1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е вашиот најголем страв?

Дискусија во 'Психологија' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    темница е мојот најголем страв,а мојот втор најголем страв се молскавици и грмотевици комотно можам да се онесвестам додека грме и светка :worried: :worried: :worried: :worried:
     
  2. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Смрт или разделба на некој со кој сум многу поврзана ;( тоа не би го издржала :(
    И незнам зошто но во последно време се плашам да бидам сама дома (бидејќи пред некои 6/7/8 месеци една сосетка изврши самоубиство а јас све гледав :sweat: )
     
  3. Klara20

    Klara20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Lelee, kako toa si gledala?? :o
     
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Па почна стакло да се крши и ја излегов на прозор и мајка ми пржеше нешто во кујаната (во др. соба) и ја излегов на прозор и гледам само човек како крши стакло од горе и после ја видов како нозете и беа нагоре а главата надоле и мајка ми одма истрча бидејќи ја почнав да врискам и ме тргна на страна и почна мајак ми да вика и ја видов после тоа доле како лежеше ;( тоа е хорор и баш падна под мој прозор бидејќи јас сум на приземје :(
     
  5. Klara20

    Klara20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Lele dusicka, strashno :(
     
  6. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Не те разбрав девојче
    Мајка ти ли паднала или некој човек?
     
  7. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Човек
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
     
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Прочитај во претходните постови, една сосетка се фрлила, извршила самоубиство.
     
  10. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Хехех извини срце..само те малтретирам :( :(
    Што да правам кога сум радознала
    ИЗВИНИ уште еднаш
     
  11. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Ма нема врска,не си само ти сите сакаме да дознаеме нешто повеќе :)
     
  12. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Срце тоа :*
     
  13. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
  14. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    :hug:
     
  15. pisatelka

    pisatelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    22
    Се зачленив на странава само поради форумот, давате добри совети и гледам дека сте сите запознаени со реалноста денес. Па вака... Веќе подолго време имам страв од самиот живот, од смртта. Ми е страв да не им се случи нешто на моите најблиски, ми е страв да не добијам мозочен или срчев удар иако имам само 20 години. Овој проблем ми се јави пред година ипол. Започна вака: Се враќав од факултет и во автобусот одеднаш ми се вкочи левата рака и ми беше лошо само на градниот кош од тој момент мислев дека имам проблеми со срцето и дека во секој момент можам да добијам инфаркт. Одев на кардиолог не ми открија ништо лошо и ме пратија на психијатар. Првиот психијатар ми препиша хелекс и валеријанови капки кои не ми помогнаа ни малку и за 1 недела ми препиша димитрин. Ги пиев цела година и немаше некои посебни ефекти, ми помагаа и моите дома се трудев и јас, но 2-3 пати неделно секогаш имав психичка криза. После извесен период правевме муабет со другарчиња за смртни случаеви и тука беше споменат и мозочниот удар, од тогаш наваму мисалм дека секогаш кога ќе ми се качи или кога ќе ми падне притисокот или пак кога ќе ме заболи малку главата дека можам да добијам мозочен удар. Една вечер ме фати голема кризаЧ кочење на лева рака, тахикардија и многу мрачни мисли. Појдов во поликлиниката Букурешт и од таму ми кажаа дека имам психички проблем. Одам кај друг психијатар кој ми даде терапија со лорсилан (лоразепам) и асентра, не сака да ми прави сеанси и е убеден дека со ова хемија мозе да ме излекува. Осетив промена на поцетокот и тоа многу голема, но сега се чувствувам несигурно ако не се напијам апче, иако треба да ја смалувам дозата и да ги отфрлам полека... Кога мислев дека конечно се опоравувам, ме фати криза. Токму оваа вечер. Беше околу 1 и 20 часовник легнав да одморам затоа што сабајлево имав во 6 автобус за Скопје, по неколку обраќања во креветот ме фати паника, работите што ѓи гледав ми беа чудни, значи оваа вечер ми се повтори она од пред година дена. НАВИСТИНА МИ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ! ВИ БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕ!
     
  16. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29


    klovnovite se mornicavi mene mi se odvratni a ne mi e strav i ne si edinstvena edna od mojte najdobri drugarki i taa se plasi od klovnovi
     
  17. sanjask

    sanjask Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Strav od pomislata deka nikogas nema da vlezeme vo NATO i EU:)
     
  18. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    мене ми е страв од се... :sweat: :lol: ама најмногу од инсекти, болест, слушање некои звуци ( чекори ) во темница ( додека заспијам )...
     
  19. elizabeta24

    elizabeta24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    jas najmnogu se plasam od samata sebe si zatoa sto za drugite sum premnogu dobra a za sebe samata sum premnogu losa :wasntme:
     
  20. medicinarce18

    medicinarce18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    мојот најголм страв се ПАЈАЦИ :) да јас се пласам од сите инсекти али од пајаци....необјасниво. Исто така и од болест зошто учам медицина и нормално медицинарите за себе се најголеми паничари зошто знаат што може да се деси :) И на крај од авион хах...долга приказна :D