Што е најважно во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Avatar, 22 декември 2009.

 1. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  *доверба
  *љубов
  *разбирање
  *почит
  *внимание
  *слога од двете странии
  итн итн :)
   
 2. Krisi88

  Krisi88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  27
  Јачината,интензитетот на љубовта и квалитетот на сексот.Ништо друго.
   
 3. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Љубов, почит, разбирање, доверба, искреност, се основни, ама најважно од се сметам дека е да се има комуникација во врската, да се кажува што ти смета, што те прави среќен, што те задоволува, што те нервира, да се споделува се, од најмали работи па до најголеми. Мислам дека тоа е клучот за успешна врска.
   
  На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  3.529
  Довербата
   
 5. emotiven

  emotiven Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  сличноста на карактерите, меѓусебната доверба, споделувањето на мислите, чувствата, убавите и неубавите нешта во животот и секојдневието, комуникацијата за се и сешто, сексот и хемијата, чувство на заедништво... како заклучок: желбата да бидеме постојано во присуство на дечкото т.е. девојката е најдобриот доказ дека некого сакаме. значи, најважно е да сакаме да бидеме заедно со саканата личност.
   
 6. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  довербата
   
 7. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  537
  Доверба !
  Доколку има доверба има разбирање,доколку има разбирање има согласност,додека има согласност емоциите се претвараат во љубов :D
  не секогаш но во принцип така е !
   
 8. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.492
  Доверба и почит
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Сексот.
  Доверба.
  Љубов.

  Мразам некој да ми наредува, да ми досаѓа 24 саати на ден, да не смеам да се видам со другарките, да се лути зашто не сум му кажала дека ќе одам да мочам, или па не дај Боже да ми забрани нешто .... ае.
  Никогаш нема да ги сфатам таквите врски а не се ни обидувам.

  Сакам да го сакам и сакам да ме сака. Сакам да живеам и сакам да живее. Сакам да сум среќна и сакам да е среќен. Сакам да не му заврши животот зашто фатил девојка. Со кој и да сум сакам вака да функционирам. Не сакам да се карам ... сакам разговори ... Иако имав некои бубачки како помала :D Сега пораснав 8)

  Врската во нашиот живот е уште една слатка обврска покрај другите.
  Не сакам кога претставува затвор, мачење и тормозење. И не сфаќам како некој ужива во таква врска.

  Со извинение ако некој се пронајде.
   
 10. katerina777

  katerina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  од досегашното искуство можам да кажам дека довербата е најважна за една врска.без доверба кога-тогаш врската е осудеена на пропаст.
   
 11. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Искреност и доверба.
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Љубовта, довербата, искреноста, имањето разбирање еден за друг и сексот. :)
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Љувов, доверба еден во друг, разгорување на страстите и разбирање. :)
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  1. Љубов. Ха! Па ако нема љубов нема да има ни врска. Што значи тоа не го сметам за најважно во една врска, туку од тоа треба да е составена врската, за да е врска мора двајца да се сакаат. така да не е најважен туку основен фактор.

  Кој што сака нека каже сметам дека најбитен фактор е сексот. Ако тоа е супер се друго може да се реши.
  Првото место исто така го дели и сличнното размислување, интереси, цели и амбиции.
  Без истите или барем слични интереси една врска не би можела да опстои. Не ќе се надополнуваме цел живот.
  Довербата... но во смисла да му верувам и да ми верува дека може се да ми каже и за се да разговара со мене, доверба дека за било што може да се потпрам на него и тој на мене.
  Тоа за искреноста, верноста итн.. итн... не ги сметам за најважни затоа што реално не ни постојат, не очекувам некој да е 100% искрен со мене, и да ми е 100%верен.
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.863
  Допаѓања:
  46.159
  Љубов пред се, на што ќе се темели врската ако не на љубов? Ама нормално... Љубов пропратена со доверба и верност...
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.752
  Се е точно од горе наведеното, ама сите забораваме еден мал дел што секогаш го ставаме во спореден план, а и те како е битен ...сексот, или подобро речено водењето љубов...Тоа ти е, едно без друго не си може  хахаха мимс изгледа била побрза од мене :lol: :clap:
   
 17. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.641
  За да има врска мора да постои љубов, така да според мене најбитна е искреноста, довербата и подршката.
  Сакам луѓето да имаат искрен однос со мене, односно сакам партнерот да е искрен и да немора пред мене да се фолира или глуми друга личност. Едноставно да биде таков каков што е.
  Доверба- камен темелник на секоја врска, да може и двајцата да си дишеме на раат додека сме со пријатели, не ми треба внимание аки под внимание се подразбираат повици на половина час тоа веќе наликува на гушење.
  Подршка- сакам да знам дека секогаш кога нема да успеам нешто да е крај мене и да ме утеши и подржи охрабри за следниот чекор. Несакам традиционален партнер за кого жената е само домаќинка, туку баш напротив сакам подршка ако решам да отворам фирма, ако решам дека на 12.12.2012 се лансирам на месечината, да се тетовирам, да скокам банџи и сл.
   
 18. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.905
  Допаѓања:
  2.959
  Пол:
  Женски
  Љубов пред се,разбирање,доверба .. најбитните .. останатото иде со тек на време :)
   
 19. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Взаемно почитување, љубов, разбирање, доверба!
   
 20. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.813
  Пол:
  Женски
  Комуникација, разбирање, толеранција.
  Искреност, доверба, почит.
  Хемија, секс и љубов.