1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве нервира сестрата на вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. DarlingBaby

    DarlingBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Se soglasuvam !! :)
     
  2. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Е тука не се согласувам. Види вака. Родител не може да бира помеѓу две деце. Едноставно неможе. Неможе еден ден мајката да му рече на синот: Не ми се допаѓа девојка ти, па сега јас со тебе нема да комуницирам, и сестра ти ќе ја сакам повеќе.

    annnni како таа со тебе, така и ти со неа. Неможе тоа да ти го прави, а ти да ќутиш. Ајде позз девојко, и среди ја! :devil:
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ne sum sigurna deka te razbrav sto sakas da kazes....zasto sporedba roditel i dve deca...??? :geek:
     
  4. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    anni vaka ke ti kazam ne da ja branam sestrata no jas imam postar brat i pred nekoe vreme se ozeni....ona e postara od nego 6 godini i na pocetokot imaa mn.problemi zaradi toa u cela familija samo jas bev na negova strana i kako najmalo u familija site zaradi mene go prifatija i faktot deka se zaedno...No nekoe pred da se zemat mene mi stanaa jasni nekoi i sfativ deka ne ide tolku sto e postara od nego i pocna se poise i poise da mi preci ....i se zemaa,i togas zaradi brat mi zasto go sakam premnogu ja prifativ i prgoltav nekoi raboti,no ona sprema mene bese i seuste e i poise od ok,i dozvoli jas da bidam "princezata'' doma no iskreno nema brat koj e vo vrska sto bi se odlucil za devojkata a da ja ostai sestrata,najdobro e da pocnes da ja toleriras zasto primetiv deka on mn ja saka kako mene brat mi pa taka da se do momentot dodeka ne se ozeni jas znam deka za nego bev br.1.No sega e drugo ne go ni ocekuvam toa,no razmisli ako planiras da prodolzis so nego sredi go odnosot ODMA,no ne se karaj zasto jas licno nikogas na mojot brat ne bi mu dozvolila da bide so nekoja sto nema da ima pocit kon mene...probaj so dobro prasaj ja zasto takva promena i sto ja iritira kaj tebe...a nie pomalite sestricki nikogas nema da najdeme zena koja bi bila sovrsena za nasiot brat....
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ДЕвојки повеќе не ме нервира,не ја сакам ама не ме нервира едноставно престанав да и правам муабет и сега во последно време цело време некеко се влечи околу мене,разговара,ми се смешка леле луѓе колку ми е само интересна!!!! :lol: :lol: :lol:
     
  6. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    браво анннни сега ја направи вистинската работа.така треба гледш како престана да те нервира.....требало и порано да го направиш овој потег :clap: :clap: :clap: :clap:
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Веројатно и нема начин да го промениш нејзиното кавгаџиско расположение. Знам јас сум преживеала ..само што оваа му е братучеда.Заштитнички насторена како тој да е малечок и малку искусен па таа ќе го советува дека погрешил што е со мене.Лично се немаме замерено а и не се сеќавам нешто некогаш да сум и згрешила!
    Кога сака војна ќе ја добие ..а и има да се покае што ја започнала ! :@
    Бев дирекна и кажав што ми смета и нашлакав се у сурат па нека плаче после , и тоа пред дечко ми !
    Ама додуша си имав и храброст и добри аргументи во целата ситуација бидејќи се што се правеше пред мене и зад мене беше тајно , подмукло и нефер !
    Не може некоја незрела чавка да дава мислење кај што не и е побарано .. :geek:
     
  8. najdobra26

    najdobra26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    девојки многу ми е зал што не бев дел од форумов и што немав со кој да поделам мисленје....... :( неговата сестра ја уби нашата врска,самозатоа сто јас не и се допаднав,не бев од тип на девојки какви она смета дека бато заслужува.мн ми е жал што и он беше под нејзино влијание.јас немозев да се борам беше посилна ,полицемерна,покучка од мене...
    браво за тебе мило ми се сто си и казала каде и е место
    Браво аннни!
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    зошто не си се борела за тоа што го сакаш,девојче,играј гадно како што таа играла-па да видиме кој ќе попушти а не си се откажала!!!!!!
     
  10. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    A да не трошите толку енергија на сестрата на дечкото,они секогаш ке имаат против девојката на нивниот брат,никоја нема да биде доволно добра за нив...затоа,не ги анализирајте,со секој следен дечко што има помала сестра ке ја имате таа ситуација...кај му е крајот на сето тоа...и мене не ме поднесува сестра му на дечко ми,на почеток ми беше глупо,сакав да имам ок однос со неа,а моја генерација е и имаме многу заеднички работи,но,ете нешто кај мене(неам поим шо) не и се свиѓа...и шо сеа-треба да ја анализирам,зашто,како,шо...па многу ми е гајле...и она мене не ми се свиѓа ако баш сака да знае :) едноставно избегнувам контакт со неа,се држам на дистанца,ако ја сретнам-како си,шо си ја прашувам...го замолив и дечко ми да избегнува муабет со неа за нашата врска и така си го решив проблемот...сега неможе ништо да направи...а и енергијата со ја трошев на неа,сега ја трошам на дечко ми :)
     
    На SBEP4E му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    A да не трошите толку енергија на сестрата на дечкото,они секогаш ке имаат против девојката на нивниот брат,никоја нема да биде доволно добра за нив...затоа,не ги анализирајте,со секој следен дечко што има помала сестра ке ја имате таа ситуација...кај му е крајот на сето тоа...и мене не ме поднесува сестра му на дечко ми,на почеток ми беше глупо,сакав да имам ок однос со неа,а моја генерација е и имаме многу заеднички работи,но,ете нешто кај мене(неам поим шо) не и се свиѓа...и шо сеа-треба да ја анализирам,зашто,како,шо...па многу ми е гајле...и она мене не ми се свиѓа ако баш сака да знае :) едноставно избегнувам контакт со неа,се држам на дистанца,ако ја сретнам-како си,шо си ја прашувам...го замолив и дечко ми да избегнува муабет со неа за нашата врска и така си го решив проблемот...сега неможе ништо да направи...а и енергијата со ја трошев на неа,сега ја трошам на дечко ми :)
     
  12. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Се извинувам за истото мислење два пати,нешто ми се зезна...а и незнам како се брише :$
     
  13. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Ако се прашувам јас имам супер однос со сестрата на дечко ми.Таа е од оној тип на мили девојчина со нежно гласче.
    Едноставно таа не може на мравка да згазне.И зошто да ме нервира?
    Немам некој посебен контакт со нејзе ,само едно здраво,како си и толку.Сепак имам голема почит спрема нејзе.
    Не ја сакам,но ја почитувам.И никогаш нема да и прам лице оти од таквите лицемерни ми е преку глава.
    Е сега ако пиши на форумов од брат ми женската тогаш се кладам дека ќе ме напрај најлошото суштество што постои ;( :worried: :x
     
  14. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    И јас не и се допаѓам на мојата идна золва ама макслимално трошам енергија да и се допднам...затоа што во очите на дечко ми јас секогаш сум крива без никоја причина.

    Макслимално се трудам да имам што подобар однос со неа....воопшто никогаш не сум ја навредила,гледам секогаш да бидам насмеана и фина,и купувам поклончиња(иако таа е две години постара од мене),и уште какви не обиди за да и се допаднам....а таа....ако ја прашам нешто само кратко ќе ми одговори и тука завршува нашиот разговор,од неа нема повратно прашање за да го проложиме разговорот и потоа јас сум крива пред дечко ми зошто и не правам муабет....а секоја тема што ја почнува таа за брзо време ја звршува...

    Многу пати ја имам заблежано како ми пречепкувала по работите кои ми се оставени во собата на дечко ми...или додека сум сама во соба кај него ќе влезе нешто да земе онака како стампедо само со еден збор(нешто да земам и заминува)а таму нема ни една нејзина работа и баш таму кај таа на пр што зема јас си имам оставено долни веш,секси холохопки и сл....приватност од неа-Никаква!!!!

    Прави изразито грди фаци кога ќе и покажам дека дечко ми нешто ми купил,а од неа не добивам ни едно Честита и сл....


    И покрај сите овие работи јас до крај се трудам да ги подобрам односите со неа.Веќе стврно незнам што да направам за се да биде во ред со неа....максимално ме исцрпува :whew: и кога одам кај нив дома толку ми дава негативна енергија,што често сум нервозна и се карам со дечко ми...

    Совет девојки.... :worried:
     
  15. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има две сестри и сега за сега е ок,имаме коректен однос.А ова кај тебе што се случува ме нервира најмногу,тоа што дечко ти не ти е поддршка,зошто бе така?Се нервирам,се ставам во твоја ситуација,мене така да ми прават :^) разговарај со дечко ти,не да ја вреѓаш сестра му,зошто сепак нели му е сестра,ама речи му,јас се трудам да и направам муабет,она ме одбегнува,нешто така речи му не знам :wasntme:
     
  16. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Јас му го велам истото а од него добивам одговор....
    -Ама ја знаеш каква е многу е тивка,повлечена,еве и дома и викат ама таква е не може да ја смениме....
    И јас му велам дека сега заради тоа јас морам цело време да и правам муабет а таа нека молче цело време...
    А искрено да ви кажам не е баш таква тивка како што се претставува цело време...по дома глуми запаната убавица,а во град не се прикажува во исто светло како дома,само дечко ми тоа не го гледа.... :doh:
     
  17. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Оф леле епа ништо кога веќе она се преправа,ти прави и муабет во стилот како си,што правис,нешто околу школо,факултет,работа и толку седи си на дистанца,па не можеш со сила да ја тераш да ти прави муабт треба и дечко ти да сфати
     
  18. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    зA среќа нема сестра :rofl: :rofl: :rofl: но доколку би имал незнам ваљда би била на дистанца :tmi: :tmi: :tmi: и не би била толку блиска
     
  19. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    уште на самиот почеток убаво се постави девојката со мене,значи ме цени и знам дека е искрена,колку пати само ми кажала ЗНАЕВ ЈАС ТИ НЕГО ЌЕ ГО НАУЧИШ НА РЕД !
    али многу се расправаат, и не дај боже да сакам да ја одбранам ајдеее брани ја ти,сестра ми е што сакам ќе и викам :D ајде де,си излегуваме и заедно така во парови,и незнам многу е фина :)
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    од досегашните врски сите имале сестри :sweat: , и сум немала конфликти со нив ама сестра му на првиот беше |(
    се секавам дека еднаш нешто по порака пишував и нејзе ја нареков вештерка, леле типчево збесна до толку ми се налути што за малку ке заплачеше :wasntme: инаку секогаш и угодуваше на помалата сестричка, а таа глумеше ептен невина(имаше и подарочиња од нејзина страна, и испракање до дома со нејзиното типче) дури и ме покани преку братчето на венчавката, ама јас не отидов оти не бевме заедно јас и типчето ми беше срам-ме запозна цело негово семејство, и ми беше непријатно па си отидов кај дедо ми на гости во друг град :$ :D