1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е вашиот најголем страв?

Дискусија во 'Психологија' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас имам страв од висина.Не е тоа некој голем страв, ама кога ќе гледам од високо, се ми се чини дека ќе изгубам рамнотежа и ќе паднам :? Исто имам страв или подобро да речам се гнасам од инсекти, глувци... уффффффф се наежив :?
     
  2. natasaltd

    natasaltd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    48
    da klovnovi i kukli isto so tie ocite so se zatvaraat ffuujjjj,ali najgolem strav inekcii o boze....abe cela apteka ke ispijam otkolku inekcija
     
  3. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    пајаци :Down:
     
  4. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.784
    Допаѓања:
    5.416
    Размислувам на темава и сфатив дека не се плашам од ништо материјално, пајаците ми се грди и не ги сакам ама не се плашам од нив. Инаку единствено се плашам од беспомошност, од некоја ситуација во која јас нема да можам да направам ништо да си помогнам
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    И јас не ги сакам баш многу пајаците,иначе најмногу страв ми е од земјотрес и затворен простор,бидејки сум клаустрофобична.
     
  6. soosad

    soosad Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    deka ke go razocaram tatko mi i deka ke moram da go pominam zivotot so covek so ne go sakam :(
     
  7. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Само што ти пишав во другата тема Депресија... Престани да се палшиш дека ги разочаруваш другите. Живеј малку за себе.

    А инаку мојот најголем страв е од оси... Многу ми се језиви :? :? :?
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    зошто така?? :?
     
  9. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    se plasam od minatoto sto kako senka sekade me prati ednostavno sakam ama nemozam da go zaboravam , se plasam od idninata..od dlaboka voda,, od visoko se plasam od smrt na soprugot-togas bi bila nula :(
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Дека нема да се реализирам како добар родител и дека нема да ги исполнам сопствените очекувања,мање-више и на моите родители,затоа што гласно размислувам и одлучувам,веруваат во моето зацртано и одлуки,па затоа и моите порази би биле и нивни,нормално...
    Стравот е природна и конструктивна појава...те тера да мислиш логички за да не ги убрљаш нештата и на време да ги избегнеш потенцијалните грешки благодарение на позицијата на готовс.Се на нозе да си дочекаш...
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    imam mn stravovi :(
    strav da ne gi razocaram mojte roditeli
    strav da ne ostanam sama bez drugari
    strav mi e da spijam zs sekoj son mi stnva relnost :(
    strav mi e od voda
    strav mi e od visoko
    strav mi e od komsijata (pedofil)
    se plasam da napravam nekoj raboti za da ne bidam povredena
    strav mi e od depresija (ednas imav i mi go smeni zivoto na poloso )
    dovono stravovi imam :(
     
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Страв ми е дека нема никогаш да пронајдам љубов. :worried:ilent: Дека ќе го поминам животот покрај некој кого ќе го мразам од дното на душата, само колку да се скрасам покрај некого (подобро нека ме нема уште сега, ако дозволам тоа да се случи) :(

    Се плашам од старост, од болест, од војна и сиромаштија.

    Се плашам од извртени скали, кои буквално висат во воздухот, без потпирачка од страна... :Down:
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.650
    Пол:
    Женски
    Страв ми е како прво и основно Од такви видеа или линкови Што се загледуваш во нив и наеднаш изникнува некоја појава, страшна појава од нив :?: Од сеа на секое влагање во видео на јутјуб прво гледам каков е крајот ..

    Потоа страв ми е од тоа да не ги изгубам моите родители , моите другари .. Едноставно од осаменост ..
    и во последно време почнува да ми е страв од темница :worried:
     
  14. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    osven sto mi e strav od kucinja i site drugi zivotni,sega mnogu se plasam od bolesti,posebno otkako go izgubiv tatko mi ;( ;(
     
  15. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234

    Страв ми е дека не сум успеала во животот,и дека нема да успеам да направам ништо и понатаму,а со тоа ке ги разочарам моите блиски,а тие веруваат (поточно се надеваат) во мене... А најголем страв имам од тоа дека нема да можам да најдам некој со кој ке го поминам животот(ама онака стварно за мене,не само како да не сум сама) и да створам фамилија... па дали(кога за тоа ке дојде време) ке бидам добра мајка и сопруга... уффффф,многу работи ме плашат :worried:
     
    На anab му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    страв ми е од манијаци , кучиња, темнина (ако сум сама во темно) и земјотрес
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    и јас се плашам од болести, загуба....секој ги има тие стравови. Но, највеке се плашам од земјотрес и пожар.....на секоја сирена сум будна и трчам на тараса, а се случило и ако случајно застане пожарна пред зграда, да истчам по папучи. а тој застанал да купи цигари :rofl:
     
  18. eelche

    eelche Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    uf strasna tema:(
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    od zemjotres i pozar i toa posebno odkoga celosno i izgore kuka na drugarka :(
     
  20. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Најголем страв, хмм.. од катасртрофални несреќи и елементарни непогоди, дефинитивно.