1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечкото ќе ви забрани да пиете?

Дискусија во 'Врски' започната од Ani-Honey, 26 јули 2010.

  1. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Вака знам дека е штетно да се пие алкохол,али кој е он да ти забранува?како што кажуваш ако пиеш нормално без да се начукаш и да се влечкаш,зошто да ти забрани?ова маживе во денешно време скренале,мислат дека девојката нивна им е ќерка или роб па си даваат за право да удрат забрана?и уште што да му кажеш?кажи му дека ќеиф ти е да пиеш и ќе пиеш...во умерени количини не дрво :D
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Дефинитивно маживе во денешно време имаат некаков проблем :fubar: секој си има свој живот и ке прави што сака :wasntme:
     
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Па не пијам многу и нема зошто да ми забранува. Некогаш кога тој ќе претера јас знам да му забранам :lol: но тоа многу ретко
     
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Мене ме нервираат такви “Гестапо“ типови :) . Секако дека може му пречи ако пиеш повеќе од нормалното, никој дечко не сака да има девојка пијаница хаха, но сепак тоа може да го каже и на пофин начин :) или да ти каже да пиеш поумерено....Твое е дали ќе прифатиш, но сепак не е убаво за девојче да се пијанчи премногу :)
     
  5. Sally

    Sally Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    15
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Ве читам полојната од вас и ви се чудам. Муабетиве од погоре ви се демек „По мое ќе е бе, ќе пијам ко стока и ак не му чинит тој губит“. Сте слушнале за компромис? Сте слушнале дека секоја работа може да се среди ако постои разбирање? Крај краева, не би му сметало можеби ако се поднапиете некоја чаша за да се развеселите, ама немат ништо полошо од пијано женско што се влечи по улици и нормално дека ќе ви забрани. И шо ако вашиот дечко прави одредена работа шо вас не ви се допаѓа ВООПШТО? Не би ви сметало тоа? Не би се расправале околу тоа? Некои од вас не би му забранале да го прави тоа?
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  6. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете



    Sally прво велиш дека треба да се прави компромис, а потоа велиш дека тој треба да ти забрани или ти да му забраниш нешто. Компромисот е спротивен од забраната. И никој не спомна за пијанчење како стока, како што јас ја разбрав темава, туку една чашка-две. Доколку се прави компромис се седнува и разговара и се вели:

    -Чупе ова што го правиш ти не чини за тебе , прво алкохолот ти штети, како второ не е вкусно да се шета девојка по улици пијана. (ова е компромис)

    А не се вели: Ти забранувам од денес да пиеш алкохол... Демек јас така одлучив и ти ќе послушаш.
    И ти му велиш: Да господару како ќе заповедаш.(а ова е забрана)

    И јас тогаш велам: Hit the road Jack.... :)
     
    На busavata и Sally им се допаѓа ова.
  7. Sally

    Sally Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    15
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Ако е за 2-3 чашки, сигурно немат да забранит.
    И фала шо ми даде до знаење дека се спротивни компромисот и забраната :)
    Него, не ми ја сфати поентата. Она шо сакав да кажам е дека тој ќе се обиди да и забрани, но треба да се седне и да се направи муабет. Тек потоа следи компромисот, по евентуалната забрана, ако девојката претера. Инаку, за 2-3 чашки не гледам причина зошто мене дечко ми би ми забранал да пијам или воопшто некое друго момче на својата девојка.
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Нема шанси да ми забрани, јас сум му најверното друштво за пиење. Знаеме така сами двајцата пред ТВ да си седиме и да си мезиме, само што јас знам колку ми е доста а он станува навечер и повраќа.
    "Ќе умраааам, више не пијаааам" , неговата славна фраза што често ја слушам. :D
     
  9. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Да ми забрани?????? Па кој е он да ми забранува? Татко ми е,брат ми е ? Ништо не ми е. Ако ми се пие ќе се напијам ако не никому ништо. Он ако сака нека пие ако нејќе не мора. Ништо страшно. Ако му мириса има мастика и крај.Нема сигурно јас ако сум излезена цела вечер да седам со сокче во рака зошто на господинот му сметало...
     
    На busavata му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Тебе дечко ти ништо не ти е? :o Па зошто тогаш си со него? :^) Се ќе прочиташ по форумов |(
     
  11. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Дечкото не можи да ми забрани да пијам во никој случај.
    Ко прво ретко кога пијам, а ко второ никогаш не сум се препила за да се срамам самата себе.

    Е,сега доколку девојката константно пие и буквално прави будала од себе, дечкото е должен да и укажи каде греши, ако е доволно разумна ќе го разбере и ќе се среди ситуацијата на најдобар можен начин,а воедно и врската значајно ќе се зацврсти.
    *врти сучи ова се однесува и на обете страни

    Воглавном без разлика за што се работи,забрана и ултиматуми во врска не смеат да постојат, така се јавува само отуѓеност,не блискост.

    И женски што сте по алкохолот- немојте да мислите дека сте cool ако се влечкате по улици пијани,се дерите, повраќате.
    Сечија реакција би била ваква :lol:
     
    На Strumfeta93 и smiley-94 им се допаѓа ова.
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    И + Дечко ми уште ме тера да пијам (не му е интересно ако сме заедно испаднати а јас како стап трезна, а тој да си се зачукува (и мене така на нерви ми оди, па подобро да си се напијам бе, да си ја залеам душичката :lol: ), кој откаченикус сум после некоја чашка :D
    Мало, мило, пијано :$ :rofl:
     
  13. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Како прво дечкоми неможе да ми забрани да пијам,тој може да се изјасни што претендира,но мое е дали ќе го послушам.
    Но секој викенд кога си излезена со дечкоти,ако се начукуваш и после тоа незнаеш што правиш,нормално е да ти рече да пиеш сок,што според мене мислам дека треба и да го послушаш :)
     
  14. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Муабетов е „Три пива и за пичку сок“. Едно е да ми рече да успорам ако забележува дека сум испила нешто повеќе (се дешава, и јас сум луѓе :D ) ама да ми забрани не доаѓа предвид.

    Кога ќе размислам, не би ни била во врска со некој кој не сака алкохол или цигари.
     
    На busavata му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете...
    Е во истиот момент, јас ке му забранам да дише! :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
     
    На busavata му/ѝ се допаѓа ова.
  16. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    :D :D
    Ахх....па јас сум малку мераклика знаете по алкохолот, не да претерувам но еве, си имам мерак :devil:
    ехххх.... мојот "бивши" е спортист и постојано на природни сокови и што проблеми имавме за тој пусти алкохол ]:) :( хахах
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Што кога дечкото ке ви забрани да пиете

    ако дечко мизабрани да пијам...
    хм.... што би сторила јас...
    па би му ја испила крвта :lol: :rofl: шега се разбира
    ако навистина ме сака и ме почитува, нема да ми забрани ништо :!: се ке биде со разбирање :$
     
  18. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Срекна си што си нашла таков дечко кој те сака и навистина ти мисли добро... пиењето е жива глупост, сам себе да си штетиш, тоа е отров и никако да сватам зошто лугето пијат... искрено ги жалам оние кој пијат самите себе до толко да се мразат па си штетат се троват.. и јас му реков на мојот дечко да не пие и тој (барем мислам) ме послуша и сега вели дека му е подобро.. и какво е тоа расположение од алкохол ? сум пробала и ми се гади мн.. :x
     
  19. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не можат мајка ми и татко ми да ми забранат тој ќе ми забранел :tmi: :o :fubar: Тој може фино и убаво да ми даде до знаење дека не му се допаѓа , ама ЗАБРАНА :x Оправдувам да напнува да се лути ама ако константно се правам дрво не знам за себе зборувам и правам глупости и го срамам ама од онака му текнало :^) .... Јас ќе решам што ќе пијам и колку ;)
     
    На busavata му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не може да ми забрани. Нека се грижи дали ќе се опијам, дали ќе измешам, дали ќе внесам повеќе од потребното, ама каква забрана, какви бакрачи. :)
    Ако ми забрани, за чист инает нема да го послушам! :D
     
    На busavata му/ѝ се допаѓа ова.