1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е вашиот најголем страв?

Дискусија во 'Психологија' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. Almighty

    Almighty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Темнина - после чудна случка, Осаменост, Чувства !
     
  2. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    1.Најмногу ми е страв да не изгубам некој што ми значи ;(
    2. имам фобија од длабока вода ме фаќа огромна паника и неможам да се опуштам
     
  3. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Најмногу се плашам од виочина и од заболекар инаку се плашам и да не загубам некој што многу ми значи
     
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Najpoke mi e strav od smrt na bliska licnost skraja da e od soobrakajki i od insekti ama ko za cudo sekogas koga ke se sluci nesto takvo jas sum pribrana ne krevam paniki ama insekt duri i na slika da vidam zbesnuvam :(
     
  5. GoodGirl

    GoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Крај на светот!! Самата помисла што после тоа ?? И без одговор ме плаши ама искрено многу :?
     
  6. purpurna

    purpurna Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    31
    Neizleciva bolest ,i nemok da mu pomognam na bliskiot i od smrt na nekoj blizok.
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најмногу се плашам од смртта,еднаш ми одзеде едно сонце и сега не сака ни да слушнам дека некој починал ;( ;( ;(
     
  8. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    NAJMNOGU SE PLASAM OD BOLESTI ILI NEDAJ BOZE SMRT NA LICNOSTITE KOI GI SAKAM
    A ZA FOBII KLAUSTOFOBICNA SUM
     
  9. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Najmnogu se plasam od zaguba na sakanata li4nost ili na nekoja duga bliska li4nosti i imam fobija od klovnovi... :? Mozebi e smesno no ne mozam da podnesam da gi gledam na slika a ne pa vo zivo... :?
     
  10. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Се плашам од нешта што немаат крај, од баналност, здодевност, нероменливост. Се плашам дека нема да бидам разбрана. Се плашам од своите внатрешни демони и од тоа што сè можам да замислам. Се плашам од двојната природа на човекот која може да оди во крајност: особено од тоа колку човекот може да биде деструктивен. Се плашам за себеси од самата себе, се плашам за другите од тоа што можам јас да им направам, од тоа што тие можат да ми направат, од тоа што тие можат да си направаt меѓусебе и на самите себе. Се плашам од навистина безизлезни ситуации. Се плашам од навики. Се плашам од бирократија. Се плашам од тоталитаризам. Многу се плашам, но тоа ме радува, затоа што најмногу се плашам дека ќе престанам да се плашаm - за мене тоа не е храброст, за мене тоа е непостоење.
     
  11. NataliCeto

    NataliCeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Za mene najgolem strav e osamenosta...ako mozam taka da se izrazam. Smrtta na bliska licnost, licnost koja sto mi znaci... Ili pak nemora toa da e smrtta, dalecinata isto taka, preseluvanjeto od edno vo drugo mesto...a toa znaci poretko gledanje, a vo odredeni situacii i nikogas poveke... Mislam nema nisto pobolno od toa nekoj koj ti znaci da nemozes da go vidis poveke... :/
     
  12. Maja-m

    Maja-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    strav od strav
     
  13. Taci-psiho

    Taci-psiho Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    ....Мојот најголем страв е стравот од кучиња и змии!......со се друго верувам дека можам да се справам....но од кучиња и змии од самата помисла и веќе ме обзема фобијата.....
     
  14. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Охоо.. има мнгогу.
    Прво се плашам од темнина,
    се плашам од кучиња и мачки,
    се плашам од инсекти, и се плашам од
    натприродни сили. :?
     
  15. MissPagane

    MissPagane Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    страв ми е само од себеси, јас како што можам да си наштетам, никој не може. Страв ми е кога ќе стане банално, да бидам сама, се плашам кога сум беспомошна.
     
  16. babyI

    babyI Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    7
    1.Височина
    2.Длабока вода
    3.Темница
    4.Затворени, тесни простории(кога гледам на филмови како влегуваат во некои темни, долги тесни тунели мене ме фаќа паника и мислам дека останувам без воздух :worried:hock: )
    5.КЛОВНОВИ човече ..брр језиво
    6.Кога слушам некои језиви, необјаснивли creepy stories не можам да спијам по 1 недела .. само на тоа мислам и се будам :?
    7.Така кога седам сама и ми се причинуваат движења :?
    8.Од месечари
    9.Смрт на некој близок ...
    За лечење сум :evil:
    Инаку велат дека за да се ослободиш од стравовите треба да се соочишсо нив- ама како еве ке ви кажам пример,кога бев на одмор во Охрид и отидовме на Самиуловата тврдина, сакав да се соочам со двата најголеми стравови- и кога видов колку е високо и кога погледнав накај езерото и кога си помислив на длабочината .. буквално се парализирав... нозете ми се скаменија и буквално осетив силна болка над колената .. :?
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Најголем: смрт на некој мој близок :(
     
  18. vladan4eto

    vladan4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    i jas go imam istiot strav nemozam da podnesam da bidam vo temno pa makar i da ima nekoj do mene a sama koga sum mislam deka vo sekoj moment srceto ce mi pukne od strav eve momentalno cekam da se osamne da odam da si legnam barem 2 3 saati da prespiam do sega lezev vo sobata so cimerkata ama nemozam nikako probav i so slusalki da ne slusam nesto ako mi tropne ama gabe e ocite nemozam da podnesam da mi se zatvoreni dodeka ne se osamne i sega site mozni lambi se zapaleni i sedam pred pc za da pomine pobrzo vremeto.... :( tesko e vaka ama ako ima nekoj nekakov lek neka kaze pozzzz
     
  19. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    jas se plasam bukvalno od se!...:worried:....a najveke od smrt na nekoe blisko lice ili zaguba,osamenost,bolesti:worried:
     
  20. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    5.КЛОВНОВИ човече ..брр језиво
    Go zaboraviv jas ovoj,kolku mi se samo strasni da znaete :worried:hock: bas zatoa sto neznam pozadi tie nasmeani faci kakov covek se krie :evil: :worried:hock:
     
    На music.girl му/ѝ се допаѓа ова.