Што е најважно во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Avatar, 22 декември 2009.

 1. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.550
  Допаѓања:
  1.548
  доверба !
   
 2. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  ЉУБОВ ! :inlove: се друго ке помине покрај ова.. И кога не ме разбрал во нешто тооолку го сакам што не ми е гајле, само да го гледам насмеан, срекен и со тие очи кои ми зборат колку и тој ме сака :inlove:
   
 3. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  16.034
  Пол:
  Женски
  После љубовта, веднаш се довербата и почитта.
   
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  753
  доверба комуникација разбирање :)
   
 5. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Според мене љубов е основна, но не и најважна "состојка" на една врска. Доколку има почит, разбирање, доверба, верност, компромис ќе опстојува и љубовта, а и врската
   
 6. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Најважно пред се се љубов, разбирање и верност, на тој начин врската ќе биде приближно до совршена, но совршено не постои барем за мене ;) Мора во врската да има и по некоја кавга да не стане врската монотона :)
   
 7. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Довербата е нешто најважно во една врска.Без доверба тешко успева една врска..После довербата важни се и љубовта,почитта,верност и т.н. :)
   
 8. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  808
  Допаѓања:
  1.147
  На прво место ја ставам љубовта, зашто без неа немаме ни врска, потоа взаемната доверба, поддршката, почитувањето
   
 9. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  764
  Секоја врска е различна на свој начин.
  Пред се, 1. да се бара простор е неопходно и здраво за врската. Поради тоа, и двајцата имате индивидуален живот и уште при првото видување ќе го цените вашиот односот повеќе. Како може да ви недостасува некој што е цело време со вас? Сакам кога дечко ми ми кажува "Сакам да сум сега со тебе" или "Ми недостасуваш толку многу" ...сериозно се топам на тоа. :angel:
  2. Преку комуникацијата може да се утврдат сите други работи како доверба, отвореност, грижа и одговорности. Зборувањето е мноогу важно. Е сега, ако сте лути и исфрустрирани, одржувајте ја комуникацијата со пораки, цвеќе и слично.. во секој случај многу подобро од натпревари во викање. :^)
  3. Довербата е основа за секоја врска. Многу често довербата се руши, главно поради недоразбирања. Довербата не е нешто што се дава принудно, туку тоа е некој начин на емотивна приврзаност што се дава на тој што ви значи. И да.. "No trust... No lust"
   
 10. feemina

  feemina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  се согласувам со се сто е написано, но ке додадам и РАЗГОВОР, не секој да си мисли на своја страна,ако несто не е ок добро е да с есподели со партнерот. многу врски заврсуваат од недоразбирање, а тоа доага од молчење и терање по свое.
  поздрав.
   
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  17.929
  Пол:
  Женски
  Комуникација и доверба кои некогаш можат да и пресудат и на врска во која има најмногу љубов.
   
 12. Cat..Kitty

  Cat..Kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  10
  Според мене Доверба и Почит заедно на прво место, љубовта доаѓа секогаш кај таа врска.. :)
   
 13. GirlMk

  GirlMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Доверба
  разбирање
  љубов
  почит
   
 14. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  943
  според мене за да функционира една врска потребно е доверба, искреност, почит и се подразбира љубов.
   
 15. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  -Љубов
  -Разбирање
  -Доверба
  -Почит
  (Незнам кое од кое е позначајно :) )
   
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Доверба, почит, комуникација, и најважното ИСКРЕНОСТ. Мразам лаги. Макар и мали ситни и безопасни. Не ги толерирам многу, многу. :)
   
 17. crnobelisvet

  crnobelisvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  Верност! Разбирање! Љубов! Почит! Среќа!
   
 18. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  љубов се подразбира :)
  доверба
  почитување
   
 19. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  сакање,разбирањеи најважно почитување
   
 20. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Довербата е темел на една врска,без тоа ниедна врска не можи да опстои-мислам дека е тоа најважно.