1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е најважно во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Avatar, 22 декември 2009.

 1. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Vaka gledam deka na forumot ima mnogu iskusni zeni, kazuvam zeni posto gledam deka ima golem broj koisto se vo brak.I sakam site da mi kazete mislenje za toa sto e najvaznoto vo edna vrska za da opstoi...davajte mislenja
   
 2. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Верност! Разбирање! Љубов! Почит! Среќа!
   
  На Erena, topceto и NiiDa им се допаѓа ова.
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  Domacinluk,tolerancija,LJUBOV,STRAST,pocituvanje,DECA i da se ima mnogu finansiski i egzistencionalni problemi za da partnerite se zanimavaat so niv,a ne eden so drug. ;)
   
 4. marikaavramovska

  marikaavramovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  :P
  :D :) ;)
   
  На Anonimna.tsz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70

  Така е нели ?
   
  На melaniceto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Доверба... искреност... верност и се разбира љубов.... ;)
   
  На topceto и NiiDa им се допаѓа ова.
 7. Најнапред треба да те почитува и да те цени како личност,а и обратно.Страст,доверба,пријателство, и љубовта,да сакаш некој,што ги оправдува сите овие поими
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.306
  Допаѓања:
  194.700
  Пол:
  Женски
  Љубов, доверба, компромис, толеранција :)
   
  На FotoLina3, Page и IfkaS им се допаѓа ова.
 9. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  51
  Potpolno se soglasuvam so ova najprvo se razbira ljubov ama i golemaaaaaaaaaa pocit ,tolerancija ,doverba,bez ljubomora i iskrenost
   
 10. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  љубов,почит,одговорност,верност и искрено ВНИМАНИЕ
   
  На FotoLina3 и topceto им се допаѓа ова.
 11. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  11
  Na prvo mesto za da opstane edna vrska e DOVERBATA sto treba da ja imate,zatoa sto taa se gradi cel zivot, a se gubi za segunda.Cim ja nema nea i ljubovta ja snemuva zasto za da se vrati izgubena doverba treba mnogu mnogu vremeeee :arrow:
   
 12. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Доверба пред се,љубов,верност!,почитување и разбирање меѓу партнерите,страст 8)
   
 13. Angiii

  Angiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0

  Se slozuvam no bi ja dodala i iskrenosta : )
   
 14. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  Jas se soglasuvam so site prethodni, deka Doverbata, ljubovta, iskrenosta, vernost itn se naj glavnite raboti koi se potrebni za da opstoi edna vrska, no tuka bi dodala deka osven ovie bez koi ne moze da se opstojuva, mora da ima i kreativnost i trud od dvete strani za sekogas da se slucuva nesto interesno vo edna vrska, za da taa nikogas ne bide dosadna i monotona.
   
 15. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.537
  Пол:
  Женски
  За една врска да успее потребно е да има
  Пред се ДОВЕРБА, ПОЧИТУВАЊЕ, ЉУБОВ, РАЗБОР, ЉУБОВ.
  Ако пртнерите неможат да си најдат заеднички јазик колку и да се сакаат нема да останат заедно, тое не е можно
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.025
  Допаѓања:
  97.774
  Пол:
  Женски
  Dverba , iskrenost i pocituvanje
   
 17. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  најбитно ДОВЕРБА,ИСКРЕНОСТ,ЉУБОВ,МЕЃУСЕБНО ПОЧИТУВАЊЕ,ВЕРНОСТ и се друго.. :D
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Најважни се љубовта,разбирањето,довербата,искреноста,почитувањето,верноста,и др.
   
 19. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Јас на прво место ја ставам довербата, а по неа искреноста, љубовта треба да се подразбира инаку не би биле заедно.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Тука има многу работи.Сите претходно сте ги наброиле.Но секако дека ако нема љубов џабе е се ,кога тогаш недостатокот ќе исплива на површина,и тогаш и да има разбирање,почитување,онаа чиста привлечност,ако не чувствувате љубов кон некој,ќе се замислите малку при првата пречка.Мое мислење!