1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што значи никот на членот над тебе?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 10 март 2013.

 1. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  Вака е играта.. треба да го објасните никот на членот над вас, пишувајќи по еден збор за секоја буква.
  На пример: ако членот е Dala, може да напишете
  D - Доста
  А - Арогантно
  L - Лудо
  А - Ангелче

  ;)
  Почнете!
   
 2. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  L-лепотица
  E-ентузијастична
  L-лудо
  L-лична
  A-арогантна :D :D :D
   
 3. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  xoxo..gossip-girl

  G-Горделива
  О-Оптимистична
  S-Секси
  S-Симпатична
  I-Искрена
  P-Прекрасна

  G-Гостопримлива :D
  I-Идеална
  R-Реална
  L-Луда хахаха ( не ми се лути на шала беше) :D
   
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  А-амбициозна
  Н-најубава
  Н-најдобра
  Е-елегантна
  и 15 си е 15 :)
   
 5. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  1.653
  М-молчелива
  А-амбициозна
  Ј-јака
  А-арогантна
  Е-елегантна
  С-силна
  О-остра
  С-самоуверена
  И-идеална
  Т-тврдоглава
  О-оптимист
   
 6. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  Ц - Цуцка ( :lol: )
  Х - христијанка
  И - Интелигентна
  М - Мила
  Е - Елегантна
  Р - Радосна
  А - Ангел.. :P :angel:
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.485
  Допаѓања:
  8.258
  Пол:
  Женски
  L-лепотица
  E-емотивна
  L-лесна
  L-лута
  A-артистка
  :P
   
 8. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  х - храбра
  е - елегантна
  р - рамнодушна
  м - мрза
  о - олабавена
  с - срцка
  а - амбициозна

  :P
   
 9. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  a - амбициозна
  р - радосна
  и - интересна
  е - елегантна
  л - лутка
  а - Ангел

  ariela09 :)
   
 10. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  L- луда (позитивна смисла) :D
  E- елегантна
  L- лична :$
  L- лутко
  A- ангел :angel:
   
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Moonstone.17
  M - мила
  О - одговорна
  О - оптимистка
  N - најдобра
  S - симпатична
  Т - талентирана
  О - откачена (во позитивна смисла)
  N - нежна
  Е - емотивна

  :*
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  Someonespecial

  s-симпатична
  o-оптимистка
  m-мила
  e-енергична
  o-оригинална
  n-најдобра
  e-емотивна
  s-самоуверена
  p-позитивна
  e-елегантна
  c- цветна
  i-интересна
  a-амбициозна
  l-лепотица

  ;)
   
 13. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  97.885
  Пол:
  Женски
  S-Сончева
  u-уникатна
  n-необична
  n-неодлучна-понекогаш
  y-втора непозната
  G-горда
  i-инвентивна
  r-реална
  l-либерална
  2-ова е првата бројка на годините
  :wasntme:
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  l - либерална
  u - уникат
  n - најфина
  i - интересна
  c - царица :D
  k - кукла :D
  a - амбициозна
   
 15. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  W- великодушна
  I- интересна
  L- лична :$
  D- добра
  G- горделива
  I- искрена
  R- рокерка :lol:
  L- лекодушна :?:
   
 16. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  M-мудра
  О-оптимистка
  О-оригинална
  N-најинтересна
  S-стабилна
  Т-толерантна
  О-одговорна
  N-најдобра
  Е-енергична
  :rofl: :rofl:
   
 17. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  577
  Д- добра
  О- одговорна
  Г- горда

  Л- љубопитна
  О- откачена
  В- ведра
  Е- елегантна
  Р- радосна :)
   
 18. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  A-амбициозна
  Х-хумористична
  Л-лепотица
  Б-борбена
  А-амбициозна
  Б-борбена
  Е-емотивна
   
 19. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  T-толерантна
  Х-хиперактивна
  Е-енергична
  Г-горда
  И-инвентивна
  Р-реална
  Л-либерална :)
   
 20. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  3.020
  Пол:
  Женски
  S-секси :D
  w-великодушна
  e-емотивна
  e-енергична
  t-толерантна
  C-чесна
  h-храбра
  i-искрена
  l-лепотица
  d-добра