1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

  1. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете алкохол?
    Ден денеска сите пијат... а не сакам во викенд да пијам сок.. Тој сака во викенд да пијам сок :worried: :worried:

    Што мислите.. до мене е проблемот?
    Ако не е до мене.. тогаш што да му речам да престане да ми забранува зошто никако и никако не престанува да ми пререкува? :worried: :worried:
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    кај мене дечко ми не пие и јас не пијам....ама пиеме ред були и гуарани...
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Абе сега ти ако се опиваш претерано многу нормално дека ќе ти забранува. Кое машко сака да си ја гледа девојката како се влече по земја пијана? Ако се поднапиваш така, мислам дека нема зошто да ти забранува...
     
  4. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13

    tebe ti e lesno :)
    i kaj mene toj ne pie.. ama jas sakam da pijam ;)
     
  5. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Ma kakvo preteruvanjee... ne da preteruvam, on se luti ako se napijam edna ili dve.. od toa se luti.. a da ne zboruvame za preteruvanje ;)
     
  6. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Па ако се пијанчиш редовно,го подржувам во забранава.Меѓутоа ако си пиеш она нормално ко сите тогаш речи му фино лепо дека ти не се пијаниш,туку едноставно сакаш да се напиеш малку колку за расположение ;)
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    епа не се труди напразно нема шанси да прифати да пиеш...едноставно помири се со тој факт....штом тој не пие не може да го поднесе мирисот на алкохол,а штом ти си пиела му мирисаш.....потруди се -сигурно не сакаш да оставиш неубав впечаток пред дечко ти!!!!нели ти е поубаво да си пиеш ред були,пригати и сл.. :?:
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Епа добро де, не се работи за живот или за смрт. Онака ти повеќе ради дигање прашина сакаш да пиеш. Или за да му водиш инает, барем јас како што сфатив. Ако не сака-не пиј. Која е филозофијата...
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    да тамна и ќе има поубаво мислење за табе...па што толку мораш да пиеш....не пропушташ кој знае што....подобро и за тебе фактички ти праве услуга ;)
     
  10. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    5.433
    Јас мислам дека не треба да ти забранува такво нешто штом велиш дека не претеруваш со алкохолот. тоа си е твое право на избор ај ти речи ми нему нека пие ;)
     
  11. Liksi

    Liksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    65
    vo edna normalna vrska ne treba da ima zabrani od takov tip ili od bilo kakov, treba neli razbiranje, kompromis i doverba. Dokolku ti pies poveke otkolku sto treba, vo red e da ti kaze da podnamalis zasto go sramis ili pa koga veke i on ne pie mozam da zamislam kako mi izgleda nemu, ama ako ti si pies vo normala i ako go pravis toa radi tebe i tvoe zadovolstvo a ne radi negov inat, togas nema zosto da ti zabranuva... toa si e tvoe pravo na izbor. Kako sto ti treba da se naviknes deka on ne pie, taka i toj treba da te prifati tebe onakva kakva si. Samo uste ednas ke kazam se ova e ok ako tvoeto pienje ne ostava seriozni posledici po nego ;) :lol:
    pozz
     
  12. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Па девојко не конзумирај алкохол ради него ;) можеш и без алкохол да си поминеш Супер
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.523
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да ти забранува да пиеш, ако пиеш во умерени количини. Кој знае што следно ќе ти забрани.
     
  14. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    и мене ми забрануваше да пијам освен кога ќе бидев во негово присуство само тогаш не ми забрануваше.
    Неколку пати јас излезена во викенд со другарки за скоро 1 час ќе се подзапијав и после со дечко ми и ми се случуваше да поврајчам :puke: :D а јас пијав за негов инает оти знаев дека го нервира...а иначе не сум тип кој редовно пија скоро никогаш и затоа лесно ме маваше алкохолот во глава :lol:
     
  15. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Како прво, апел до администраторите за да го сменат насловот на темата, бидејќи тоа ПИЈАТЕ боде очи :D

    Како второ, мислам дека е нон-сенс да ти забранува да пиеш. Ама ако си пиеш онака мераклиски, како што рече некој погоре, за расположение.
    Ако се влечкаш по тротоари секој втор ден и ако смрдиш на алкохол, тогаш потполно подржувам. :)
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ако дечко ти не конзумира алкохол не мораш но ти кога си излезена со него па ваљда можеш на едно искачање да издржиш неколку саати без алкохол,не мкора да значи ако си искочена дека мора алкохол да пиеш можеш супер да си поминеш и без тоа
     
  17. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    И мене дечко ми на почетокот од врската ми забрани да пијам. Ама во право беше бидејќи јас во тој период претерував и незнаев да се контролирам. Не го сфатив тоа како проблем и по неколку лутења од негова страна решив да го послушам... за среќа. Бидејќи секогаш кога се опивав се каравме без причина и правев скандали :tmi: , па кој знае како ќе завршеше нашата врска ако не го послушав. Сега во последно време почна да ми вели - Земи си нешто алкохолно, ама сепак останав да се држам во границите на нормалата 1-2 пијачки...повеќе само кога сум со друштво, без него :lol: .
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Пиела, црпки... И темава и нејзиното пиење е колку за да дигне прашина. |(
     
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    е да де за да имал убаво мислење за неа да не пробувала алкохол?! немора да пие коњаци и вотки има мартини,ликери,коктели.,ако он ако можеби имал лошо искуство неможе нејзе да и забрани да пие...јас не се сложувам. освен тоа ако има 20 год како што напишала нема смисла да и забранува,сигурно знае да сe контролира
     
  20. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас не се слагам со тоа што не ја оставал да пие. Па што му смета да пие кога е со него. Да е сама ајде некако ама чим е со него нема потреба од филмови. Јас си знам по мене-излегување без пиење-не ми е излегување :lol: