1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што и како понатаму ?

Дискусија во 'Канта' започната од lakybuba, 11 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lakybuba

  lakybuba Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Прво извинете што отварам нова тема, а нова сум на форумот сеуште не ги знам правилата, така да доколку е несоодветна темата, бришете ја, или сместете ја онаму каде што мислите....

  Долго време немав никој покрај мене,уништена од долгогодишната врска,по многу години го сретнав детето со кое што сум веќе 7 месеци во врска...Знам не се многу,но не се пак ни малку.Врската ни беше можам да совршена,тој е совршен дечко,кој ме сваќа,ме почитува и цени како личност и можам да кажам дека е првиот дечко во мојот живот кој се поставил кон мене на убав начин.Но,како и секоја врска и ние имаме проблеми.Многу личности се против нашата врска,а најнеубо ми е тоа што против нас се наши блиски пријатели, мои добри другарки ( или барем јас така мислев ) и негови другари.Незнам,но го гледам дека е многу променат.Не е тој тој...Предложив мала пауза,со цел да се смири ситуацијата која ми изгледаше напната и неиздржлива за мене. Поблиските ми викат дека нашата врска нема иднина,гледајќи го него како се однесва кон мене на моменти, но јас не мислам така.Го познавам по гласот дека му недостигам барем малку.Се слушаме секој ден по два,три пати. Знам дека има проблем,бидејќи неможи преку ноќ да пропаднат во вода 7 месеци,и од време на време тој да биди ладен кон мене.Секогаш кога ќе го прашам да ми кажи дали има проблем, тој ми вели дека нема дека се е во ред. Можеби незнам како и што да прашам за да извлечам добар одговор од него,дали воопшто да се надевам или да го продолжам мојот живот напред. А, премногу ми зазначи,и сигурна сум дека и јас него.
  Ве молам, благодарна ќе бидам доколку некоја од вас ми кажи како да започнам разговор за нас,а да не ме одбегни за разговор ниту пак да слушнам од него дека е во ред, туку да ја слушнам вистината од него.
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/ има слична тема и можеш тука да го напишеш проблемот. :)
  Инаку малце е конфузно, не сфатив, зошто се сите портив вашата врска?
  А за проблемов, кажи му се отворено како тука што си напиша, искажи му ги твоите чувства и покажи му дека може да ти верува и да ти се довери што му е проблемот. Ако не сака, тогаш постои и веројатност да важи она кој сака наоѓа начин, кој нејќе наоѓа причина..
   
 3. G-Unit

  G-Unit Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ако ти го сакаш бори се за вашата љубов, и вреди да му се јавиш за да се најдете и да разговарате.... кажи му дека го сакаш и види што ќе речи..
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.