1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е подобро да направам?

Дискусија во 'Врски' започната од Brokensweet, 11 декември 2016.

  1. Brokensweet

    Brokensweet Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, имам еден проблем, и сакам совет.
    Долго сум со партнерот, скоро 6 години, но ме правеше лубоморна, не му верував,се дружеше со многу мои неприатели, но по разговор се промени, но не е тоа тоа.Сака да се земеме, сака деца, а сеуште немаме ни 27! Се мислам дека згрешив, сакав врска со 100% доверба, имаме 25 и 26, но го мрзи да излагаме, да бидеме како др, ептен ако го напнам тогаш.Заедно сме во стан во центар, но со сила.Е сега еден тип има што идевме околу 1 год, раскинав ради глупости, ми пиша да се смириме, го газело времето, немал никаква др, има 31 и ми вика дека е сменет, дека ме сака, памти се што сме правеле,ми пушта песни, пораки,но се плашам да не излезам глупа, да ми вика може и мене ке ме оставиш!
    Проблемот со сегашниот е немам доверба, нз дали го сакам, се на минатото мислам, сакам да напраам некако да знам дали ме сака, иако докажува, делумно...
    што би правеле вие?
    Инаку сегашниот вика дека не ме изневерил, дека е неискусен, дека ме сака и како да ми докаже..
    Сакам совет за убав живот!
     
  2. Brokensweet

    Brokensweet Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Inaku da dodadam, ovoj bivsiov kazuva deka sme idele do skoro :(
     
  3. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува што читам од жена на 25 год. Иста возраст сме и не можам да сфатам како можеш воопшто да размислуваш на ваков начин. Не си зрела, не е ни тој, а па другион ќорчо од 31,бетер. Да ми пушта песни и пораки на тие години и да се понаша ко попален 17 годишник и јас да се мислам дали да прекинам врска ради тоа...немам зборови. Остави го дечко ти ако не го сакаш веќе, не го малтретирај и не го влечи за нос, додека е време да си најде друга човекот. Ти очигледно не знаеш што сакаш, неизживена си, сакаш да пробаш нешто ново и несозреана доволно за сериозна и стабилна врска.
    И те молам, те молам поработи на правопис, на твои години срамота е, ама ептен да се изразуваш вака. И пишувај во соодветни теми, не мислиш белким дека досега нема тема за вакви "страшни" проблеми како твојов.
     
    На Cinderfakinrella, lovely97, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ох ти пишав дека проблемот е во тебе. Не ги гледаш реално работите,ти друга тема си отворила.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Тоа што треба да го направиш е да ги оставиш и двајцата, да почнеш да искачаш, да се журкаш, да се изживееш, да почувствуваш слободааа и тек тогаш љубовта ќе дојде. За ова треба многу храброст, но само храбрите победуваат. Биди јака жена!!
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.