1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве нервира сестрата на вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Мислењето ти стои, еве повторно ќе те цитирам,
    ..."тој му ги кладе рацете под газ и ја крена...и заедно си плачеа а јас си заминав"...

    Госпоѓице е збор за персирање, а ако во твојот речник овој збор значи иронично обраќање, тогаш кај тебе е грешката.

    Ја ти кажувам за мене. Прво, некој да ме праша дали го манијачам брат ми, ќе му ја вржам една и ќе си заминам. Второ, да се сомневам дека партнерот ги гледа членовите од фамилијата во било каква сексуална конотација, нема да поставувам прашања туку ќе си заминам. Просто е ко грав а ти се правиш дека не разбираш.

    Еве, сериозно те прашувам, мислиш ли дека брат и сестра немаат приватност па баш на веселба пред еден куп гости ќе се фаќаат?
    Второ, како воопшто дојде до помислата дека братот прво ја фаќал сестра си за гз, а има шанса подоцна некаде другде да ја фаќа? :worried:
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cleopatra .

    Cleopatra . Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Јас лично видов дека ја фати за газ,па ги кладе рацете под газот нејзин и ја крена,и зошто да не го прашам? Тој не ни помисли прво и прво како јас се почуствував...Си заминав и од после ме бараше по телефони...
    Со тие работи шо си ги прат меѓу нив,таа ако дозволува брат и така да и прај и не и пречи ,утре други ден кој знае...
    Значи гнасна слика..Брат и сестра ,замисли ,каков впечаток ми оставија...Не знам можеби грешам ама...
     
  3. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    @Cleopatra . а да не не се вистински брат и сестра, т.е. едниот може е посвоен, па затоа така се однесуваат. :wasntme:Си помислила на тоа?
     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па и да се посвоени тоа не смеат да го прават.(facepalm)
     
    На La.loca и Cleopatra . им се допаѓа ова.
  5. Cleopatra .

    Cleopatra . Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Сум помислила но за жал не е така.
    Во никој случај не смеат.
     
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно во цел муабет ко ја кренал и ја фатил за газ,зошто плачеле двајцата:!::rofl::rofl::rofl:
     
    На crimson и joy1 им се допаѓа ова.
  7. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    И чекај сега, ти си замина зошто тој плачел по сестра му или зошто ја фатил за газ? Тој како ти се објасни? Еве поминале неколку дена од кога сме коментирале, да не има прогрес? Цицка, нешто?
    А и делот со зезање да ни го објасниш, малку сум збунета како се одвивала ситуацијата...?

    :rofl: :rofl: :rofl: он плачел оти сестра му се мажи, а она плачела, оти он плачел.
     
    На La.loca, joy1 и Rama им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Јас да сум на твое место ќе и најдам некој момак на сестрата на дечко ми за да почне да се грижи за својата врска не за туѓата.Или на крај краева ќе и плеснам во фаца дека знам што прави и дека ако нешто и пречи во однос со мене дека треба да ми каже а не да ми прави заврзлами.
     
    На Кена Рис и Rama им се допаѓа ова.
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ете,не ми текна да поврзам зошто плачеле,ама во глава си направив филмови триста и слики дури,па убаво се изнасмеав на цела мака.
    Жими се,најсмешен ми е делот со плачењето :D
    Уште урлам од смеење(facepalm)

    А дека трола или преувеличува членката,100% сум сигурна.
    Еднаш го кажува ко дечко,еднаш ко маж.
    Баш и други ја прашаа зошто така,но таа не им одговори:wasntme:
     
    На IronLady, JollyGirl и buba4e89 им се допаѓа ова.
  10. Cleopatra .

    Cleopatra . Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Иден маж,и ќе ве замолам јас никој не тролам ниту преовеличувам,барам совет,нема кај кого да се обратам,можеби личи на преовеличување ,нормално кој би поверувал...
    Бев отсутна зашто немав време кога да се уклучам на форумот.

    Зашто ја фати за газ,воопшто не се објасни,напротив ми се развика дека сум ненормална...
    Делот со зезање како да го објаснам,погоре објаснето е,едноставно е, таја си прави мајтап со мене а овој мојот си го трга газот на страна.
     
    Последна измена од модератор: 22 декември 2017
  11. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Дааа,на неа секогаш и е лошо и ништо не и иде од рака,се жали само за ова за она и поради тоа малку ме нервира ама ја трпам поради дечко ми :D
     
  12. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Сестрата на бившиот не ме сакаше бидејќи не сум била елитна . Си имавме пишувано,правено муабет но секохаш беше крајно лицемерна и секогаш нашиот разговор бил јавна тема кај нив дома, се што сум кажала јас предмет на заебанција меѓу неа и мајкаи.. Дури и дечкото бивши го зафркаваа.. 3 години така терав со маки. а инаку да напоменам сестраму понижува се околу неа. ма каква сестра таков брат исти беа само многу време ми требаше да сфатам.
     
  13. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Апсолутно ништо, само би сакала повеќе да се дружиме.

    Некако ми се чини порезервирана од брат му :) Дм треба да е иницијаторот сепак, како моја идна золва би сакала да сме повеќе во контакт како и да е :)
     
  14. Barbie_girl

    Barbie_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2020
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminkiii, ne znam zosto ama sestrata na mojot decko mi e ljubomorna. Dali i nekoja od vas se spravuva so istata situacija?
     
  15. m346

    m346 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2021
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Љубоморна во врска со што? Образложи.
     
  16. Barbie_girl

    Barbie_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2020
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Najverojatno poradi toa sto e rastena od eden roditel a i so majka i nema nekoja silna vrska, pa avtoritet i povrzanost gleda vo brat i. Na pocetokot bese ok sprema mene, koga odev kaj niv bas bese normalna me prifati i pomognav za mnogu raboti, no pred 2 3 meseci koga bev kaj niv na decko mi mu rece ne mi obrakas voopsto vnimanie, taa sekoj den e tuka so tebe, non stop ste zaedno. Jas mnogu se navrediv se pocuvstvuvav kako da ne sum dobrodojdena, koga i da odam kaj niv ke se namesti i taa so nas po celi denovi sedi so decko mi nemavme nikakva privatnost, koga izleguvavme nekade zaedno ke sedne do nea za da ne se naluti, nit me pregrnuva pred nejzini oci... koga ne se zaedno non stop pisuvaat, za sto i da si kupi nego go prasuva za mislenje i koga i da i kazam kako negova sestra kakvi planovi imame jas i toj vo idnina taa ne pokazuva nikakvo cuvstvo na sreka tuku samo molci. Jas razgovarav so decko mi rekov deka go razbiram, no mislam deka sepak treba da me pocituva i deka taa blizina e preterena, moze i jas preteruvam so takvo razmisluvanje ne znam ama mnogu napadno mi izgleda i mislam deka nema pricina da e ljubomorna, mislam deka taa treba da bide najsrekna koga bratot i e sreken.. toj mi veli dete e ima samo 20 godini, 20 godini ne e dete... ama sepak vase mislenje? Sto da pravam? Kako da go resam toa? Dali preteruvam?
     
  17. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Раскини си со време оти Господ знае понатака што проблеми ќе си имаш со нив.
     
  18. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    4.855
    Допаѓања:
    21.582
    Пол:
    Женски
    Јас сум мажена, па сестрата на мм е љубоморна, на што личи на сред ресторан да му седи во скут и да го лигави пред сите? Жена од 40+ со 2 деца големи. Мене ми е незгодно да го гушнам сред ресторан, се знае каде. Што и да купиме нешто за дома, наместо да каже "со здравје да користите" она ни вели "еее не ви беше зорт да го купите ова".
    Кога реновиравме, ни велеше што сме брзале да се одвоиме.
    Епа така ќе и чистев на мајка и (свекрва ми), вака сама треба да си чисти. Ај сестра му, пред некоја недела кога бевме на базен со внуците на мм, внука му од 17 години носеше танга со врвци само, и му кажав на мм да ја намачка со млеко и мм на грбот ја намачка, кога му кажа на задникот, незнам, се запрепастив, вујко ми да не мачка по задник ми е несфатливо, или сум па старомодна за тоа.
    Без разлика што му е внука, веќе е голема да ја мачка по задник.
    На мм му падна незгодно, и кажа "еве вујна ти нека те намачка".
     
    На Poppygirl, Cvekarka и Barbie_girl им се допаѓа ова.
  19. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    @Barbie_girl Еве ти чист пример што може да те снајде понатака.
     
    На ijana, GymGirl❤, Anyshka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Barbie_girl

    Barbie_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2020
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Pa jas go sakam, sakam da go sredam toa ama ne znam kako, a ne sakam da raskineme
     
    На Cvekarka му/ѝ се допаѓа ова.