1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве нервира сестрата на вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    стварно и јас не сакам да и се лижам,па нека ми се лиже она на мене.
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    leleee annnni teska situacija mila :( za sreka decko mi nema sestra :) inaku mozm da pretpostavam kako ti e. ic da ne si se sekiras pocituvaj ja zasto e sestra na decko ti i nisto poveke. koga taa ne razgovara so tebe ne razgovaraj ni ti... e sega drugu mi e prasanjeto, mislis li deka ako decko ti doznae za taa nejzina vrska so toj od dr vera i ako pocne da se rasprava so nea, i na kraj taa mu kaze deka vsusnost i ti si znaela a si kriela... mislis li deka decko ti ke ti oprosti za toa? i mislis li deka vredi da ja kries od nego, koga i sama kazuvas kakvo licemerie se krie vo nea?
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    :clap: 2468 :clap: stvarno.
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не да и се лижиш, туку да ти ја каже причината зошто е напичена (со извинение) и зошто смета дека и светот од нејзиниот брат треба да се врти околу нејзе?
    Но, како и да е, таа е небитен фактор во твојот живот, така што, може да прави што сака, немој да се замараш.
    Што се однесува до тоа дека си ја видела со некој од друга вера, мислам дека треба да му кажеш на дечко ти во најскоро можно време, бидејќи ако е многу покварена може тоа да го искористи како аргумент против тебе
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    иииии молим те не ме плаши многу ме стра од ова,сум разговарала за ова и со мајка ми,и едноставно ми нема излез тоа со неа веќе се случува подолго време,знам дека дечко ми ќе ме осудува за ова ама тоа е... ;(
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    знам знам се ми е јасно
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    dobro sega ti negoviot karakter go znaes najdobro taka? i znaes vo kakva situacija kako ke reagira.
    ama edno me plasi nemoj da e toa nejzinata cel do nekade :( vo takva situacija ne daj boze za takvo nesto, ama ti kazuvam cisto onaka , ke izlezes ti poveke vinovna od nea :( demek ako si kazala na vreme ke go rpekinele toa bla bla ... i znaes nataki neli :(
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    знаеш како не кажувам уште,зоштоо таа летот ќе дипломира,ќе се врти дома,а тие двајца не се од исто место,па мислам дека растојанието ќе направи да се разделат,тоа ми едина утеха... :roll:
     
  9. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Јас мислам дека не си фер спрема девојчето и незнам какви се овие совети што ти ги даваат некој други членови за тоа да не излагаш ти со неа на кафе или сл. Мислам дека ако сакаш да имаш нешто посериозно со дечкото ќе се обидеш да се зближиш и со неговата сестра зашто сепак сестра е една а девојки има милион. И во ситуација кога тој би бил принуден да бира биди сигурна дека ќе ја избере сестрата. А и самата кажа дека девојчето е во тешка состојба поради тоа што раскинало годишна врска. Мислам дека во одредени ситуации треба и ти да попуштиш и зашто ти кога ќе останеш насамо со неа не пробаш да отвориш некоја тема за разговор. Извини ако не ти се допаѓа коментарот но сепак ова е моето мислење ;)
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    i jas se slozuvam so komentarot nad mene.taa sekogas ke mu bide sestra i ne priznavam komentari od tipot-pa decko mi e ke zastane na moja strana i slicno.nikoj od tuka nema da zastane skroz na strana na deckoto koga toj bi se raspraval so nivniot brat.i sto ako ti mu kazes na decko ti deka ne ja sakas??mislis deka on ke ja sedne i prevospita i ke rece bidi vakva i vakva? kako sto jas zakluciv devojceto saka vnimanie,a ako ti sakas mir pruzi i go.i ne e toa licemerie od kade znaes deka vsusnost ne bi se slagale super,pa skoro ste i generacija.nisto nema da zgresis ako probas,mozes samo da dobies da se osekas prijatno koga si kaj decko ti.ama sepak ti si znaes :D
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Е јас си ја немам таа мака..моите бивши имаа сестри и сегашниот и си се слагаме тип-топ...ама веројатно затоа шо е ногу поголема и често не е тука туку на факс и така да ретко се и гледаме ама не си бодиме во очи битно :) а сестрата на еден мој бивши..прв дечко сме најдобри другарки ама ептен најдобри неразделни :)
     
  12. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ne mozam a da ne iskometiram.... :geek:

    temava me pogaga bidejki mi se sluci vo familijata... zatoa annnni ne ti posakavum zivotna prikaza kako na majka mi. ke se obidam da bidam kratka i da vi go argumentiram moeto razmisluvanje.

    sestra na tatko mi e sestra kako sto posakuvate. odosot so majka mi perfecten. od strana a majka mi iskren odnos so godini...a od drugata straa licemerie i gluma do maksimum. i odedas BOOOM. sestra mu nemoze vise da go krie vistinskoto lice. prvo pocuva so bezosnovani blagi karanici i zajadlivi kometari, pa se poise i poise. majka mi fina i naivna se obiduva da go odrzuva dolgogodisniot dobar odnos. no zenata so site sili go saka sprotivnoto. i doaga do moment koga sestra mu vo negoviot dom u lice mu kazuva na tatko mi deka majka mi za nea ne postoi, deka ne mu gi vospitala decata, a deka nego mozokot mu go isprala... koga ke i napravis psiholoski profil doagas do licnost koja ne se realizirala vo niedna oblast od zivotot. nepocituvaa sopruga, losa majka, neprofesionalen rabotnik. a od druga strana tatko mi ima perfecten brak, uspesni deca, svoj biznis..pricini za ljubomora-mnogu. i??? koga takva bliska licnost ke vi dojde vo domot i ke vi go omalovazuva i potcenuva semejstvoto, so toa sto ne ceni ikogo okolu vas, znaci ne ve ceni ni vas, treba da ja podrzite samo radi faktot sto vi e sestra???... ako spored vas mazot sekogas ke bide na strana na sestra mu - mislite deka bi mu go prostila toa na tatko mi??? mislite deka majka mi bi trebalo da zivee so toa da bide gazena i ponizuvana?? .... kakov tatko i soprug togas bi bil :?:
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    se e toa ok, no zboruvame za devojka od 20 godini,koja mozebi samo momentalno e ljubomorna i i e potrebno malku vnimanie pa da popusti,a ne znaci deka e takva koja cel zivot posle ke im go zagorcuva.
     
  14. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ne se obiduvam psiholoski da ja nabljuduvam devojkata. ne smetam deka e bitna. ja samo sakam da ja potenciram vaznosta deckoto da ja podrzuva za SE. bilo da e toa sestra mu, majka mu, drugar mu.....
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    jaс се согласувам со коментарот на newring86,
    ајде сега веќе јас ќе ја гледам сестра ми(зошто ми е сестра)со дечко ми не се замарам,ПА КАКО МОЖЕ ТОА????сестра ми ќе ми биде побитна во животот,таА секако дека ќе ми биде битна(КРВТА ВОДА НЕ БИДУВА)ама ако не го сака таа дечко ми јас неможам да ја подржувам од таа страна па јас го сакам него а таа ако не го сака не мора да го гледа јас го сакам и ќе бидам со него,ама не значи па да се карам со сестра ми,едноставно ќе одбегнувам теми кога тој треба да биде споменуван,со текот на времето можеби ќе и се смени мислењето,па така сестра му на дечко ми,јас мислам дека треба да се преиспита со нејзиното однесување
    кога има потреба-тогаш ми збори
    кога треба за нешто да ја прикривам и тогаш збори,
    кога е дечко ми со мене таа е "најдобрата на целиот свет"
    а кога сме сами јас и она јас ќе почнам да и зборувам таа прави некои фаци како демек(де не ми се зборува со тебе)о.к па и не мораш.почнувам да играм по нејзино,не ја чтитам,не ја бранам повеќе пред дешко ми

    Е ЗОШТО СЕГА МИ ЗБОРИ??? БОЛЕ А???
     
  16. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Па ти очигледно имаш став за твојот проблем и сакаш да си го решиш по твое а не да бараш совет,се согласуваш со советот што најмногу ти одговара.... :roll: by the way ако веќе ти ја покриваш неа за дечко и,објасни и со убаво дека те става во незгодна ситуација,стави и до знаење со тоа дека ти и правиш услуга
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    незнам зошто сум ти оставила таков заклучок mila89, :roll: јас само доволно ја толелирав неа,и незнам зошто ме осудуваш дека си правам по мое,(па може и и имам право)па таа цело време се си прави по нејзино,па може се завртила топката па и јас да си прав по мое.доколку таа се поправи ќе се поравам и јас сигурно нема учте да се правам со сила клетник..... :) па не сум толку злобна!!!
     
  18. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу флексибилна и никогаш не и земам за збор на сестрата на дечко ми, еднаш ме навреди ама воопшто не се налутив бидејќи тоа го направи затоа што брат и ја изнервира и она неможеше да му врати па кажа нешто неубаво што индиректно мене ме навреди ама нема врска, секој понекогаш кажал нешто во афект па после му е мака што го кажал тоа. Инаку си имаме добар однос, не сме којзнае колку блиски , различни карактери сме ама за две-три гледања во месецот можеме да се истрпиме :D Инаку дечко ми често се кара со сестра му па и приватните животи им се одвоени, сакам да кажам дека не излегуваме заедно и мислам дека тоа е добро.
     
  19. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Мојот дечко има помала сестра и супер си се сложуваме со неа , си идеме на кафе заедно дури и кога тој не е со нас :D . Ме има прифатено таква каква што сум а и јас неа. Често пати знае да ми се јави и да ме праша за нешто што ја мачи или онака да ме чуе како сум.
    Девојки не си зимајте многу при срце дали сестрата на вашиот дечко не ве сака мн мн зошто вие на крај крава не идете со неа туку со него,а со неа можете едно здраво, чао, да си имате колку да не го ставате него во незгодна ситуација, а и така вие сте оние попаметните во таа ситуација
    Поздрав
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    :clap: :clap: :clap: :clap: