1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е најважно во животот?

Дискусија во 'Психологија' започната од Pennyroyal, 30 декември 2009.

 1. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Јас тука нова, но сепак отварам тема :D

  Прашањето е едноставно...Според вас што е тоа што го прави вашиот живот посебен...Што ви е најважно во него? :)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.889
  Допаѓања:
  133.488
  Најважно е тоа што те прави среќен/среќна, што и да е тоа. Тоа што исполнува, тоа што те води низ животот.

  Мене ме водат предизвиците, и успесите. Не можам да живеам без предизвици. Тие ме водат напред.

  Се разбира дека најважни ми се сите што ги сакам, пред се семејството. Ама ако немам предизвици, во депресија сум, и покрај прекрасното семејство што го имам.
  Важно е и здравјето - многу не можеш да влијаеш на него, а кога ќе го изгубиш сфаќаш колку ти значело.
   
  На mackica-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  се согласув потполно, како и јас да сум го пишувала :) Мене ми е многу важно да имам некоја цел во животот, и ако не го правам тоа што ме прави среќна-пропаѓам.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и mackica-1 им се допаѓа ова.
 4. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  За мене најважно нешто во животот се љубовта и здравјето. Иако многу пати во животот сум се разочарала од љубовта, сепак мислам дека без неа не би можела да живеам или пак мојот живот не би имал никаква смисла. Едноставно зависна сум од чуството, не толку да бидам сакана него да сакам. Да имаш за кого да се будиш и заспиваш... Не секогаш излегува на крај дека вреди, но бар она што ќе ни остане на крај ќе биде љубовта што сме ја пружиле кон некого. А здравјето секако, без него ништо не правиме. Позз*
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.870
  Допаѓања:
  152.657
  Хармонично семејство како основа за се останато да биде совршено.
   
  На Anacid, hapyygirl, anneyy и 2 други им се допаѓа ова.
 6. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124


  во право си
   
 7. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Нема што повеќе да додам ,
  зашто ако нема хармонија од таму
  каде што потекнуваш тогаш веќе ништо не е исто.
  Лајк за постов!
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  дефинитивно СЕМЕЈСТВОТО, бидејќи доколку на тоа поле е се во ред, сите други проблеми ми се чинат решливи: МОИТЕ луѓе се тука да ми помогнат
   
  На one_girl и Daddy.girl им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.933
  Допаѓања:
  66.084
  Пол:
  Женски
  Mene zivotot mi go socinuvaat nekolku polinja: Zdravje,ljubov,rabota,fakultet,semejstvo i prijateli. Ako nesto ne e vo red so zdravjeto se drugo moze da odi po gavolite(se izvinuvam) :D
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Здравјето и љубовта. Доколку си здрав, тогаш си способен да љубиш. Доколку љубиш, тогаш си способен сам да си поставиш цел во животот, да се бориш и да успеваш.
  И да имаш се, ако љубов немаш-ништо немаш!
  Љубовта е таа што не тера да се потрудиме повеќе, да простиме, да создадеме мир и хармонија, да го пронајдеме во некоја личност, тоа што ние го немаме...
   
  На eno и girlinlove им се допаѓа ова.
 11. Almighty

  Almighty Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  До овој период од животот, најсреќна ме прават ситници и мали работи, хармонија, добри пријатели пред се и убави времиња, забави и меѓусебна почит, а љубовта би ја ставила таму некаде подолу.
   
 12. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113

  Се согласувам. Многу битно е здравјето.
  А љубовта мислам дека доколку би ја имала би ми помагала во тешкотиите на секојдневието.
   
 13. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  со еден збор љубовта... (било каква, родителска, пријателска, со партнерот...)
  само љубовта, у никој случај смислата на животот не ја барајте низ призмата на материјалните работи, верувајте само ке се изгубите а коа ке го сфатите тоа и ке го барате правиот пат ке биде премногу доцна.
  ако нема љубов нема ништо.
  ни здравјето, ни парите, ни успехот, ни времето, ни среќата, ни хармонијата во домот не значат ништо ако нема со кој да ги пдолетите
   
 14. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  100
  Како и многу други што кажаа и јас мислам дека здравјето е на прво место. Пред се за да можеш да функционираш нормално треба да си здрав, за да можеш да учиш, да работиш, да твориш, да љубиш, да се дружиш и се останато треба да си здрав. Значи здравјето, љубовта ( мајчинска, пријателска, љубов кон партнерот ) и среќата ја прават хармонијата за убав живот, како и сите успешно завршени предизвици.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.933
  Допаѓања:
  66.084
  Пол:
  Женски
  А ако нема здравје како ќе има љубов?
   
 16. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ако се љуби, тогаш љубовта ни дава сила да ја победиме и најтешката болест. Сепак, не да оздравиме, многу нормално, но таа психичка поддршка што ја имаме од некој што го сакаме/не сака може да ни даде волја и сила и покрај некоја болест да се бориме, да постоиме и да живееме како нормална личност.
   
 17. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  SAMO Z D R A V J E,,,,,,,,,,,,,,,NISTO DRUGO NE E NAJVAZNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO,koga nedajboze nekoja bolest ke zatropa na vrata togas ne razmisluvas za nisto drugo osven za toa samo da si ZDRAV,togas ne mislis koj te saka,kolku sakas ti,dali imas sreka,dali imas pari,sto ke obleces,,,,,,,mislis samo da si ZDRAV,,,,,,,,,,,,,,,,GABE E DRUGO SE,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,eve i eden primer,decko vo koma centar,so mnogu,mnogu pari,roditeli sto go sakaaat,devojka sto go saka,,,,,,,,,,,,,,deckoto vo koma,teska soobrakajka,se osvesti ,no samo moze da slusa,a nemoze nisto drugo ,da mrdne,nitu da otvori oci,roditelite mu zborat,devojkata mu zbori,toj gi slusa i solzi mu tecat,,,,,,,,,,da mu go isturea celo bogatstvo ,so go imaat vrz nego,go opsipaa so najgolemata ljubov,sto bese vo niv,,,,,,se bese gabe,,POCINA,A IMASE 24 GOD,,,,,ZDRAVJE SAMO
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Да не си сам - да сакаш и да те сакаат.
  Да бидеш здрав, како и твоите најблиски и најмили.
  Да имаш хармонија и благосостојба во домот.
   
  На Anacid и MiiLla им се допаѓа ова.
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  jas so moite skromni 19godini mislam deka e najvazna srekata. Samo so sreka ke bidam zdrava i vesela..
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 20. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  pred se najvazno e zdravjeto a sve drugo samo po sebe si doagja :)