Што е најважно во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Avatar, 22 декември 2009.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  20.669
  Пол:
  Женски
  Јас викам и двете.
  Прво пробајте да го решите проблемот.
  Само искрен и отворен разговор.
  Свесен е тој дека не си задоволна?
   
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Definitivno ljubov. Ne vikam deka i seksot ne e biten ama sto ako imas odlicen seks a da ne te saka i pocituva?
   
  На Animali и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 3. Ajla11

  Ajla11 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Разговараме неколку пати осеќам дека се труди но некако до мене ќе да е
   
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  20.669
  Пол:
  Женски
  Што е проблемот кај тебе?
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ajla11

  Ajla11 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Си го окупирам мозоко со свашта и не сум опуштена
   
 6. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  6.901
  Пол:
  Женски
  Комуникација.
   
  На Blue.Sky, cresa-jagoda и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 7. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Машки
  Почит,разбирање,комуникација,љубов
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Машки
  Почит и разбирање.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  3.472
  Пол:
  Женски
  Доверба, разбирање, верност, љубов.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  Многу работи се битни, врската ти е уствари како столб од повеќе делчиња, само ако се разниша едно и таа не е повеќе функционална, стабилна.
  Е сега, кога би требала да бирам и да го стеснам изборот, есенцијални би биле: довербата, заемниот компромис и љубов, само љубов(а, заедно со љубовта и страста и емоционалното привлекување за да има и физичко задоволство). Ама тоа си е сѐ поврзано заедно и кога помислувам на љубов, мислам баш на овие елементи заедно, пошо за мене не одат едно без друго.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.