1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е значајно во животот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Snow-Queen, 9 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Што според вас е значајно во животот?

  Според мене е здравјето и среќата, ако немаш здравје немаш ни среќа, а среќата ја сочинува здравјето и луѓето што ти значат, а се останато е споредно.
   
  На hermosa, Biodevojka, Whitecloud95 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.264
  Да бидеш и останеш човек до крај.
  Да бидеш човек со здрав разум, да знаеш од срце да помогнеш, да не повредиш некој, да не мислиш за себе, туку за доброто на другите... едноставно да ја спознаеш љубовта од срце.
  И да бидеш болен, тоа со убава мисла да го примиш во себе. И така со своето трпение и истрајност во тие искушенија, да дадеш некому позитивен пример.
   
  На eliesaab, Petra777, Biodevojka и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Никогаш да не се откажеме од тоа што сме, во тоа што веруваме, од тие што ни значат и по тоа што копнееме (се разбира, доколку е во границите на реалноста). Здравје, среќа, љубов, пари, слава; секој би им дал различен распоред по важност. Но и со сите а и без ниту едно, човек не е оној кој се откажува од сопствентие желби и верувања, од својот карактер, или буквално својот живот. Трпението е услов на целта успех. Упорноста за рака, па може да се постигне.
   
  На Biodevojka и JaneAusten им се допаѓа ова.
 4. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
   
  На JaneAusten му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Дефинитивно се согласувам со ова :)
   
  На JaneAusten му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Според мене најзначајно е здравјето.Не ти е поребна ни среќа,ни пари,ништо друго.
  Со само тоа што си здрав,веќе имаш причина да си среќен :)
   
  На JaneAusten му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Треба да имаме од се по нешто. Здравје како прво и најважно, љубов, пари...
  И секако, да не заборавиме што сакаме и да не престануваме да се бориме за тоа, да си имаме поставено некоја цел која ќе не води напред. :)
   
  На luvena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  здравјето е најважно оној момент коа ќе го изгубите ќе сватите колку е важно, друо љубовта среќата
   
 9. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Здравјето, среќата, љубовта, луѓето со кои ги споделуваме и добрите и лошите моменти,и секогаш се тука да не поддржат .. :)
   
 10. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  Најаважно во животот за мене се семејството, тоа е како божиј храм кој го градиме и треба да го сочуваме да не дозволиме да се сруши како кула од карти, здравјето кое треба да го негуваме бидејќи здрав човек може да биде среќен, љубовта која треба да се шири меѓу семејството и околината бидејќи луѓето опкружени со љубов се најзадоволни и исполнети и секако човечноста која треба да ја има секој од нас.
   
 11. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Здравјето и желба за борба за опстанок :)
   
 12. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Здравјето, среќата, солидарноста кон најсаканите, самодовербата, хуманоста..
   
 13. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Епа вака.Најзначајно во мојот живот е моето семејство, кое ми е се.Без кое не можам да си го замислам животот.Потоа здравјето,љубовта и среќата.. Ништо без овие работи.Сите сакаат да бидат сакани,да почувствуваат љубов.Заедно со љубовта тука е и среќата но без здравјето ништо ова не би вредело :)
   
 14. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Според мене најзначајно во животот е здравјето и семејството :)
   
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.273
  Пол:
  Женски
  Најважно..хм.. да имаш среќа нели.. Со среќата доаѓа се. :wasntme:
   
 16. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Здравјето,среќата и блиските.
   
 17. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Според мене е најзначајно здравјето.Ако бидеш здрав се после си доаѓа на место.Исто така значајно е и да бидеш и секогаш да останеш човек.Хуман.Да бидеш сакан и да знаеш да сакаш и почитуваш.Да имаш семејство и љубов.
   
 18. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Најзначајно е здравјето,потоа си доаѓа се друго,среќа,љубов,пари.
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Да,здравјето и семејството.Без здравје неможеш,а богами јас ни без семејство неможам.Мојата главна поддршка во се.После тоа и пари,и среќа се ќе дојде по себе.
   
 20. HurremSultan

  HurremSultan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  119
  Најзначајно е здравјето секако а после него веднаш парите. Без љубов се живее но со празен стомак тешко дека се живее.