BigStar и FeminkaDoKraj им се допаѓа ова.
 16. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  smrt na nekoj najblizok :twisted: ili nekoja neizlacliva bolest dali ke ja imam jas ili drug ne e vazno no mnogu mi e strav od takvi bolesti
   
 17. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  offff!!!! od kucinja se plasam mnOoOguuuuuu :?
   
 18. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Највеќе се плашам од секаков вид на елементарни непогоди, од смрт на некој околу мене близок...посебно на дечко ми ...и секогаш кога ми е најубаво со него почнувам да мислам на тоа колку ќе ми биде тешко ако умре и многу ми е жал кога ќе помислам на тоа дека кога јас би умрела и него би му било тешко! Ме фаќа невиден страв и паника кога мислам на тоа (и редовно си потплачувам на оваа тема :lol: :lol: )! И од длабока вода, затоа што не знам баш да пливам ...не можам да се опуштам и кога ќе осетам дека под мене не го осеќам дното имам панични напади :) (не во буквална смисла ама...) и така си се шлапкам во плитко ЗАДОЛЖИТЕЛНО! :roll:
   
 19. annaja

  annaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Страв како страв......ама кога бев мала мислев дека само децата имаат страв,дека возрасните од ништо не се плашат,ама не било така.Највише нормално се плашам од смрт, болест, ама голем страв е и помислата дека нај блиските можат да те изневерат,да немаш верба да се осеќаш сам.
   
 20. ada45

  ada45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  14
  Njagolem strav...od bolka najmnogu.Ne mozam da ja podnesam,ma kakve taa bila.Od dlaboka voda,zatoa se brckam vo plitko,i od bolest i smrt na najbliskite.