1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве нервира сестрата на вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.958
    Допаѓања:
    51.362
    Пол:
    Женски
    Секако дека те засега ако сте во сериозна врска, непочитување од неговото најблиско семејство е многу голем проблем што само ќе се влошува ако не се реши.
    Тој треба да поразговара со нејзе, ти само на најсмирен начин кажи му дека цела ситуација ти пречи, а посебно тоа што не те сфаќа сериозно. И не попуштај никако.
     
    На cresa-jagoda и Anyshka им се допаѓа ова.
  2. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    712
    Пол:
    Машки
    Сето мислење што го имам за ,,него" ја седнав и отворено во очи од а до ш и кажав :)
    Имаше неколку расправии (околу тоа) на крајот увиде и крена и таа раце.
    Од тогаш навака сватив дека сум екстремно Алергичен на такви луѓе!
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. A94

    A94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2020
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Сестра ми и дечко ми не се трпат баш најмногу. Различни карактери. Ама не дозволувам ниту тој за неа да ми збори ниту она за него. Со двајцата си имам посебен однос и тоа е тоа. Не ги терам да се дружат, ќе седнеме повремено заедно и за мој ат'р ќе се понашаат цивилизирано. Поентата ми е дека не треба тој да ја става сестра му пред тебе ниту пак тебе пред неа, едноставно како маж нека ја процени и увиде ситуацијата дека ете не се погодувате, да не ве тера да поминувате време заедно и да си има посебна нормална врска со двете.
     
    На Skyler и Anyshka им се допаѓа ова.
  4. Barbie_girl

    Barbie_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Mene ic ne mi smeta druzenjeto so devojceto, jas ja cenam i pocituvam.. sestra mu e, ama od takov odnos i ljubomora i taa preterana blizina sto ja imaat mi se povraka :|
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. A94

    A94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2020
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Па добро, те разбирам. Ама ете ти рекол да не му се мешаш у фамилија. Не се мешај, ако сакаш биди со него и на дистанца од сестра му ако не бегај со време.
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.674
    Допаѓања:
    45.271
    Пол:
    Женски
    Мене ме нервира што не ме сака од чиста мира. Доста често се праам дека не постои. Игнор. Си има она мака дома па ја шири. Ама со мене не може да се искочи на крај.
    И тоа ѕвонење у ниедно време, ќе се прашаме. Да ми ремети некој мир и приватност. А мојот е крив што за сѐ ѝ попушта. Многу е добар со сите, и мислам дека еден ден ќе го кошта
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.