1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве нервира сестрата на вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  devojki pomognete....
  nemam nisto protiv sestrata na mojot decko no nekako kako da saka so sila da me nervira....saka da kaze deka toj i e brat,taa sekogas ke bide na prvo mesto(bato e sekogas za nea tuka)....i koga sme trojcata zaedno sekogas saka da bide vo centarot na vnimanieto,da glumi malata nevina setricka(a ne e bas tolku mala 21god ima),sekogas pravi pred nego naivni faci,a po priroda i ne e bas takva nevina kao sto se pravi...i red drugi raboti sto ne mi teknuvaat vo momentot,pred nego sekogas mi pravi muabet,onaka tiho,milno,bozem me pocituva,a koga sme jas i ona nasamo ne me ni registrira deka sum vo blizina,voopsto ne mi pravi muabet.I koga pred ecko mi ke recam nest za nea,toj ne dava prav da padne za nea(pa i jas imam sestra pa ne ja branam tolku)neznam kazete sovet za da ja stavam na ignor,ne mozam da ja podnesam so licemerieto....
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  мој совет е никако да не се расправаш со неа, напротив, нека види дека ја почитуваш,кревај и малку акции,убав збор железни врати отвара.дај и понекогаш до знаење дека ете он е нејзин брат,она повеќе го познава и слично.викни ја некогаш на кафе,или да шетате по продавници,само не се расправај.тоа може и да е намерно, го прави од љубомора,но би требало да и помине.а ако ти си се ок со неа и она се уште е таква,проблемот е до неа,па не ни треба да се трудиш и замараш повеќе :D
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  fala na sovetot,ama mislis deka go nemam praktikuvano toa,sekoags jas sum dobra so nea,sekogas jas prva moram da pocnam razgovor so nea,sekogas se smeskam da bidam fina a taa sekogas ozbilna koga e nasamo so mene,neznam zoto takvi reakcii,kako da mu ljubomori na sopstveniot brat sto ima zenska,kako da ne saka da se pomiri so toa deka veke taa ke bide na vtoro mesto....neznam! STRASNO :?
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  epa toa vikam,daj do znaenje deka ne mora da ima prvo mesto,ednata e sestra,drugata devojka,skroz razlicni poimi.gledam tuka ste so godinite,pa izlezete nekogas site trojca,kog ste sami a ona e namurtena,namerno zbori i,ako treba i kako naviena, zboruvaj i kako decko ti se grizi za nea,ja fali i slicno.
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  :D "NAMERNO ZBORI I"
  me iznasmea,toa taka nogu podiganje e....
  zosto pa taa mene ne mi zbori celo vreme,popustav celo vreme a poveke ne sega pocnav i jas da igram po nejzin kritrium,celo vreme se smizlam pred nea,gledam koga sum so nea vnimanieto na decko mi celo vreme da bide kon mene,(auu da vidis kakvi faci prave-bozem bivsa mu)ili pak koga ke mi kupe decko mi nesto i na nea ke i go pokazam taa puka od ljubomora ni cestito ne vika.....pa ako saka taka da bide taka i ke bide samo me starv da ne dobijam negativna slika pred decko mi... :?
   
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  uh...losa situacija.ja ne se soglasuvam so devojkive pred mene....
  moj najiskren sovet e da porabotis so decko ti. mora on da e na tvoja strana-sekako da si ja pocituva i sestra mu, megutoa i zastitnicki da e nastroen kon tebe.
  ova ti go kazuvam zs sestra na tatko mi glumela deka majka mi i se dopaga. koga prestanala da glumi, da im pravi problemi i da i go kreva pritisokot ( posle 5 godisna vrska i 10 godini brak), tatko mi zastanal na strana na majka mi. zamisli da bilo obratno.....majka mi vika ''tatko ti da ne bese na moja strana, so takvi karanici i nervozi ke trebase da se razvedeme ''. znaci, poentata mi e , bez razlika dali se raboti za majka mu, sestra mu, brat mu....on MORA da e na tvoja strana i tvoja podrska.
  P.S ja pretpostavuvam deka sestra mu e ljubomorna kako sto mislam i deka tetka mi bila kaj moite. ne bi te sovetuvala da si nesto preterano fina i ljubezna, ne glumi, bidi si prirodna. ;) podobro e otkolku da glumis i da si licemerna ;)
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  e tuka ve cekam,da mi kazete deka ne moram da bidam poveke ljubezna so nea zasto pretisokot mi go kreva koga sum vo nejzina blizina,veke ke bide
  KAKO TAA SO MENE TAKA JAS SO NEA!!! :twisted: NELI SUM VO PRAVO?
   
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Зашо да ја вика на кафе и да биде добра со неа?! Кој фактор е у нејзин живот? Мада и дечкото не ти е китка , ако те сака ќе напраи да не те замара таа .. седни го напраи му муабет вака и вака .. не си ти должна да трпиш нејзини срања.. крај краева што има да се меша , таа нема свој живот па се меша у вашиот .. а зашто искачате со неа? Седнете бе сите тројца .. не го терај да бира меѓу вас две ама кажи му дека не си со него да ја трпиш сестра му .. Одржи и лекција , и на него .. и на игнор стаите ја.. :up: :D
   
  На SBEP4E му/ѝ се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Таа работа пред дечко ми ненако-не бива!!!!
  Премногу и угодува на својата мала сестричка,таа скорото раскина со својот дечко(после 6 год)врска,и сега сите и обрнуваат внимание на "малата принцеза"да не се почуствува тажна.Меѓута во мегувреме се фана со дечко сто не е наша вера,и само јас за тоа знам,и ја кријам од нејзините дома,бидејќи ја видов на фак,како се шетка со него за рака,ме замоли да не кажуваам и сега јас молчам ја штитам неа,а таа....вака со мене...дечко ми нешто сумља во врска со неа па неколку пати ме праша дали ја кријам за нешто.мене еден ден ми скисна нејзиното однесување и кажав дека ако ме праша брат ти уште денаш се ке казам(тој ме праша ама јас не ја кажав)и сега таа почна да ми се умилкува да и се подобрува однесувањето,т.с глуми само да не ја кажам!!!!
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Епа уценувај ја со тоа :lol: :lol: Ако нешо не ти праи по газот кажи и а сакаш да кажам некои работи на твоите и на братчето твое ? хахахаха ..Како може да е таква бе , ја криеш , добра си со неа иако не би требало а она каква е .. како ја трпиш .. мора да имаш големо срце :D
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Таа е на сите им одам по газот само да немам лоша слика пред дечко ми,и на крајот од нивна страна пак нема да биде погодено,ама ајде..... :?
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Леле бе .. како не ти е тешко .. толку многу го сакаш што трпиш такви испади од неа? ..
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  замисли што е погрозна слика...
  таа во јуни завршува ќе дипломира,и после ќе скапува дома,а јас почесто одам кај дечко ми дома,замисли морам да ја трпам деноноќно.....ууууууууфффффф :evil:
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ајдеее.. а ако му се налутиш на дечко ти . чим другачије не разбира .. кажи не доаѓам кај тебе више , ако искочи таа со вас кажи му епа неможам да дојдам .. нека осети и он малку лошо .. не се откажувај ама отвори му ги очите , па валда не сака да ти е лошо тебе..Немаш ти уствари со неа што да збориш , не ти е она ништо , си имаш дечко , а она брат .. кажи му па нека решава , прво со убаво , ако не пали со убаво .. друг начин ќе најдеме .. ама па немој вака да ти праи .. не е убаво ..
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  окс,фала Душица на советите во секој случај.позз те гушкам
   
 16. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  ne ja biva taa. ova iskaca deka ke ti pomine u opseija ONA. ne si ti robot- sega ke sum fina, sega ke ja ucenuvam, sega ke sum luta, utre ke ja nerviram.... :ugeek: nema sansi taka :!: ja pak ke ti kazam-ne se zamaraj so nea :!: obiduvaj se so decko ti. ako ona e mazena i pazena i e malata princeza, ako Toa e NEJZIN brat, NEJZINA kuka itn itn itn.....ne ocekuvaj deka toa ke s esmeni na podobro. ona ke si ostane takva. vo razlicni periodi od zivotot ke vi se vmesuva vo zivotite so razlicen intenzitet. Decko ti MORA da znae kako ti se cuvstvuvas, da se obiduva da gi stavi na minimum sredbite ako ti toa sakas, da i obrne vnimanie sto tebe ti smeta a pri toa da si ostane u super odnos so nea. ja bar taka razmisluvam.....
   
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  да ама мојот дечко не го знае мојот однос со неа,зошто јас секогаш се правам фина,а и таа пред него,ние насамо водиме војна со неа,и сега наеднаш да му кажам НЕ ЈА САКАМ СЕСТРА ТИ????
   
 18. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  На една моја другарка женската на нејзиниот брат не ја поднесуваше. Кога иднава снаа да речам ќе појдеше на гости, пред брат и се правеше светица, а насамо ни здраво не и викаше. Не знам како, ама настана кавга кај нив дома и нејзиниот брат застана на страната на неговата женска. Оттогаш како целата фамилија да е против него. Неговите родители не ја сакаат (која и да е, не е поважна од нивната ќерка), тој не ја носи повеќе дома и сето е како шпанска сапуница...
  Сакам само да ти кажам дека не треба да обрнуваш внимание на ова колку и да те иритира, бидејќи таа секогаш ќе му биде сестра, а ти си му женска што се многу различни поими. Затоа не го принудувај да „бира“ меѓу сестра му и неговата љубов, туку пробај отворено да разговараш со сестра му. Викни ја на кафе и директно прашај ја зошто е против тебе, зошто се однесува со тебе неубаво, како да не си пожелна...
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 19. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  ne se slagam i ne i ne i gotovoooo!!!! da ja vika na kafe a ? i sto??? da si glumat deka se e super megu niv??? ili sto?? ke i kaze ne te sakam za brat mi??? ili pa ke i kaze ne be srcka tebe ti se cini mene si mi ti super?? gluposti. licemerie. i? do koga taka??? da stignat so decko i vo brak so deca i togas da dojde princezata da pravi sceni i gluposti??? luge neznaete kolku odvraten narod ima. mene po opisot devojkata ne mi s esviga. nema da prestane i nema nisto da resat so '' Iskren '' muabet. ne vikam ja da mu kaze da bira megu niv dve. toa ne e mozno . samo da si napravi muabet so decko i za da nema problemi posle u zivotot. i mene mi smetase koga majka na decko mi pocna da mi s ejavuva na telefon eden period. i mu kazav-scko mene toa mi smeta. se nerviram.nema sto mene da mi vrti. i on fino lepo si napravi muabet so nea i tolku. i majka mu ok, i ja, i on zadovolen.
   
  На SBEP4E му/ѝ се допаѓа ова.
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  знаете што женски ми дадовте сила да не се замарам повеќе со неа па кој фактор е таа во мојот живот јас одам со неа или со брат и?фала на сите....