1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

 1. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Што кога дечкото ке ви забрани да пиете алкохол?
  Ден денеска сите пијат... а не сакам во викенд да пијам сок.. Тој сака во викенд да пијам сок :worried: :worried:

  Што мислите.. до мене е проблемот?
  Ако не е до мене.. тогаш што да му речам да престане да ми забранува зошто никако и никако не престанува да ми пререкува? :worried: :worried:
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  кај мене дечко ми не пие и јас не пијам....ама пиеме ред були и гуарани...
   
  На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Абе сега ти ако се опиваш претерано многу нормално дека ќе ти забранува. Кое машко сака да си ја гледа девојката како се влече по земја пијана? Ако се поднапиваш така, мислам дека нема зошто да ти забранува...
   
 4. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13

  tebe ti e lesno :)
  i kaj mene toj ne pie.. ama jas sakam da pijam ;)
   
 5. Ani-Honey

  Ani-Honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Ma kakvo preteruvanjee... ne da preteruvam, on se luti ako se napijam edna ili dve.. od toa se luti.. a da ne zboruvame za preteruvanje ;)
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Па ако се пијанчиш редовно,го подржувам во забранава.Меѓутоа ако си пиеш она нормално ко сите тогаш речи му фино лепо дека ти не се пијаниш,туку едноставно сакаш да се напиеш малку колку за расположение ;)
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  епа не се труди напразно нема шанси да прифати да пиеш...едноставно помири се со тој факт....штом тој не пие не може да го поднесе мирисот на алкохол,а штом ти си пиела му мирисаш.....потруди се -сигурно не сакаш да оставиш неубав впечаток пред дечко ти!!!!нели ти е поубаво да си пиеш ред були,пригати и сл.. :?:
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Епа добро де, не се работи за живот или за смрт. Онака ти повеќе ради дигање прашина сакаш да пиеш. Или за да му водиш инает, барем јас како што сфатив. Ако не сака-не пиј. Која е филозофијата...
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  да тамна и ќе има поубаво мислење за табе...па што толку мораш да пиеш....не пропушташ кој знае што....подобро и за тебе фактички ти праве услуга ;)
   
 10. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.790
  Допаѓања:
  5.424
  Јас мислам дека не треба да ти забранува такво нешто штом велиш дека не претеруваш со алкохолот. тоа си е твое право на избор ај ти речи ми нему нека пие ;)
   
 11. Liksi

  Liksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  65
  vo edna normalna vrska ne treba da ima zabrani od takov tip ili od bilo kakov, treba neli razbiranje, kompromis i doverba. Dokolku ti pies poveke otkolku sto treba, vo red e da ti kaze da podnamalis zasto go sramis ili pa koga veke i on ne pie mozam da zamislam kako mi izgleda nemu, ama ako ti si pies vo normala i ako go pravis toa radi tebe i tvoe zadovolstvo a ne radi negov inat, togas nema zosto da ti zabranuva... toa si e tvoe pravo na izbor. Kako sto ti treba da se naviknes deka on ne pie, taka i toj treba da te prifati tebe onakva kakva si. Samo uste ednas ke kazam se ova e ok ako tvoeto pienje ne ostava seriozni posledici po nego ;) :lol:
  pozz
   
 12. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Па девојко не конзумирај алкохол ради него ;) можеш и без алкохол да си поминеш Супер
   
  На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Нема зошто да ти забранува да пиеш, ако пиеш во умерени количини. Кој знае што следно ќе ти забрани.
   
 14. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  и мене ми забрануваше да пијам освен кога ќе бидев во негово присуство само тогаш не ми забрануваше.
  Неколку пати јас излезена во викенд со другарки за скоро 1 час ќе се подзапијав и после со дечко ми и ми се случуваше да поврајчам :puke: :D а јас пијав за негов инает оти знаев дека го нервира...а иначе не сум тип кој редовно пија скоро никогаш и затоа лесно ме маваше алкохолот во глава :lol:
   
 15. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Како прво, апел до администраторите за да го сменат насловот на темата, бидејќи тоа ПИЈАТЕ боде очи :D

  Како второ, мислам дека е нон-сенс да ти забранува да пиеш. Ама ако си пиеш онака мераклиски, како што рече некој погоре, за расположение.
  Ако се влечкаш по тротоари секој втор ден и ако смрдиш на алкохол, тогаш потполно подржувам. :)
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  ако дечко ти не конзумира алкохол не мораш но ти кога си излезена со него па ваљда можеш на едно искачање да издржиш неколку саати без алкохол,не мкора да значи ако си искочена дека мора алкохол да пиеш можеш супер да си поминеш и без тоа
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  И мене дечко ми на почетокот од врската ми забрани да пијам. Ама во право беше бидејќи јас во тој период претерував и незнаев да се контролирам. Не го сфатив тоа како проблем и по неколку лутења од негова страна решив да го послушам... за среќа. Бидејќи секогаш кога се опивав се каравме без причина и правев скандали :tmi: , па кој знае како ќе завршеше нашата врска ако не го послушав. Сега во последно време почна да ми вели - Земи си нешто алкохолно, ама сепак останав да се држам во границите на нормалата 1-2 пијачки...повеќе само кога сум со друштво, без него :lol: .
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Пиела, црпки... И темава и нејзиното пиење е колку за да дигне прашина. |(
   
 19. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  е да де за да имал убаво мислење за неа да не пробувала алкохол?! немора да пие коњаци и вотки има мартини,ликери,коктели.,ако он ако можеби имал лошо искуство неможе нејзе да и забрани да пие...јас не се сложувам. освен тоа ако има 20 год како што напишала нема смисла да и забранува,сигурно знае да сe контролира
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И јас не се слагам со тоа што не ја оставал да пие. Па што му смета да пие кога е со него. Да е сама ајде некако ама чим е со него нема потреба од филмови. Јас си знам по мене-излегување без пиење-не ми е излегување :lol: